Pomagam i wpłacam

Generator ulotek 1,5%

Drodzy rodzice i opiekunowie. Oddajemy w Wasze ręce przydatne narzędzie do samodzielnego przygotowania ulotek i plakatów, które pomogą Wam w pozyskiwaniu 1,5% podatku na wsparcie Waszych dzieci i podopiecznych.

Narzędzie, które dla Was przygotowaliśmy pozwala na utworzenie gotowych do druku ulotek w formatach A4, A5 i DL. Projekty możecie teraz przygotować samodzielnie i wykorzystywać do pozyskiwania środków z 1,5%.

Jak wygenerować ulotki

 • Przygotuj dobrej jakości zdjęcie dziecka. Najlepiej w układzie poziomym.
 • Napisz kilka zdań (do 750 znaków), które wyjaśnią: ile lat ma Twoje dziecko, na co choruje i na jaki cel zbierasz środki.
 • Dodaj treści i zdjęcie do formularza poniżej i naciśnij przycisk “generuj ulotki”.
 • Poczekaj, aż wygenerują się ulotki. Może to potrwać nawet kilka minut.
 • Pod formularzem znajdziesz linki do gotowych ulotek.
 • Zapisz je i wydrukuj, wyślij mailem lub opublikuj na swoich mediach społecznościowych!

WSKAZÓWKI:

 • Ulotki generowane są w dwóch rozszerzeniach plików: PNG i PDF. Każdy z nich generuje się też w trzech rozmiarach: A4, A5 i DLE.
 • Pliki PNG to obrazki – one z z kolei będą doskonałe do publikacji w mediach społecznościowych czy na stronach internetowych. W przypadku wrzuceniach ich w treść maila większość skrzynek mailowych pozwala na zmianę ich rozmiaru. Mogą z powodzeniem być także załącznikami do wiadomości.
 • Pliki PDF to dokumenty online – znakomicie sprawdzą się jako załączniki maili, a przede wszystkim do druku. Można je wydrukować w profesjonalnej drukarni oraz na drukarce domowej. Uwaga: pliki z rozszerzeniem .pdf nie nadają się do mediów społecznościowych i nie da się ich wkleić w treść maila, nie są bowiem obrazkami, ale dokumentami.
 • Rozmiar A4 to wielkość standardowej kartki papieru. Wybierz plik PDF A4 jeśli chcesz drukować ulotki na domowej drukarce.
 • Rozmiar A5 to wielkość kartki z zeszytu, czyli złożonej na pół kartki A4. Jeśli ustawienia Twojej drukarki na to pozwalają, możesz wydrukować taką ulotkę dwa razy na jednej kartce A4, a następnie przeciąć ją na pół.
 • Rozmiar DLE to 1/3 kartki A4. Długi bok prostokąta DL to krótszy bok kartki A4 (na kartce do drukarki mieszczą się trzy obrazki w rozmiarze DL położone “na boku”).
 • NOWA FUNKCJA – edycja tekstu. Jeśli chcesz wyróżnić fragment lub fragmenty tekstu, możesz to zrobić na trzy sposoby: pogrubieniempodkreśleniem oraz kursywą (pochyleniem). Zaznacz kursorem (lub palcem na telefonie komórkowym) fragment treści, który chcesz wyróżnić – wtedy nad tekstem pojawią się trzy przyciski (zaznaczone poniżej czerwonym prostokątem). B to pogrubienie, U to podkreślenie, a I to kursywa:

Drogi Rodzicu!

Jeśli masz problem z wygenerowaniem ulotki zapraszamy do kontaktu:

Joanna Kupis
Specjalista ds. społecznego wsparcia rodziny.
tel. kom. 539 095 048
e-mail: joanna.kupis@naratunek.org

GENERATOR ULOTEK

 

Co wpisać w opisie ulotki?

Poniżej przygotowaliśmy 3 przykładowe wersje tekstu: z perspektywy rodzica, dziecka i nastolatka. Mogą one posłużyć jako inspiracja, pokazują też jak będą wyglądały przygotowane ulotki. Kliknij w miniatury ulotek, aby je powiększyć.

Opis z perspektywy rodzica: 

Kochani!
Moja córka/ syn od roku choruje na nowotwór złośliwy. Od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Obecnie mamy za sobą operację wycięcia guza / intensywne leczenie sterydami i chemią. Przed nami jeszcze długa droga do zakończenia leczenia.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc  i wpłaty na rzecz mojego dziecka. Zgromadzone środki przeznaczymy na wizyty lekarskie, rehabilitację i powrót do zdrowia naszego dziecka.

Pomóż nam w walce z rakiem.

Opis z perspektywy dziecka:

Mam na imię Zosia. Mam 5 lat i psa Gucia. Lubię spędzać czas na placu zabaw i oglądać „Strażaka Sama”.  W grudniu usłyszałam okrutną diagnozę / zachorowałam na białaczkę. Proszę, pomóż w walce z rakiem / powrocie do zdrowia! 

Opis z perspektywy nastolatka:

Mam na imię Patryk. Lubię grać w piłkę i gry komputerowe. Niestety przez ostrą białaczkę musiałem przerwać treningi i ograniczyć kontakty z rówieśnikami. Proszę, pomóż mi wrócić do zdrowia, przyjaciół ze szkoły i spełnić marzenia o zostaniu piłkarzem!

 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!