Pomagam i wpłacam

Sensoryczne poduszki dla dzieci z Przylądka Nadziei. Niezwykły prezent od Służby Więziennej

16 sierpnia 2021

Odwiedzili nas wyjątkowi goście z niezwykłymi prezentami. Pan Krzysztof, pani Ola i pan Rafał ze Służby Więziennej w Zakładzie Karnym numer 1 we Wrocławiu przywieźli dla naszych dzieci cały samochód poduszek sensorycznych, uszytych przez osadzonych.

Niezwykły projekt, realizowany przez funkcjonariuszy Służby Więzienną we wrocławskim ZK nr 1 to sposób na zaktywizowanie i zaangażowanie osadzonych w pomaganie potrzebującym. Dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei, w ramach projektu, powstało 50 przepięknych, profesjonalnie uszytych poduszek sensorycznych, które pomogą dzieciom w rehabilitacji, w zajęciach rozwojowych, a przede wszystkim będą cudownymi przytulankami.

Projekty przygotowała pani Ola, na co dzień funkcjonariuszka Służby Więziennej, której nie obcy jest też wolontariat na oddziałach w naszej klinice. Dzięki temu doskonale wiedziała, jakie są potrzeby dzieci w Przylądku i jak przygotować poduszki, żeby najlepiej spełniały swoją rolę.

Pan Krzysztof, dyrektor Zakładu Karnego nr 1 i pan Rafał, dbający o komunikację jednostki, opowiadali nam jak bardzo osadzeni zaangażowali się w akcję, jak wiele wysiłku i serca włożyli w przygotowanie niespodzianki dla naszych dzieci i jak ważne są takie inicjatywy w procesie resocjalizacji.

Bo zarówno pracownicy, jak i osadzeni wrocławskiego zakładu znani są z tego, że chętnie angażują się w akcje charytatywne. Szyli maseczki dla medyków, pomagają dzieciom z domów dziecka i ze szpitali w całej okolicy. Wspaniałe poduszki sensoryczne dla naszych dzieci to pierwsza inicjatywa dla Przylądka Nadziei, ale już wiemy, że będą kolejne!

Pięknie dziękujemy za wizytę i cudowne prezenty!
Mamy najwspanialszych Przyjaciół na świecie!

Pozostałe aktualności

16 września 2021

Złota Wstążka. Debata ekspertów

W dniu 15 września o godzinie 13.30 miała miejsce debata najznamienitszych specjalistów w dziedzinie onkologii dziecięcej, poświęcona leczeniu białaczki w Polsce i na świecie: wyzwaniom, jakie stoją i mogą pojawić się przed medycyną oraz perspektywom rozwoju i skuteczności terapii. Zapraszamy do jej obejrzenia!

7 września 2021

Kampanię “Złota Wstążka” mięliśmy zacząć z przytupem i… tak właśnie było!

Zbieranie kilometrów w ramach projektu RakReaton, bezpłatne badania USG dzieci oraz uroczysta inauguracja kampanii "Złota Wstążka" - 4 września był kolorowym i radosnym dniem pełen uśmiechu, radości i pomagania!

23 sierpnia 2021

NIE nowotworom u dzieci – bezpłatne badania USG dla dzieci już 4 września!

Mówimy NIE NOWOTWOROM U DZIECI! Dlatego zapraszamy dzieciaki na BEZPŁATNE badania USG, które odbędą się we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach kampanii  Złota Wstążka!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam