Pomagam i wpłacam

Mój brat lub siostra ma nowotwór. Przewodnik dla dzieci

Wyjątkowy, jedyny taki poradnik, kierowany do rodzeństwa chorych dzieci. W przystępny sposób przedstawia proces leczenia i jest pomocny dla rodziców w rozmowie na temat choroby brata lub siostry.

Jeżeli masz brata lub siostrę chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla Ciebie. Jeśli jesteś rodzicem, ten poradnik pomoże Ci w przystępny i delikatny sposób wytłumaczyć bratu i siostrze chorego dziecka, na czym polega choroba nowotworowa i jej leczenie.

Książeczka “Mój brat lub siostra ma nowotwór” opowiada historię dziewczynki i chłopczyka, których brat ma nowotwór. Może czytać ją rodzeństwo chorych dzieci, możesz czytać ją wspólnie z dzieckiem, odpowiadać na pytania i odnosić historię Justyny i Tomka do sytuacji w Waszej rodzinie.

Przewodnik powstał z inicjatywy Olgi Fedorowicz i Krystyny Okoniewskiej z Zespołu Farmacji Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także Ewy Zygadło-Kozaczuk z Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Ewa Kozaczuk i Olga Fedorowicz

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Przylądek Nadziei” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej, także bezpłatnie. Życzymy miłej lektury, niech ten poradnik będzie Waszym przyjacielem w drodze po zdrowie!

Pobierz poradnik w PDF (5MB)
Książkę możesz pobrać bezpłatnie. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian przekażesz niewielką kwotę na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei. Taki dar serca możesz przekazać przez stronę www.naratunek.org/pomagam. Dziękujemy!

Publikacja w języku polskim powstała dzięki wsparciu:

NETTLEAMGENNutricia

 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!