Skip to content

RakReaton - wyzwanie przedłużone do 7 października!

nagłówek

Otrzymaliśmy wiele sygnałów od uczestników RakReatonu, że skupili się na ratowaniu swoich dobytków oraz pomocy osobom dotkniętym powodziom. Z tego powodu w porozumieniu z Partnerami Wyzwania podjęliśmy decyzję o przedłużeniu RakReatonu o tydzień, do 7 października 2024 roku.

Dlaczego przedłużamy wyzwanie?

Fundacja „Na Ratunek” pochodzi z Dolnego Śląska - regionu, który szczególnie ucierpiał z powodu powodzi. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed którymi stoją nasze społeczności, i jesteśmy dumni, że uczestnicy RakReatonu również chcą pomagać tam, gdzie jest to potrzebne. Poza tym otrzymaliśmy także zgłoszenia, że odwołano wiele zaplanowanych biegów, podczas których sportowcy zamierzali zbierać kilometry w ramach naszego wzywania. 
 
Przedłużenie RakReatonu o tydzień to wyraz naszej solidarności z osobami dotkniętymi przez powodzie oraz szansa, by umożliwić większej liczbie uczestników dołączenie - lub powrót - do akcji i kontynuowanie swoich działań na rzecz dzieci zmagających się z nowotworem. Zachęcamy wszystkich do dalszego zaangażowania, nie tylko w pomoc dzieciom z chorobą nowotworową, ale również w odbudowę i wsparcie społeczności dotkniętych przez powódź. Wspólnie możemy zdziałać więcej.

Jak zbierać kilometry podczas RakReatonu?

Podczas 5. edycji RakReatonu mamy nowy cel. Już nie milion, ani 1 milion 200 tysięcy kilometrów, lecz 2 miliony kilometrów.

Zainteresowani podjęciem wyzwania instalują na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Activy, Partnera technologicznego RakReatonu. Aplikacja monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans. Cel charytatywny przeliczany jest z kilometrów na nogach, na kołach i kroków. Aplikacja zlicza pokonany dystans użytkownika na podstawie trzech kategorii aktywności:

  1. Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg przełajowy, spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia, bieg z przeszkodami) – zapis GPS lub integracja z aplikacjami: Strava, Garmin, Polar lub Suunto.
  2. Koła (dostępne aktywności: rower, rower elektryczny, rower szosowy, rower górski, rower gravelowy, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, rower stacjonarny) – zapis GPS lub integracja z aplikacjami: Strava, Garmin, Polar lub Suunto.
  3. Kroki (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania). Kroki z trzech ostatnich dni przesyłają się automatycznie do aplikacji po jej uruchomieniu.

Ważne: w wyzwaniu możesz zapisywać każdą z dostępnych kategorii, a jeżeli połączysz źródło kroków, to nie musisz uruchamiać aplikacji za każdym razem jak idziesz na spacer. W aplikacji dostępny jest ranking indywidualny oraz zespołowy, a w nich ranking łączony wszystkich kategorii oraz osobne rankingi kategorii: nogi, koła, kroki.

w tekście

 

 

 

 

Organizator:

NARATUNEK

 

Partner Strategiczny:

HeadFound

 

Partnerzy wyzwania:

Lotto-Fundacja-Na-Ratunek-Dzieciom Impel-RakReaton logotyp banki spółdzielcze pion

 

 

Partner technologiczny:

logo-activy


Uczestnicy wyzwania

FA_SANTANDER_FUNDACJA_CV_POS_RGB DRS_Logo_2022_CMYK_Standard___hellblau_dunkelblau Fundacja_Unum
Jysk LEGO logo-kolor

Sixt_neutral_2d_4c_pos3-1

TIM_logo_wersja_online

 

logo-totalizator

  VeloBank_2022 Logotyp ORLEN Aviation

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Kontakt
dla rodziców

Chcesz zapisać dziecko do Fundacji? Zadzwoń lub napisz.

Sprawdź

Kontakt
dla biznesu

Zostań Partnerem Fundacji i wspieraj dzieci z chorobą nowotworową.

Sprawdź

Kontakt
dla wolontariuszy

Zobacz, jak działa wolontariat i skontaktuj się z nami.

Sprawdź

Kontakt
dla mediów

Masz inne pytania związane z fundacją i jej działalnością?

Sprawdź