Pomagam i wpłacam

Poradnik dla Rodziców - Jak zbierać środki na Konto imienne

Sprawdź, jakie są sposoby na pozyskiwanie środków na leczenie swojego dziecka. Podpowiadamy!

Jak zbierać środki na chore dziecko?

Środki pieniężne na konta imienne mogą zbierać rodzice i opiekunowie zapisani do naszej Fundacji. Jeśli nie posiadasz konta imiennego swojego dziecka – sprawdź jak je założyć tutaj: https://naratunek.org/dla-rodzicow/ 

Jeśli z kolei Twoje dziecko jest zapisane do naszej Fundacji i tym samym posiada konto imienne, możesz już samodzielnie zbierać środki od znajomych i darczyńców. 

Dlaczego warto z nami środki?

Od 32 lat wspieramy dzieci i nastolatków chorych onkologicznie i hematologicznie.

Co roku za naszym pośrednictwem ponad 1 000 rodziców i opiekunów pozyskuje środki pieniężne bezpośrednio na konta imienne swoich dzieci. 

Nasi rekordziści zgromadzili w ubiegłym roku ponad 100 000 zł na leczenie swojego dziecka!

Dbamy o to, aby ułatwić im to zadanie. Posiadając konto imienne w naszej Fundacji masz stały dostęp do swojego rachunku – w dowolnym momencie sprawdzisz saldo swojego konta i historię ostatnich operacji.

Faktury i wnioski możesz składać przez internet. Nie ma konieczności wychodzenia z domu. Oczywiście masz możliwość wykorzystania całości kwoty pozyskanej od darczyńców. Nie pobieramy żadnych opłat z tytułu prowadzenia rachunków imiennych dla naszych podopiecznych.

 

 

 

 

Jak dotrzeć do większej ilości osób? Podpowiadamy.

 • Wygeneruj bezpłatnie ulotkę ze zdjęciem swojego dziecka.

 • Ulotkę zostaw swoim miejscu pracy, rozdystrybuuj w miejscu zamieszkania np. za wycieraczkami samochodów lub w skrzynkach na listy.

 • Informacje o możliwości przekazania środków  możesz powiesić na wspólnej tablicy ogłoszeń lub zostawić w osiedlowym sklepie.

 • Zaangażuj w akcję społeczność lokalną np. osiedlową grupę na Facebooku, radę rodziców w żłobku / przedszkolu / szkole, nauczycieli i dyrekcję, czy wspólnotę religijną.

 • Poszukaj akcji i wydarzeń lokalnych, gdzie możesz opowiedzieć o swoim dziecku i jego potrzebach.

 • Zaangażuj swoje miejsce pracy – dział HR / kadr / administracji do aktywnej komunikacji wśród pracowników.

 • Powiadom lokalne media.

 • Działaj online. W dobie cyfryzacji znacznie szybciej dotrzesz do większej liczby osób.

 • Ustaw zdjęcie w tle na swoim profilu na Facebooku z informacją o zbiórce.

 • Systematycznie postuj w swoich social mediach o trwającej zbiórce. Poproś znajomych o udostępnienie informacji.

 

Generator ulotki

 • Przygotuj dobrej jakości zdjęcie dziecka. Najlepiej w układzie poziomym.

 • Napisz kilka zdań (do 450 znaków), które wyjaśnią: ile lat ma Twoje dziecko, na co choruje i na jaki cel zbierasz środki (podpowiedzi poniżej). 

 • Dodaj treści i zdjęcie do formularza poniżej i naciśnij przycisk “generuj ulotki”.

 • Poczekaj, aż wygenerują się ulotki. Może to potrwać nawet kilka minut.

 • Pod formularzem znajdziesz linki do gotowych ulotek.

 • Zapisz je i wydrukuj!

 

Do pobrania:

 • logo Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą NowotworowąPOBIERZ POZIOME
 • logo Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą NowotworowąPOBIERZ PIONOWE

 

Co wpisać w opisie ulotki?

Poniżej przygotowaliśmy 2 wersje tekstu (z perspektywy rodzica i dziecka), które można wykorzystać do umieszczenia w opisie ulotki.

Opis z perspektywy rodzica: 

Kochani!
Moja córka/ syn od roku choruje na nowotwór złośliwy. Od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Obecnie mamy za sobą operację wycięcia guza / intensywne leczenie sterydami i chemią. Przed nami jeszcze długa droga do zakończenia leczenia.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc  i wpłaty na rzecz mojego dziecka. Zgromadzone środki przeznaczymy na wizyty lekarskie, rehabilitację i powrót do zdrowia naszego dziecka.

Pomóż nam w walce z rakiem.

Opis z perspektywy dziecka:

Mam na imię Zosia. Mam 5 lat i psa Gucia. Lubię spędzać czas na placu zabaw i oglądać „Strażaka Sama”.  W grudniu usłyszałam okrutną diagnozę / zachorowałam na białaczkę. Proszę, pomóż w walce z rakiem / powrocie do zdrowia! 

Opis z perspektywy nastolatka:

Mam na imię Patryk. Lubię grać w piłkę i gry komputerowe. Niestety przez ostrą białaczkę musiałem przerwać treningi i ograniczyć kontakty z rówieśnikami. Proszę, pomóż mi wrócić do zdrowia, przyjaciół ze szkoły i spełnić marzenia o zostaniu piłkarzem!

Jak może wyglądać przykładowa ulotka? Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz. 

3 lutego 2023

PIT 2022 – ulgi dla dobrych i przewidujących

Niższy podatek można zapłacić pomagając innym, a także sobie w przyszłości. O przekazywaniu 1%, a od tego roku 1,5%, słyszał już niemal każdy i prawie 16 mln podatników zrobiło to w minionym roku przekazując średnio po 70 zł organizacjom pożytku publicznego. Można jednak dać znacznie więcej i dzięki temu oddać nieco mniej fiskusowi. Odliczać można … Continued

3 lutego 2023

1,5% może nie trafić do OPP. Przez jeden Twój błąd

Brak PESEL-u lub NIP-u, nieaktualny formularz czy niewłaściwie zaokrąglone kwoty – to najczęstsze błędy występujące przy ręcznym rozliczaniu PIT-u. Konsekwencje pomyłek nie zawsze są dotkliwe, jednak często oznaczają wezwanie do urzędu skarbowego w celu wyjaśnienia. Jednak nasz błąd może również wiązać się z tym, że OPP, którą wspieramy, otrzyma od nas mniej pieniędzy lub wcale. … Continued

3 lutego 2023

Czy wiesz, jak uciec od wysokich podatków? PIT 2022

Jest przed czym uciekać, skoro stawka PIT, według której większość zapłaci daninę, spadła do jedynych 12 proc.? Rzeczywistość jest nieco mniej łaskawa – realny spadek opodatkowania dochodów nie jest duży, a wręcz przeciwnie, dla licznego grona oznacza wzrost obciążeń. Gdyby nie ulgi i preferencyjne sposoby rozliczeń, wszyscy zapłacilibyśmy wyższe podatki. To za sprawą składki zdrowotnej, … Continued

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku