Prywatne konsultacje medyczne
Ze środków zebranych z 1,5% możesz sfinansować prywatne konsultacje medyczne, dojazdy do szpitala i recepty farmaceutyczne.
Możesz skorzystać ze wsparcia podatników i zbierać środki na leczenie swojego dziecka. Dowiedz się więcej o tym, jak działają konta imienne i jak wykorzystać rozliczanie PIT do zebrania dodatkowych funduszy.
Poinformuj przyjaciół, znajomych, koleżanki i kolegów z pracy, że mogą przekazać 1,5% podatku na Twoje dziecko.
Wystarczy, że:
a) wpiszą numer KRS: 00000 86 210 wypełniając PIT, w części dotyczącej przekazania 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)
b) dopiszą także cel szczegółowy, czyli imię i nazwisko Twojego dziecka.
opowiedz o swoim dziecku pracownikowi Fundacji, który napisze o Was profesjonalny artykuł. Zostanie on następnie umieszczony na stronie Fundacji i w mediach społecznościowych. Dzięki niemu zyskasz na wiarygodności, a każdy chętny, by pomóc, przekona się, jak bardzo Twoje dziecko potrzebuje pomocy.
Dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie ulotki, którą będziesz mógł rozdać znajomym lub pozostawić w miejscu pracy, w sklepie, w szkole lub w przedszkolu. Taką ulotkę możesz wygenerować sam. Jak to zrobić?
Pobierz bezpłatne materiały informacyjne. Następnie umieść je na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Informacja o Fundacji i kampanii 1,5% – POBIERZ
Ulotka informacyjna – ogólna – POBIERZ
Ulotka informacyjna z miejscem na wpisanie celu szczegółowego – imienia i nazwiska dziecka – POBIERZ
Plakaty informacyjne – A3 wersja 1, A3 wersja 2, A4 wersja 1, A4 wersja 2
Grafiki do wykorzystania w mediach społecznościowych:
Jak skutecznie zbierać środki na swoje dziecko? Zapraszamy do skorzystania z naszego wideo-poradnika.
Bohaterami naszych rozmów są rodzice, których dzieci zmagają się z chorobą nowotworową i potrzebują środków na leczenie.
Ze środków zebranych z 1,5% możesz sfinansować prywatne konsultacje medyczne, dojazdy do szpitala i recepty farmaceutyczne.
Rehabilitacja onkologiczna powinna być stosowana na każdym etapie choroby. Masz możliwość sfinansowania sprzętu rehabilitacyjnego, fizjoterapii, czy wyjazdów do sanatoriów.
Wszystkie chore dzieci mają prawo do nauki zarówno w domu jak i w szpitalu. Pieniądze możesz przeznaczyć na korepetycje, indywidualne nauczanie, czy sprzęt niezbędny do nauki.
Psychologowie pomagają w dostosowaniu się do nowej sytuacji i przechodzeniu przez chorobę, a koszt takich indywidualnych terapii możesz pokryć ze zgromadzonych środków.
Rodziny w trudnej sytuacji materialnej mogą wykorzystać zebrane środki na sprzęt i rzeczy, które wesprą ich dzieci w powrocie do zdrowia we własnym domu.
Basen, jazda konno, obóz sportowy. Wiemy, że te i inne aktywności mogą poprawić stan psychofizyczny pacjentów i przyspieszyć powrót do zdrowia.
Od 31 lat wspieramy dzieci i nastolatków chorych onkologicznie i hematologicznie. Zaufały nam tysiące – Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową jest w czołówce OPP pod względem zbiórki 1,5%.
Co roku za naszym pośrednictwem ponad 1 000 rodziców i opiekunów pozyskuje środki z 1,5% bezpośrednio na konta imienne swoich dzieci. Rodzice wiedzą, że to niewielki wysiłek ze strony podatników – realnie nie ponoszą oni żadnych kosztów, a zwrot może być ogromny.
Nasi rekordziści zgromadzili w ubiegłym roku ponad 100 000 zł na leczenie swojego dziecka tylko z kampanii 1,5%.
Dbamy o to, aby ułatwić im to zadanie. Posiadając konto imienne w naszej Fundacji masz stały dostęp do swojego rachunku – w dowolnym momencie sprawdzisz saldo swojego konta i historię ostatnich operacji.
Faktury i wnioski możesz składać przez internet. Nie ma konieczności wychodzenia z domu. Oczywiście masz możliwość wykorzystania całości kwoty pozyskanej od darczyńców. Nie pobieramy żadnych opłat z tytułu prowadzenia rachunków imiennych dla naszych podopiecznych.
Wygeneruj bezpłatnie ulotkę ze zdjęciem swojego dziecka.
Ulotkę zostaw swoim miejscu pracy, rozdystrybuuj w miejscu zamieszkania np. za wycieraczkami samochodów lub w skrzynkach na listy.
Informacje o przekazaniu 1,5% możesz powiesić na wspólnej tablicy ogłoszeń lub zostawić w osiedlowym sklepie.
Zaangażuj w akcję społeczność lokalną np. osiedlową grupę na Facebooku, radę rodziców w żłobku / przedszkolu / szkole, nauczycieli i dyrekcję, czy wspólnotę religijną.
Poszukaj akcji i wydarzeń lokalnych, gdzie możesz opowiedzieć o swoim dziecku i kampanii 1,5%.
Zaangażuj swoje miejsce pracy – dział HR / kadr / administracji do aktywnej komunikacji wśród pracowników.
Powiadom lokalne media.
Działaj online. W dobie cyfryzacji znacznie szybciej dotrzesz do większej liczby osób.
Ustaw zdjęcie w tle na swoim profilu na Facebooku z informacją o zbiórce.
Systematycznie postuj w swoich social mediach o trwającej zbiórce. Poproś znajomych o udostępnienie informacji.
Kiedy Laura przyszła na świat 22 czerwca 2021 roku, stała się spełnionym marzeniem swojej rodziny....
Czteroletni Daniel to chłopiec, który jeszcze do niedawna prowadził beztroskie, dziecięce życie....
Piotrek Turek z Korczyna, niedaleko Kielc, ma 19 lat i niezwykłą wrażliwość na potrzeby innych....