Pomagam i wpłacam

Generator ulotek wsparcia na konto imienne

Drodzy rodzice i opiekunowie. Oddajemy w Wasze ręce przydatne narzędzie do samodzielnego przygotowania ulotek i plakatów, które pomogą Wam w pozyskiwaniu wpłat na konta imienne Waszych dzieci i podopiecznych.

Narzędzie, które dla Was przygotowaliśmy pozwala na utworzenie gotowych do druku ulotek w formatach A4, A5 i DL. Projekty możecie teraz przygotować samodzielnie i wykorzystywać do pozyskiwania środków na konta imienne.

Jak wygenerować ulotki

 • Przygotuj dobrej jakości zdjęcie dziecka. Najlepiej w układzie poziomym.
 • Napisz kilka zdań (do 750 znaków), które wyjaśnią: ile lat ma Twoje dziecko, na co choruje i na jaki cel zbierasz środki.
 • Dodaj treści i zdjęcie do formularza poniżej i naciśnij przycisk “generuj ulotki”.
 • Poczekaj, aż wygenerują się ulotki. Może to potrwać nawet kilka minut.
 • Pod formularzem znajdziesz linki do gotowych ulotek.
 • Zapisz je i wydrukuj, wyślij mailem lub opublikuj na swoich mediach społecznościowych!

WSKAZÓWKI:

 • Ulotki generowane są w dwóch rozszerzeniach plików: PNG i PDF. Każdy z nich generuje się też w trzech rozmiarach: A4, A5 i DLE.
 • Pliki PNG to obrazki – one z z kolei będą doskonałe do publikacji w mediach społecznościowych czy na stronach internetowych. W przypadku wrzuceniach ich w treść maila większość skrzynek mailowych pozwala na zmianę ich rozmiaru. Mogą z powodzeniem być także załącznikami do wiadomości.
 • Pliki PDF to dokumenty online – znakomicie sprawdzą się jako załączniki maili, a przede wszystkim do druku. Można je wydrukować w profesjonalnej drukarni oraz na drukarce domowej. Uwaga: pliki z rozszerzeniem .pdf nie nadają się do mediów społecznościowych i nie da się ich wkleić w treść maila, nie są bowiem obrazkami, ale dokumentami.
 • Rozmiar A4 to wielkość standardowej kartki papieru. Wybierz plik PDF A4 jeśli chcesz drukować ulotki na domowej drukarce.
 • Rozmiar A5 to wielkość kartki z zeszytu, czyli złożonej na pół kartki A4. Jeśli ustawienia Twojej drukarki na to pozwalają, możesz wydrukować taką ulotkę dwa razy na jednej kartce A4, a następnie przeciąć ją na pół.
 • Rozmiar DLE to 1/3 kartki A4. Długi bok prostokąta DL to krótszy bok kartki A4 (na kartce do drukarki mieszczą się trzy obrazki w rozmiarze DL położone “na boku”).
 • NOWA FUNKCJA – edycja tekstu. Jeśli chcesz wyróżnić fragment lub fragmenty tekstu, możesz to zrobić na trzy sposoby: pogrubieniempodkreśleniem oraz kursywą (pochyleniem). Zaznacz kursorem (lub palcem na telefonie komórkowym) fragment treści, który chcesz wyróżnić – wtedy nad tekstem pojawią się trzy przyciski (zaznaczone poniżej czerwonym prostokątem). B to pogrubienie, U to podkreślenie, a I to kursywa:

Drogi Rodzicu!

Jeśli masz problem z wygenerowaniem ulotki zapraszamy do kontaktu:

Joanna Kupis
Specjalista ds. społecznego wsparcia rodziny.
tel. kom. 539 095 048
e-mail: joanna.kupis@naratunek.org

GENERATOR ULOTEK

Jak zbierać środki na chore dziecko?

Środki pieniężne na konta imienne mogą zbierać rodzice i opiekunowie zapisani do naszej Fundacji. Jeśli nie posiadasz konta imiennego swojego dziecka – sprawdź jak je założyć tutaj: https://naratunek.org/dla-rodzicow/ 

Jeśli z kolei Twoje dziecko jest zapisane do naszej Fundacji i tym samym posiada konto imienne, możesz już samodzielnie zbierać środki od znajomych i darczyńców. 

 

Dlaczego warto z nami środki?

Od 32 lat wspieramy dzieci i nastolatków chorych onkologicznie i hematologicznie.

Co roku za naszym pośrednictwem ponad 1 000 rodziców i opiekunów pozyskuje środki pieniężne bezpośrednio na konta imienne swoich dzieci. 

Nasi rekordziści zgromadzili w ubiegłym roku ponad 100 000 zł na leczenie swojego dziecka!

Dbamy o to, aby ułatwić im to zadanie. Posiadając konto imienne w naszej Fundacji masz stały dostęp do swojego rachunku – w dowolnym momencie sprawdzisz saldo swojego konta i historię ostatnich operacji.

Faktury i wnioski możesz składać przez internet. Nie ma konieczności wychodzenia z domu. Oczywiście masz możliwość wykorzystania całości kwoty pozyskanej od darczyńców. Nie pobieramy żadnych opłat z tytułu prowadzenia rachunków imiennych dla naszych podopiecznych.

 

Jak dotrzeć do większej ilości osób? Podpowiadamy.

 • Wygeneruj bezpłatnie ulotkę ze zdjęciem swojego dziecka.

 • Ulotkę zostaw swoim miejscu pracy, rozdystrybuuj w miejscu zamieszkania np. za wycieraczkami samochodów lub w skrzynkach na listy.

 • Informacje o możliwości przekazania środków  możesz powiesić na wspólnej tablicy ogłoszeń lub zostawić w osiedlowym sklepie.

 • Zaangażuj w akcję społeczność lokalną np. osiedlową grupę na Facebooku, radę rodziców w żłobku / przedszkolu / szkole, nauczycieli i dyrekcję, czy wspólnotę religijną.

 • Poszukaj akcji i wydarzeń lokalnych, gdzie możesz opowiedzieć o swoim dziecku i jego potrzebach.

 • Zaangażuj swoje miejsce pracy – dział HR / kadr / administracji do aktywnej komunikacji wśród pracowników.

 • Powiadom lokalne media.

 • Działaj online. W dobie cyfryzacji znacznie szybciej dotrzesz do większej liczby osób.

 • Ustaw zdjęcie w tle na swoim profilu na Facebooku z informacją o zbiórce.

 • Systematycznie postuj w swoich social mediach o trwającej zbiórce. Poproś znajomych o udostępnienie informacji.

 

Co wpisać w opisie ulotki?

Poniżej przygotowaliśmy 2 wersje tekstu (z perspektywy rodzica i dziecka), które można wykorzystać do umieszczenia w opisie ulotki.

Opis z perspektywy rodzica: 

Kochani!
Moja córka/ syn od roku choruje na nowotwór złośliwy. Od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Obecnie mamy za sobą operację wycięcia guza / intensywne leczenie sterydami i chemią. Przed nami jeszcze długa droga do zakończenia leczenia.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc  i wpłaty na rzecz mojego dziecka. Zgromadzone środki przeznaczymy na wizyty lekarskie, rehabilitację i powrót do zdrowia naszego dziecka.

Pomóż nam w walce z rakiem.

Opis z perspektywy dziecka:

Mam na imię Zosia. Mam 5 lat i psa Gucia. Lubię spędzać czas na placu zabaw i oglądać „Strażaka Sama”.  W grudniu usłyszałam okrutną diagnozę / zachorowałam na białaczkę. Proszę, pomóż w walce z rakiem / powrocie do zdrowia! 

Opis z perspektywy nastolatka:

Mam na imię Patryk. Lubię grać w piłkę i gry komputerowe. Niestety przez ostrą białaczkę musiałem przerwać treningi i ograniczyć kontakty z rówieśnikami. Proszę, pomóż mi wrócić do zdrowia, przyjaciół ze szkoły i spełnić marzenia o zostaniu piłkarzem!

 

Jak może wyglądać przykładowa ulotka? Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz. 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!