Pomagam i wpłacam

Mój brat lub siostra ma nowotwór. Przewodnik dla dzieci

Wyjątkowy, jedyny taki poradnik, kierowany do rodzeństwa chorych dzieci. W przystępny sposób przedstawia proces leczenia i jest pomocny dla rodziców w rozmowie na temat choroby brata lub siostry.

Jeżeli masz brata lub siostrę chorujących na nowotwór, to ta książeczka jest właśnie dla Ciebie. Jeśli jesteś rodzicem, ten poradnik pomoże Ci w przystępny i delikatny sposób wytłumaczyć bratu i siostrze chorego dziecka, na czym polega choroba nowotworowa i jej leczenie.

Książeczka “Mój brat lub siostra ma nowotwór” opowiada historię dziewczynki i chłopczyka, których brat ma nowotwór. Może czytać ją rodzeństwo chorych dzieci, możesz czytać ją wspólnie z dzieckiem, odpowiadać na pytania i odnosić historię Justyny i Tomka do sytuacji w Waszej rodzinie.

Przewodnik powstał z inicjatywy Olgi Fedorowicz i Krystyny Okoniewskiej z Zespołu Farmacji Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także Ewy Zygadło-Kozaczuk z Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Ewa Kozaczuk i Olga Fedorowicz

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Przylądek Nadziei” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej, także bezpłatnie. Życzymy miłej lektury, niech ten poradnik będzie Waszym przyjacielem w drodze po zdrowie!

Pobierz poradnik w PDF (5MB)
Książkę możesz pobrać bezpłatnie. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian przekażesz niewielką kwotę na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei. Taki dar serca możesz przekazać przez stronę www.naratunek.org/pomagam. Dziękujemy!

Publikacja w języku polskim powstała dzięki wsparciu:

NETTLEAMGENNutricia

 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku