Prywatne konsultacje medyczne
Ze środków zebranych z 1,5% możesz sfinansować prywatne konsultacje medyczne, dojazdy do szpitala i recepty farmaceutyczne.
Możesz skorzystać ze wsparcia podatników i zbierać środki na leczenie swojego dziecka. Dowiedz się więcej o tym, jak działają konta imienne i jak wykorzystać rozliczanie PIT do zebrania dodatkowych funduszy.
Poinformuj przyjaciół, znajomych, koleżanki i kolegów z pracy, że mogą przekazać 1,5% podatku na Twoje dziecko.
Wystarczy, że:
a) wpiszą numer KRS: 00000 86 210 wypełniając PIT, w części dotyczącej przekazania 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)
b) dopiszą także cel szczegółowy, czyli imię i nazwisko Twojego dziecka.
opowiedz o swoim dziecku pracownikowi Fundacji, który napisze o Was profesjonalny artykuł. Zostanie on następnie umieszczony na stronie Fundacji i w mediach społecznościowych. Dzięki niemu zyskasz na wiarygodności, a każdy chętny, by pomóc, przekona się, jak bardzo Twoje dziecko potrzebuje pomocy.
Dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie ulotki, którą będziesz mógł rozdać znajomym lub pozostawić w miejscu pracy, w sklepie, w szkole lub w przedszkolu. Taką ulotkę możesz wygenerować sam. Jak to zrobić?
Pobierz bezpłatne materiały informacyjne. Następnie umieść je na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Informacja o Fundacji i kampanii 1,5% – POBIERZ
Ulotka informacyjna – ogólna – POBIERZ
Ulotka informacyjna z miejscem na wpisanie celu szczegółowego – imienia i nazwiska dziecka – POBIERZ
Plakaty informacyjne – A3 wersja 1, A3 wersja 2, A4 wersja 1, A4 wersja 2
Grafiki do wykorzystania w mediach społecznościowych:
Jak skutecznie zbierać środki na swoje dziecko? Zapraszamy do skorzystania z naszego wideo-poradnika.
Bohaterami naszych rozmów są rodzice, których dzieci zmagają się z chorobą nowotworową i potrzebują środków na leczenie.
Ze środków zebranych z 1,5% możesz sfinansować prywatne konsultacje medyczne, dojazdy do szpitala i recepty farmaceutyczne.
Rehabilitacja onkologiczna powinna być stosowana na każdym etapie choroby. Masz możliwość sfinansowania sprzętu rehabilitacyjnego, fizjoterapii, czy wyjazdów do sanatoriów.
Wszystkie chore dzieci mają prawo do nauki zarówno w domu jak i w szpitalu. Pieniądze możesz przeznaczyć na korepetycje, indywidualne nauczanie, czy sprzęt niezbędny do nauki.
Psychologowie pomagają w dostosowaniu się do nowej sytuacji i przechodzeniu przez chorobę, a koszt takich indywidualnych terapii możesz pokryć ze zgromadzonych środków.
Rodziny w trudnej sytuacji materialnej mogą wykorzystać zebrane środki na sprzęt i rzeczy, które wesprą ich dzieci w powrocie do zdrowia we własnym domu.
Basen, jazda konno, obóz sportowy. Wiemy, że te i inne aktywności mogą poprawić stan psychofizyczny pacjentów i przyspieszyć powrót do zdrowia.
Od 31 lat wspieramy dzieci i nastolatków chorych onkologicznie i hematologicznie. Zaufały nam tysiące – Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową jest w czołówce OPP pod względem zbiórki 1,5%.
Co roku za naszym pośrednictwem ponad 1 000 rodziców i opiekunów pozyskuje środki z 1,5% bezpośrednio na konta imienne swoich dzieci. Rodzice wiedzą, że to niewielki wysiłek ze strony podatników – realnie nie ponoszą oni żadnych kosztów, a zwrot może być ogromny.
Nasi rekordziści zgromadzili w ubiegłym roku ponad 100 000 zł na leczenie swojego dziecka tylko z kampanii 1,5%.
Dbamy o to, aby ułatwić im to zadanie. Posiadając konto imienne w naszej Fundacji masz stały dostęp do swojego rachunku – w dowolnym momencie sprawdzisz saldo swojego konta i historię ostatnich operacji.
Faktury i wnioski możesz składać przez internet. Nie ma konieczności wychodzenia z domu. Oczywiście masz możliwość wykorzystania całości kwoty pozyskanej od darczyńców. Nie pobieramy żadnych opłat z tytułu prowadzenia rachunków imiennych dla naszych podopiecznych.
Wygeneruj bezpłatnie ulotkę ze zdjęciem swojego dziecka.
Ulotkę zostaw swoim miejscu pracy, rozdystrybuuj w miejscu zamieszkania np. za wycieraczkami samochodów lub w skrzynkach na listy.
Informacje o przekazaniu 1,5% możesz powiesić na wspólnej tablicy ogłoszeń lub zostawić w osiedlowym sklepie.
Zaangażuj w akcję społeczność lokalną np. osiedlową grupę na Facebooku, radę rodziców w żłobku / przedszkolu / szkole, nauczycieli i dyrekcję, czy wspólnotę religijną.
Poszukaj akcji i wydarzeń lokalnych, gdzie możesz opowiedzieć o swoim dziecku i kampanii 1,5%.
Zaangażuj swoje miejsce pracy – dział HR / kadr / administracji do aktywnej komunikacji wśród pracowników.
Powiadom lokalne media.
Działaj online. W dobie cyfryzacji znacznie szybciej dotrzesz do większej liczby osób.
Ustaw zdjęcie w tle na swoim profilu na Facebooku z informacją o zbiórce.
Systematycznie postuj w swoich social mediach o trwającej zbiórce. Poproś znajomych o udostępnienie informacji.
Jadzia od zawsze była pełna energii, żywa i ciekawa świata. Już jako maluch zaczynała zadziwiać nas...
Mateusz uwielbia książki, kolorowanki i zabawę z rodzeństwem, jest także zafascynowany układaniem...
Przełomowy majowy dzień. 24 maja tego roku, cztery miesiące przed swoimi piątymi urodzinami,...