Pomagam i wpłacam

RakReaton - biegasz, jeździsz, pomagasz!

I w tym roku rzucamy ogólnopolskie wyzwanie: Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory.

Już we wrześniu zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wyzwaniu – zbierzmy razem milion kilometrów!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich sportowców, wielbicieli aktywnego trybu życia i pomagania – i w tym roku rzucamy ogólnopolskie wyzwanie: Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. A dlaczego we wrześniu? Ponieważ jest to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych.

Wrześniowa edycja RakReatonu jest częścią społecznej kampanii edukacyjnej “Złota Wstążka” – ściśle związanej z onkologią dziecięcą. W tym roku chcemy skupić się na białaczce – objawach, leczeniu, powikłaniach oraz uświadomieniu wszystkim, że z nowotworem krwi można wygrać. Chcemy sprawić, aby dzieci nie umierały na białaczkę.

Ty też zrób coś dla nich! Podejmij we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. Nie musisz być sportowcem, aby wziąć udział w RakReatonie! Liczy się każdy wysiłek fizyczny – spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. Wspólnie chcemy osiągnąć cel – milion pokonanych kilometrów!

Jak zbierać kilometry, punkty, kalorie?

Udział w wyzwaniu rekreacyjnym umożliwia aplikacja Activy. Wystarczy ją pobrać i zainstalować: https://rakreaton2021.activy.app/pl/

1

Po ściągnięciu aplikacji Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka” już od 1 września. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, jogging i nordic walking też się tutaj liczą!)
i jazda na rowerze. Można wybrać każdą z powyższych form rekreacji.

2

Jest też opcja połączenia konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Nie trzeba rezygnować z dotychczasowych aplikacji! Ale UWAGA! Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.

3

Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania!

4

Jeśli chcesz, dzielisz się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #rakreaton i #zlotawstazka.

5

Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty.

6

Za udział w akcji otrzymasz dyplom.

7

Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie od 1 do 30 września. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą!

8

Regulamin wyzwania znajdziesz TUTAJ.

Partnerzy akcji:

Partner technologiczny:

ACTIVY
 

 

 

 

 

 

Każdy kilometr to wsparcie finansowe na walkę z nowotworami u dzieci. Wspieraj dzieci każdym pokonanym kilometrem!

 

RakReaton. Sportowy projekt CSR i HR dla firm!

Wiemy jak ważna jest integracja oraz zdrowa rywalizacja między pracownikami, dlatego zapraszamy również wszystkie firmy do wzięcia udziału w całorocznej edycji RakReatonu – sportowego projektu angażującego pracowników Twojej firmy. Mało tego! Możecie świetnie się bawić, a przy okazji realnie wspierać i pomagać dzieciom z kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei.

Aż 75% osób zaangażowanych w wolontariat pracowniczy wskazuje na poprawę samopoczucia w pracy, a 87% z nich potwierdza, że ta inicjatywa wpłynęła na ich ogólne zadowolenie z życia.
— Pracuj.pl

Dlaczego warto wziąć udział w akcji?

 • To świetna propozycja dla firm, którym zależy na integracji pracowników.
 • To doskonały pomysł na realizację firmowej strategii CSR i działań HR.
 • To sposób na wzmocnienie wizerunku firmy w oczach klientów i kontrahentów, jako organizacji zaangażowanej społecznie, której los dzieci chorych na raka nie jest obojętny.
 • To okazja do promocji. Firma zostanie oficjalnym partnerem RakReatonu, a jej logo znajdzie się na tej stronie z pozycjonującymi linkami dofollow.
 • To świadomość robienia czegoś cennego i ważnego. Przekazane środki przeznaczone będą w całości na leczenie dzieci chorych na raka. A tu każda złotówka jest na wagę złota!

Jak można wziąć udział w RakReatonie i pomóc dzieciom chorym na raka?

 • Zgłoś swoją firmę do zabawy. Zadzwoń: +48 600 018 883, albo napisz: marynia.mos@naratunek.org.
 • Przekaż 10 tysięcy złotych na leczenie dzieci chorych na raka.
 • Razem z Partnerem Technologicznym Activy pomożemy Ci utworzyć firmowe, zamknięte wyzwanie rekreacyjne lub konkurs.
 • Twoi pracownicy dołączają do zabawy. Rywalizują ze sobą lub wspólnie realizują założony cel.
 • 3,2,1 START!

 

TO DZIAŁA!

# 1 000 000 km
# 7 147 osób
# 100 000 zł na leczenie dzieci
W ubiegłym roku RakReaton okazał się ogromnym sukcesem! Dzięki zaangażowaniu zarządów oraz działów PR czy HR, w zabawie wzięli udział pracownicy wielu firm, które postanowiły pomóc dzieciom z Przylądka Nadziei. RakReaton w jednych firmach był okazją do sportowej rywalizacji miedzy działami i oddziałami, w innych do współpracy przy osiąganiu celu, a dla wielu pracowników okazją do ustanowienia osobistych rekordów i pochwalenia się nimi.

 

Byli z nami m.in:

 • Arcadis
 • PwC,
 • SGB Bank
 • Grupa Impel
 • CMS
 • Fundacja UNUM
 • Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej

 

Jak zbierać kilometry, punkty, kalorie?

Pracownikom Twojej firmy udział w RakReatonie umożliwia aplikacja Activy. Wystarczy ją pobrać i zainstalować -> https://rakreaton2021.activy.app/pl/ 

1

Po ściągnięciu aplikacji Activy z Google Play lub AppStore, uczestnik rejestruje się i dołącza do wyzwania utworzonego dla Twojej firmy. Aktywności do wyboru to bieganie (chodzenie, jogging i nordic walking tutaj też się liczą!) i jazda na rowerze. Można wybrać każdą z powyższych form rekreacji.

2

Jest też opcja połączenia konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Nie trzeba rezygnować z dotychczasowych aplikacji! Ale UWAGA! Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.

3

Ruszacie się, kiedy macie ochotę. Nigdzie nie deklarujecie swoich zamiarów, nikt nie będzie Was sprawdzał.

4

Jeśli chcecie, dzielicie się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #rakreaton.

5

Uczestnicy firmowej zabawy otrzymają nagrody również od naszej Fundacji!

 

Zapraszamy do rakreatonowego sklepiku!

Jeżeli jesteś uczestnikiem RakReatonu i Twoje kilometry pomagają nam zdobyć milion kilometrów – zapraszamy do zakupu gadżetów sportowych. Kupując – wspierasz leczenie dzieci z Przylądka Nadziei. W naszym sklepiku znajdziecie takie gadżety, jak:

 • koszulki bawełniane
 • koszulki sportowe
 • kubki
 • bluzy bawełniane

Odwiedź rakreatonowy sklepik

Masz pytania? Odpowiemy!
Chcesz dołączyć jako partner programu? Napisz!

Marynia Moś, marynia.mos@naratunek.org, tel. +48 600 018 883

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam