Wiktoria Bejnarowicz
Dziewięcioletnia Wiktoria zmaga się z neurofibromatozą typu pierwszego. Dziewczynka zawsze była...
Drodzy rodzice i opiekunowie. Oddajemy w Wasze ręce przydatne narzędzie do samodzielnego przygotowania ulotek i plakatów, które pomogą Wam w pozyskiwaniu wpłat na konta imienne Waszych dzieci i podopiecznych.
Narzędzie, które dla Was przygotowaliśmy pozwala na utworzenie gotowych do druku ulotek w formatach A4, A5 i DL. Projekty możecie teraz przygotować samodzielnie i wykorzystywać do pozyskiwania środków na konta imienne.
WSKAZÓWKI:
Drogi Rodzicu!
Jeśli masz problem z wygenerowaniem ulotki zapraszamy do kontaktu:
Joanna Kupis
Specjalista ds. społecznego wsparcia rodziny.
tel. kom. 539 095 048
e-mail: joanna.kupis@naratunek.org
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
cel szczegółowy:
Przekaż 1,5% podatku: w rocznym rozliczeniu PIT wpisz KRS 0000086210, w celu szczegółowym podając .
Możesz także pomóc przekazując darowiznę na numer konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 W tytule wpisując .
Środki pieniężne na konta imienne mogą zbierać rodzice i opiekunowie zapisani do naszej Fundacji. Jeśli nie posiadasz konta imiennego swojego dziecka – sprawdź jak je założyć tutaj: https://naratunek.org/dla-rodzicow/
Jeśli z kolei Twoje dziecko jest zapisane do naszej Fundacji i tym samym posiada konto imienne, możesz już samodzielnie zbierać środki od znajomych i darczyńców.
Od 32 lat wspieramy dzieci i nastolatków chorych onkologicznie i hematologicznie.
Co roku za naszym pośrednictwem ponad 1 000 rodziców i opiekunów pozyskuje środki pieniężne bezpośrednio na konta imienne swoich dzieci.
Nasi rekordziści zgromadzili w ubiegłym roku ponad 100 000 zł na leczenie swojego dziecka!
Dbamy o to, aby ułatwić im to zadanie. Posiadając konto imienne w naszej Fundacji masz stały dostęp do swojego rachunku – w dowolnym momencie sprawdzisz saldo swojego konta i historię ostatnich operacji.
Faktury i wnioski możesz składać przez internet. Nie ma konieczności wychodzenia z domu. Oczywiście masz możliwość wykorzystania całości kwoty pozyskanej od darczyńców. Nie pobieramy żadnych opłat z tytułu prowadzenia rachunków imiennych dla naszych podopiecznych.
Wygeneruj bezpłatnie ulotkę ze zdjęciem swojego dziecka.
Ulotkę zostaw swoim miejscu pracy, rozdystrybuuj w miejscu zamieszkania np. za wycieraczkami samochodów lub w skrzynkach na listy.
Informacje o możliwości przekazania środków możesz powiesić na wspólnej tablicy ogłoszeń lub zostawić w osiedlowym sklepie.
Zaangażuj w akcję społeczność lokalną np. osiedlową grupę na Facebooku, radę rodziców w żłobku / przedszkolu / szkole, nauczycieli i dyrekcję, czy wspólnotę religijną.
Poszukaj akcji i wydarzeń lokalnych, gdzie możesz opowiedzieć o swoim dziecku i jego potrzebach.
Zaangażuj swoje miejsce pracy – dział HR / kadr / administracji do aktywnej komunikacji wśród pracowników.
Powiadom lokalne media.
Działaj online. W dobie cyfryzacji znacznie szybciej dotrzesz do większej liczby osób.
Ustaw zdjęcie w tle na swoim profilu na Facebooku z informacją o zbiórce.
Systematycznie postuj w swoich social mediach o trwającej zbiórce. Poproś znajomych o udostępnienie informacji.
Poniżej przygotowaliśmy 2 wersje tekstu (z perspektywy rodzica i dziecka), które można wykorzystać do umieszczenia w opisie ulotki.
Opis z perspektywy rodzica:
Kochani!
Moja córka/ syn od roku choruje na nowotwór złośliwy. Od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Obecnie mamy za sobą operację wycięcia guza / intensywne leczenie sterydami i chemią. Przed nami jeszcze długa droga do zakończenia leczenia.
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc i wpłaty na rzecz mojego dziecka. Zgromadzone środki przeznaczymy na wizyty lekarskie, rehabilitację i powrót do zdrowia naszego dziecka.
Pomóż nam w walce z rakiem.
Opis z perspektywy dziecka:
Mam na imię Zosia. Mam 5 lat i psa Gucia. Lubię spędzać czas na placu zabaw i oglądać „Strażaka Sama”. W grudniu usłyszałam okrutną diagnozę / zachorowałam na białaczkę. Proszę, pomóż w walce z rakiem / powrocie do zdrowia!
Opis z perspektywy nastolatka:
Mam na imię Patryk. Lubię grać w piłkę i gry komputerowe. Niestety przez ostrą białaczkę musiałem przerwać treningi i ograniczyć kontakty z rówieśnikami. Proszę, pomóż mi wrócić do zdrowia, przyjaciół ze szkoły i spełnić marzenia o zostaniu piłkarzem!
Jak może wyglądać przykładowa ulotka? Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz.
Dziewięcioletnia Wiktoria zmaga się z neurofibromatozą typu pierwszego. Dziewczynka zawsze była...
Stefan to dziecko, którego energia i radość życia rozświetlały każdy dzień jego rodziny. Był w...
Róża Topolewska to niespełna dwuletnia dziewczynka, która choruje na ostrą białaczkę...