Pomagam i wpłacam

Sensoryczne poduszki dla dzieci z Przylądka Nadziei. Niezwykły prezent od Służby Więziennej

16 sierpnia 2021

Odwiedzili nas wyjątkowi goście z niezwykłymi prezentami. Pan Krzysztof, pani Ola i pan Rafał ze Służby Więziennej w Zakładzie Karnym numer 1 we Wrocławiu przywieźli dla naszych dzieci cały samochód poduszek sensorycznych, uszytych przez osadzonych.

Niezwykły projekt, realizowany przez funkcjonariuszy Służby Więzienną we wrocławskim ZK nr 1 to sposób na zaktywizowanie i zaangażowanie osadzonych w pomaganie potrzebującym. Dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei, w ramach projektu, powstało 50 przepięknych, profesjonalnie uszytych poduszek sensorycznych, które pomogą dzieciom w rehabilitacji, w zajęciach rozwojowych, a przede wszystkim będą cudownymi przytulankami.

Projekty przygotowała pani Ola, na co dzień funkcjonariuszka Służby Więziennej, której nie obcy jest też wolontariat na oddziałach w naszej klinice. Dzięki temu doskonale wiedziała, jakie są potrzeby dzieci w Przylądku i jak przygotować poduszki, żeby najlepiej spełniały swoją rolę.

Pan Krzysztof, dyrektor Zakładu Karnego nr 1 i pan Rafał, dbający o komunikację jednostki, opowiadali nam jak bardzo osadzeni zaangażowali się w akcję, jak wiele wysiłku i serca włożyli w przygotowanie niespodzianki dla naszych dzieci i jak ważne są takie inicjatywy w procesie resocjalizacji.

Bo zarówno pracownicy, jak i osadzeni wrocławskiego zakładu znani są z tego, że chętnie angażują się w akcje charytatywne. Szyli maseczki dla medyków, pomagają dzieciom z domów dziecka i ze szpitali w całej okolicy. Wspaniałe poduszki sensoryczne dla naszych dzieci to pierwsza inicjatywa dla Przylądka Nadziei, ale już wiemy, że będą kolejne!

Pięknie dziękujemy za wizytę i cudowne prezenty!
Mamy najwspanialszych Przyjaciół na świecie!

Pozostałe aktualności

20 grudnia 2021

Łukasz Wasiuta nowym dyrektorem ds. komunikacji i promocji

Dwanaście lat związany z szeroko pojętym marketingiem i public relations. Wieloletni manager i współzałożyciel jednej z wrocławskich agencji marketingowych, od tygodnia kieruje zespołem komunikacji i promocji organizacji, z inspiracji której powstała najnowocześniejsza w Polsce klinika dla dzieci chorych na raka.

9 grudnia 2021

To był wspaniały Koncert Nadziei! Wielkie święto muzyki i pomagania

Ogień w sercach, ogień na scenie i ogień na widowni! Tegoroczny,  11. Koncert Nadziei Wrocław zapamięta na bardzo długo! 6 grudnia o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie – 11. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągali pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych … Continued

5 listopada 2021

11. Koncert Nadziei – Capitalne Duety dla dzieci chorych na raka

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" ma ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Już 6 grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol organizujemy 11. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągają pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam