Pomagam i wpłacam

1,5% podatku dla dzieci

Przekazanie 1,5% podatku to najprostszy i najskuteczniejszy sposób pomocy organizacjom pożytku publicznego (OPP).

O status OPP mogą się ubiegać fundacje oraz stowarzyszenia, które działają między innymi na rzecz zdrowia, nauki, środowiska, zwierząt, edukacji, kultury, sportu czy osób w trudnej sytuacji  życiowej. Wśród organizacji, które mogą zbierać 1,5% podatku są stowarzyszenia kulturalne, szkoły, fundacje ekologiczne, czy stowarzyszenia walczące o zdrowie i życie.

Określeniem OPP mogą posługiwać się organizacje, które mają prawny status pożytku publicznego nadany przez Krajowy Rejestr Sądowy. Innymi słowy muszą posiadać numer KRS. Status OPP daje instytucji liczne przywileje (np. możliwość przekazania 1,5% podatku), ale jednocześnie podlega ostrzejszym procedurom w kwestii oceny przejrzystości działań. Dla wielu podmiotów z listy organizacji pożytku publicznego 1 procent to główne źródło finansowania ich działalności.

Na szczęście przekazanie 1,5% podatku jest wyjątkowo proste i nie zajmuje dużo czasu.

W zeznaniu rocznym (PIT) trzeba wypełnić jedynie dodatkową rubrykę, w której wpisujemy:

  • nazwę organizacji pożytku publicznego,
  • numer KRS organizacji pożytku publicznego,
  • (opcjonalnie) cel szczegółowy, jeśli pomoc pieniężną chcemy skierować do konkretnego podopiecznego.

My zachęcamy, by przekazać 1,5% podatku chorym dzieciom. Dla naszej Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” to ogromny gest wsparcia. Jesteśmy jedną z największych organizacji charytatywnych, która od 30 lat pomaga cierpiącym maluchom z całej Polski. Wypełnienie zaledwie tej jednej rubryki daje naszym podopiecznym środki do walki z rakiem – najgorszym przeciwnikiem.

Od 15 lutego możemy rozliczać się za pomocą usługi Twój e-PIT od Ministerstwa Finansów! Zobacz, jakie to proste i zajmuje tylko CHWILĘ!

Z inicjatywy Fundacji powstał Przylądek Nadziei – wrocławska klinika onkologii dziecięcej, a jednocześnie  największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce. Każdego roku lekarze i pielęgniarki walczą w nim o życie 2000 maluchów. Dzięki temu, że Ty wpiszesz w swoim zeznaniu podatkowym nasz numer KRS, dzieci chore na raka otrzymają jeszcze większą szansę na wyleczenie i powrót do beztroskiego dzieciństwa. Koszty leczenia są bardzo wysokie, ponieważ nie wszystkie najnowocześniejsze leki i terapie są refundowane przez NFZ. Nieraz nasi podopieczni potrzebują drogich leków ratujących ich życie oraz leczenia w zagranicznych ośrodkach, m.in. w Niemczech, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Można ulec złudnemu wrażeniu, że przekazując 1 procent podatku dla dzieci walczących z rakiem wsparcie będzie bardzo małe i nie warto zawracać sobie nim głowy. Jednak, co roku, dzięki właśnie tym drobnym wpłatom, znajdujemy się w czołówce polskich organizacji pożytku publicznego, która ma największe wpływy z 1,5%, a te niewielkie kwoty potrafią uzbierać się w miliony złotych! Nie wahaj się, przekaż 1% podatku dla dzieci z Przylądka Nadziei i daj im siłę do walki z rakiem.

Pobierz program do PIT
Wypełnij PIT on-line

Zobacz, co możemy zrobić dzięki Twojemu 1,5%:

Leczenie za granicą

Nierefundowane leki

Specjalistyczne zabiegi fotoretez

Leczenie pozaszpitalne

Pomoc socjalna

Zespól Wsparcia Psychospołecznego

Sprzęt medyczny

Szkolenia lekarzy

Stypendia naukowe

Badania naukowe

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!