Pomagam i wpłacam

Spotkali się, żeby celebrować powrót do zdrowia po chorobie nowotworowej. Gala Zwycięzców w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu – już za nami!

5 grudnia 2022

Poruszające wywiady z Ozdrowieńcami, wystąpienia wybitnych ekspertów w dziedzinie onkologii i psychoonkologii dziecięcej, występy artystyczne. To wszystko czekało dla niemal 700 gości podczas XV Spotkaniach Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej.

W Polsce na nowotwory zapada około 1200 dzieci rocznie. 80% można wyleczyć, ale status Ozdrowieńca zyskuje się dopiero po 5 latach od zakończenia leczenia. 3 grudnia w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu Ozdrowieńcy i ich bliscy spotkali się, by celebrować wygraną z rakiem. Organizatorami Gali Zwycięzców już po raz 15-sty byli Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i „Przylądek Nadziei” – Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Spotkanie Ozdrowieńców

Gala Zwycięzców to wyjątkowa okazja do spotkania się osób wyleczonych z choroby nowotworowej i ich rodzin, czasami po wielu latach. Ozdrowieńcy, którzy leczyli się we wrocławskiej Klinice, mieli szansę porozmawiać z lekarzami prowadzącymi, pielęgniarkami, personelem medycznym, członkami Fundacji i wszystkimi osobami, które spotkały w szpitalu w okresie trwania choroby. Pobyt w szpitalu i wspólne przeżywanie choroby dziecka pozwoliło się zaprzyjaźnić na lata rodzinom Ozdrowieńców – Gala przyniosła więc wiele wspomnień, wzruszeń i radości.

– Gala Zwycięzców to wydarzenie dedykowane OnkoMocnym – tak w naszej Fundacji nazywamy osoby, które wygrały walkę z nowotworem – mówiła Anna Apel, Prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, Ozdrowieniec, członek Zarządu PanCare pracującej na rzecz Ozdrowieńców. – Chceliśmy świętować z nimi i ich bliskimi pokonanie choroby, utrzymać te ważne dla nas relacje, by móc zaoferować im wsparcie po zakończeniu leczenia. Praca na rzecz długofalowej opieki ozdrowieńczej to jeden z filarów strategii naszej Fundacji.

Uroczystego otwarcia Gali dokonały prof. dr. hab. n.med Alicja Chybicka oraz Anna Apel – Prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Gości powitał również prof. dr. hab. n.med Krzysztof Kałwak – kierownik Kliniki „Przylądek Nadziei”. W trakcie Gali wysłuchaliśmy historii Ozdrowieńców oraz występów wybitnych ekspertów z dziedziny hematologii i onkologii dziecięcej. Wśród zaproszonych gości byli prof. dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz, doświadczona psycholożka kliniczna i psychoonkolożka, która opowiedziała o tym, jak należycie zadbać o zdrowie psychiczne po przebytej chorobie. Natomiast wystąpienie prof. dr hab. n. med. Bernarda Kazanowska, przybliżyło działania, jakie powinni podejmować Ozdrowieńcy, aby dbać o profilaktykę zdrowia w kontekście długofalowych skutków leczenia nowotworów w dzieciństwie.

Nie zabrakło spotkania dawcy i biorcy

Nie zabrakło również rozmów na temat leczenia białaczek i roli przekazywania szpiku kostnego pomiędzy biorcą i dawcą w obrębie rodziny, jak i dawców niespokrewnionych. O tym, dlaczego ważne jest zostanie dawcą szpiku dowiedzieliśmy się z rozmowy z Ewą Nawrot – z Fundacji DKMS.

Pokaz artystyczny i koncert finalistki The Voice of Poland

Galę uświetnił pokaz artystyczny grupy Everest, która zaprezentowała innowacyjny pokaz gimnastyczny połączony z efektami świetlnymi. Z bajkowym repertuarem, przy akompaniamencie Neon String Quartet, wystąpiła Natalia Szczypuła – finalistka The Voice of Poland.

Galę poprowadził Paweł Gołębski – znany konferansjer, prezenter i dziennikarz od lat wspierający Fundację.

 

Fot. Wojciech Krysiak

Link do pełnej Galerii – POBIERZ  

https://bit.ly/3VwJXKC

Fot. Weronika Zarzycka

Profil: https://www.facebook.com/weronikazarzyckafotografia

 

Partnerzy honorowi wydarzenia

 

Pozostałe aktualności

25 stycznia 2023

Ruszył bezpłatny program profilaktyczny pielęgnacji skóry u dzieci leczonych onkologicznie

Jak postępować ze zmianami skórnymi powstającymi w toku leczenia dzieci chorych onkologicznie? O tym dowiedzą się uczestnicy programu  profilaktycznego na temat pielęgnacji skóry, finansowanego przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

24 stycznia 2023

Dla Radka to terapia ostatniej szansy. Potrzebujemy 1,5 miliona złotych!

Pomóż nam uratować życie Radka. Dołącz do zbiórki na terapię ostatniej nadziei.

4 stycznia 2023

Przekaż 1,5% i siłę do walki z rakiem

Czy wiesz, że w tym roku możesz przeznaczyć 1,5% na rzecz dzieci chorych na raka? Właśnie ruszyliśmy z kampanią 1,5%!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku