Pomagam i wpłacam

Dzieci nie powinny walczyć z rakiem same. Przekaż swoje 1,5% podatku

KRS: 00000 86 210

Dzięki Twojemu 1,5% dzieci chore na raka mają lepsze warunki powrotu do zdrowia.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową to jedna z największych organizacji charytatywnych w Polsce. Od 31 lat wspieramy dzieci i nastolatków chorych onkologicznie oraz ich rodziny.

Finansujemy leki i indywidualne terapie, które nie są refundowane przez NFZ. Zapewniamy pomoc materialną, rzeczową, socjalną dla całych rodzin. Dajemy profesjonalne wsparcie pedagogów i psychologów.

Z inicjatywy Fundacji powstał w 2015 roku nowoczesny szpital – Przylądek Nadziei, największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce. Każdego roku lekarze i pielęgniarki walczą w nim o życie 2000 maluchów.

Dzięki Twojemu 1,5% możemy zapewnić nowoczesny sprzęt diagnostyczny w klinikach onkologii dziecięcej takich jak Przylądek Nadziei i najlepsze warunki powrotu do zdrowia chorym dzieciom.

Materiały do pobrania

Zachęcamy do pobrania materiałów do komunikacji wewnętrznej i do social mediów:

  • Informacja o Fundacji i kampanii 1,5% – POBIERZ

  • Plakaty informacyjne – POBIERZ

  • Grafiki do wykorzystania w mediach społecznościowych – POBIERZ

Moje życie, Twój 1,5%

Jak rozliczyć PIT w 2023 roku i przekazać 1.5% na cel charytatywny?

Przeczytaj o najpopularniejszych sposobach rozliczania podatku PIT w 2023 roku. Okaż swoje serce, wpisując w deklaracji podatkowej nazwę naszej organizacji i numer KRS: 00000 86210.

1. Rozliczenie podatku w rządowej usłudze Twój e-pit

Twój e-PIT to najprostszy sposób na rozliczenie podatków. W tej usłudze, zeznania podatkowe wstępnie wypełnia za nas Urząd Skarbowy, a my możemy je sprawdzić, potwierdzić lub skorygować.

Jak to działa w praktyce? Wystarczy, że w terminie 15 lutego – 2 maja 2023 roku zalogujesz się do e-Urzędu Skarbowego. Po zalogowaniu się przejdź do usługi e-PIT. Tam zobaczysz stronę z przygotowanym rozliczeniem podatkowym za rok 2022. Sprawdź, czy wszystkie informacje się zgadzają. Warto zwrócić uwagę na numer KRS organizacji, dla której przeznaczymy 1,5% podatku.

Jeśli w tym roku chcesz przekazać swoje 1,5% dla dzieci chorych na raka wpisz numer KRS Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową: KRS 0000086210

Obejrzyj poniższe video i sprawdź krok po kroku jak przekazać 1,5% podatku za pośrednictwem Twój e-PIT.

Przejdź do Twój e-PIT

2. Rozliczenie podatku przez program PITax

Jeśli nie rozliczasz się przez rządową usługę Twój e-PIT proponujemy Ci także darmowy program PITax.pl. Możesz skorzystać z niego w wersji online lub pobrać bezpośrednio na swój komputer.

Program jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Zawiera kreator jak wypełnić PIT krok po kroku, umożliwia rozliczenie wszystkich możliwych ulg podatkowych, a także automatycznie dodaje załączniki. Pobierając program PITax.pl z naszej strony automatycznie pojawi się numer KRS Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową w polu „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku”.

Gotowe deklaracje PIT za 2022 możesz wysłać za pośrednictwem programu na swoją skrzynkę e-mail lub bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

Wypełnij PIT on-line

 

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP.

Przekaż 1% naszej organizacji

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP.

3. Rozliczenie podatku przez samodzielne wypełnienie druków PIT

Innym sposobem rozliczenia się z Urzędem Skarbowym jest samodzielnie wypełnienie druków PIT. Gotowe deklaracje możesz przesłać pocztą tradycyjną do swojego Urzędu Skarbowego lub zanieść je osobiście. Jest jednak pewna różnica w przypadku zwrotu podatku – jeśli taki Ci należy. Urząd Skarbowy ma na to trzy miesiące. Rozliczając się elektronicznie otrzymasz pieniądze znacznie szybciej, do 45 dni.

Jeśli chcesz przekazać 1,5% naszej Fundacji, wpisz w swoim zeznaniu podatkowym w punkcie: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) nasz nr KRS: 00000 86 210.

Możesz także dopisać cel szczegółowy – imię i nazwisko podopiecznego Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, na rzecz którego trafią przekazane przez Ciebie środki. Możesz pobrać aktualne najpopularniejsze druki PIT, bezpośrednio z naszej strony.

Sprawdź najnowsze artykuły o rozliczeniu PIT

3 lutego 2023

PIT 2022 – ulgi dla dobrych i przewidujących

Niższy podatek można zapłacić pomagając innym, a także sobie w przyszłości. O przekazywaniu 1%, a od tego roku 1,5%, słyszał już niemal każdy i prawie 16 mln podatników zrobiło to w minionym roku przekazując średnio po 70 zł organizacjom pożytku publicznego. Można jednak dać znacznie więcej i dzięki temu oddać nieco mniej fiskusowi. Odliczać można … Continued

3 lutego 2023

1,5% może nie trafić do OPP. Przez jeden Twój błąd

Brak PESEL-u lub NIP-u, nieaktualny formularz czy niewłaściwie zaokrąglone kwoty – to najczęstsze błędy występujące przy ręcznym rozliczaniu PIT-u. Konsekwencje pomyłek nie zawsze są dotkliwe, jednak często oznaczają wezwanie do urzędu skarbowego w celu wyjaśnienia. Jednak nasz błąd może również wiązać się z tym, że OPP, którą wspieramy, otrzyma od nas mniej pieniędzy lub wcale. … Continued

3 lutego 2023

Czy wiesz, jak uciec od wysokich podatków? PIT 2022

Jest przed czym uciekać, skoro stawka PIT, według której większość zapłaci daninę, spadła do jedynych 12 proc.? Rzeczywistość jest nieco mniej łaskawa – realny spadek opodatkowania dochodów nie jest duży, a wręcz przeciwnie, dla licznego grona oznacza wzrost obciążeń. Gdyby nie ulgi i preferencyjne sposoby rozliczeń, wszyscy zapłacilibyśmy wyższe podatki. To za sprawą składki zdrowotnej, … Continued

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku