Pomagam i wpłacam

Dzieci nie powinny walczyć z rakiem same. Przekaż swoje 1,5% podatku

KRS: 00000 86 210

Dzięki Twojemu 1,5% dzieci chore na raka mają lepsze warunki powrotu do zdrowia.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową to jedna z największych organizacji charytatywnych w Polsce. Od 1991 roku wspieramy dzieci i nastolatków chorych onkologicznie oraz ich rodziny.

Finansujemy leki i indywidualne terapie, które nie są refundowane przez NFZ. Zapewniamy pomoc materialną, rzeczową, socjalną dla całych rodzin. Dajemy profesjonalne wsparcie pedagogów i psychologów.

Z inicjatywy Fundacji powstał w 2015 roku nowoczesny szpital – Przylądek Nadziei, największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce. Każdego roku lekarze i pielęgniarki walczą w nim o życie 2000 maluchów.

Dzięki Twojemu 1,5% możemy zapewnić nowoczesny sprzęt diagnostyczny w klinikach onkologii dziecięcej takich jak Przylądek Nadziei i najlepsze warunki powrotu do zdrowia chorym dzieciom.

Materiały do pobrania

Zachęcamy do pobrania materiałów do komunikacji wewnętrznej i do social mediów:

Jeśli potrzebujesz logo Fundacji w innym formacie lub układzie, skontaktuj się z nami.

Co robi Twoje 1,5% podatku?

Jak rozliczyć PIT w 2024 roku i przekazać 1.5% na cel charytatywny?

Przeczytaj o najpopularniejszych sposobach rozliczania podatku PIT za 2023 roku\. Okaż swoje serce, wpisując w deklaracji podatkowej nazwę naszej organizacji i numer KRS: 00000 86210.

1. Rozliczenie podatku w rządowej usłudze Twój e-pit

Twój e-PIT to najprostszy sposób na rozliczenie podatków. W tej usłudze, zeznania podatkowe wstępnie wypełnia za nas Urząd Skarbowy, a my możemy je sprawdzić, potwierdzić lub skorygować.

Jak to działa w praktyce? Wystarczy, że w terminie 15 lutego – 30 kwietnia 2024 roku zalogujesz się do e-Urzędu Skarbowego. Po zalogowaniu się przejdź do usługi e-PIT. Tam zobaczysz stronę z przygotowanym rozliczeniem podatkowym za rok 2023. Sprawdź, czy wszystkie informacje się zgadzają. Warto zwrócić uwagę na numer KRS organizacji, dla której przeznaczymy 1,5% podatku.

Jeśli w tym roku chcesz przekazać swoje 1,5% dla dzieci chorych na raka wpisz numer KRS Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową: KRS 0000086210

Obejrzyj poniższe video i sprawdź krok po kroku jak przekazać 1,5% podatku za pośrednictwem Twój e-PIT.

Przejdź do Twój e-PIT

2. Rozliczenie podatku przez program PITax

Jeśli nie rozliczasz się przez rządową usługę Twój e-PIT proponujemy Ci także darmowy program PITax.pl. Możesz skorzystać z niego w wersji online lub pobrać bezpośrednio na swój komputer.

Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Zawiera kreator jak wypełnić PIT krok po kroku, umożliwia rozliczenie wszystkich możliwych ulg podatkowych, a także automatycznie dodaje załączniki. Pobierając program PITax.pl z naszej strony automatycznie pojawi się numer KRS Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową w polu „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku”.

Gotowe deklaracje PIT za 2023 możesz wysłać za pośrednictwem programu na swoją skrzynkę e-mail lub bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

Wypełnij PIT on-line

 

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP.

3. Rozliczenie podatku przez samodzielne wypełnienie druków PIT

Innym sposobem rozliczenia się z Urzędem Skarbowym jest samodzielnie wypełnienie druków PIT. Gotowe deklaracje możesz przesłać pocztą tradycyjną do swojego Urzędu Skarbowego lub zanieść je osobiście. Jest jednak pewna różnica w przypadku zwrotu podatku – jeśli taki Ci należy. Urząd Skarbowy ma na to trzy miesiące. Rozliczając się elektronicznie otrzymasz pieniądze znacznie szybciej, do 45 dni.

Jeśli chcesz przekazać 1,5% naszej Fundacji, wpisz w swoim zeznaniu podatkowym w punkcie: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) nasz nr KRS: 00000 86 210.

Możesz także dopisać cel szczegółowy – imię i nazwisko podopiecznego Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, na rzecz którego trafią przekazane przez Ciebie środki. Możesz pobrać aktualne najpopularniejsze druki PIT, bezpośrednio z naszej strony.

Sprawdź najnowsze artykuły o rozliczeniu PIT

19 stycznia 2024

Komu można przekazać 1,5 procent podatku? Jak to sprawdzić?

Komu można przekazać 1,5 procent podatku? Jak to sprawdzić? Sprawa jest dość prosta: 1,5% naszego podatku może trafić wyłącznie do jednej z organizacji pożytku publicznego – OPP. Najczęściej są to fundacje lub stowarzyszenia, jednak nie wszystkim możemy udzielić takiego wsparcia. Instytucja musi mieć status OPP, który nadaje jej sąd. Dlatego kluczowy w tym mechanizmie jest KRS, … Continued

19 stycznia 2024

1,5 procent na OPP. Jak to działa? Zaczyna się od wypełniania PIT

1,5 procent na OPP. Jak to działa? Zaczyna się od wypełniania PIT Zanim 1,5 procent dotrze do adresata – właściwej organizacji pożytku publicznego – przechodzi długą drogę. Przede wszystkim dlatego, że to inny rodzaj wsparcia, niż zwykła darowizna. To część naszego podatku, który musimy zapłacić państwu. Jako podatnicy i jako zwykli ludzie nic do tego … Continued

16 stycznia 2024

3 argumenty za tym, że rozliczenie PIT jest proste. Zrób to sam!

3 argumenty za tym, że rozliczenie PIT jest proste. Mimo to nie czekaj: zrób to sam! Zawsze będzie słychać narzekanie na wysokość podatków – raczej nikt nie lubi ich płacić niezależnie od tego, jakiej są wysokości. Jednak utyskiwanie na to, że trudno jest wypełnić PIT, to w obecnych czasach spora przesada. Przynajmniej dla tych, którzy … Continued

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!