Pomagam i wpłacam

Pomoc psychologiczna w Przylądku Nadziei

W Przylądku Nadziei rodzice, dzieci, a także pracownicy opieki medycznej mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej ze strony specjalistów tworzących Zespół Wsparcia Psychospołecznego. Terapeuci otaczają troską pacjentów i ich opiekunów od pierwszych dni pobytu w szpitalu, by pomóc im odnaleźć się w nowej sytuacji. Każdego dnia służą fachową rozmową i konsultacją.

Klinika Mentalna Przylądek Nadziei

Psycholodzy są także wsparciem podczas rozmów z lekarzami, udzielają rodzicom rad dotyczących prawidłowego odżywiania w trakcie leczenia oraz opieki nad chorymi dziećmi. Specjaliści organizują również atrakcyjne zajęcia dla pacjentów i opiekunów, by pomóc im w prawidłowym rozwoju.
Z porad specjalistów Zespołu Wsparcia Psychospołecznego mogą skorzystać także dzieci i młodzież, które zakończyły już leczenie w Przylądku Nadziei.

Jesteśmy zespołem terapeutów pełnych pasji i empatii. Wiemy, że nastawienie psychiczne jest kluczowe w procesie powrotu do zdrowia. Wierzymy, że ciepła i życzliwa rozmowa może zdziałać cuda. Wspomagamy rodziców i dzieci w atmosferze akceptacji oraz bezpieczeństwa.

Jesteśmy przewodnikami po Przylądku – pomagamy w adaptacji do nowego miejsca i nowych zadań. Oswajamy chorobę, pomagamy układać świat na nowo. Słuchamy, towarzyszymy, nie oceniamy. Motywujemy i wzmacniamy. Szukamy razem z pacjentami źródeł sił do zdrowienia, pamiętamy o zabawie i dbamy o rozwój.

Ważna jest dla nas holistyczna i interdyscyplinarna opieka nad wszystkimi małymi pacjentami Przylądka Nadziei i ich rodzinami, dlatego też nasz zespół składa się z 6 specjalistów z obszaru psychologii, psychoonkologii, psychodietetyki, pedagogiki i neurologopedii. Ponadto ściśle współpracujemy z neuropsychologiem i psychiatrą.

Pomagamy redukować stres poprzez wizualizacje, relaks i masaże. Oswajamy emocje, a także pozwalamy je wyrazić. Redukujemy lęk przed procedurami medycznymi poprzez zabawę i zamianę ról. Uczymy dzieci łykać leki i zdrowo jeść.

Czytamy dzieciom książki oraz opowiadamy baśnie, które pokazują, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i z czego czerpać energię. Zachęcamy do zabawy, organizujemy czas wolny za pomocą ciekawych zajęć dodatkowych oraz stymulujemy rozwój. Rozwijamy talenty, zainteresowania, pomagamy się uczyć.

Motywujemy również rodziców, aby nie zapominali o sobie, bo zadbany i spokojny opiekun daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Uczestniczymy w rozmowach z lekarzami oraz ułatwiamy komunikację z personelem medycznym. Naszym celem jest budowanie relacji opartych na zaufaniu, by nikt w Przylądku Nadziei nie bał się zadawać pytań.

Stworzyliśmy „Żywionko” – książkę z przepisami, opowiadającą o zasadach żywienia na każdym etapie choroby, która wspiera rodziców w mądrym i zdrowym gotowaniu. W porozumieniu z personelem Kliniki przygotowaliśmy przyjazne regulaminy i mapy zajęć, ponieważ wierzymy, że przejrzyste zasady obowiązujące w szpitalu dają poczucie bezpieczeństwa.

Nasze wsparcie i relacje nie kończą się w momencie zakończenia pobytu w szpitalu. Dbamy o Wyzdrowiaczków – dzieci, które zakończyły leczenie. Nasi byli pacjenci i ich rodziny mogą otrzymać u nas kompleksową opiekę i poradnictwo.

Dla jak najwyższej jakości naszej pracy stale bierzemy udział w szkoleniach i konferencjach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Szczególnie ważna jest dla nas współpraca z innymi ośrodkami i specjalistami, ponieważ umożliwia poznanie najskuteczniejszych metod i technik pracy. Ponadto regularnie poddajemy naszą pracę superwizji, co pozwala nam utrzymać jakość opieki.

Zespół Wsparcia Psychospołecznego na tle kraju stanowi jeden z najlepszych ośrodków pod względem opieki psychologicznej dla dzieci chorujących na nowotwory i ich rodziców.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam