Pomagam i wpłacam

Zmiana w prawie. Już nie 1%, a 1,5% podatku dla OPP

25 listopada 2022

Już od 1 stycznia przy rozliczaniu PIT za 2022 rok będzie można przekazać 1,5% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Jest to efekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz nowelizacji Nowego Ładu Podatkowego.

Kto może otrzymać 1,5% podatku?

Prawo do otrzymywania 1,5% podatku od osób fizycznych przysługuje takim jak nasza organizacjom pożytku publicznego [tu lista OPP uprawnionych do otrzymania 1,5 % podatku od osób fizycznych za rok 2022/2023].

W jaki sposób przekazać 1,5% podatku?

Żeby przekazać 1,5% podatku, należy wpisać w odpowiedniej rubryce PIT numer wpisu do KRS wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego oraz kwotę do przekazania na jej rzecz.

Zachęcamy do przekazywania 1,5% na naszą Fundację. W tym celu w zeznaniu podatkowym należy wpisać nazwę: Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową i numer KRS 00000 86 210.

Przekaż 1,5% na dzieci z chorobą nowotworową

Dotychczas środki pozyskane z tytułu 1% przeznaczyliśmy na nierefundowane terapie i leki, rehabilitację, wsparcie psychospołeczne dzieci chorych onkologicznie i ich rodzin, pomoc socjalną dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz na zakup sprzętu medycznego, a także na programy edukacyjne, rozwojowe i wellbeingowe skierowane do podopiecznych Fundacji.

Kto może przekazać 1,5% podatku?

1,5% podatku może przekazać tylko osoba fizyczna składająca zeznanie podatkowe.

Na co warto zwrócić uwagę?

Kwota, jaką podatnik może przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego nie może przekraczać 1,5% podatku. Jednocześnie kwota ta może być niższa niż 1,5%.
Podatnik może przekazać 1,5% tylko jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Wyjątek stanowią osoby, które rozliczają się na więcej niż jednym formularzu z tytułu uzyskiwania różnych dochodów.

Obowiązujące terminy w 2023 roku

Aby prawidłowo się rozliczyć z Urzędem Skarbowym i przekazać 1,5% podatku, konieczne jest zastosowanie się do obowiązujących terminów. Każdy PIT ma swój przydzielony termin rozliczenia. W 2023 roku są to następujące terminy:

Dla PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38 – 2 maja 2023.
Dla PIT 28 – 28 lutego 2023.

Pozostałe aktualności

5 grudnia 2022

Spotkali się, żeby celebrować powrót do zdrowia po chorobie nowotworowej. Gala Zwycięzców w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu – już za nami!

Poruszające wywiady z Ozdrowieńcami, wystąpienia wybitnych ekspertów w dziedzinie onkologii i psychoonkologii dziecięcej, występy artystyczne. To wszystko czekało dla niemal 700 gości podczas XV Spotkaniach Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej.

25 listopada 2022

Gala Zwycięzców już 3 grudnia

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wraz z Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej “Przylądek Nadziei” mają przyjemność zaprosić Państwa na Galę Zwycięzców.

22 listopada 2022

Czapka daje siłę do walki z chorobą, czyli jak pomóc od serca i na szydełku

Już 24 listopada o godz. 12:00 w klinice „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu odbędzie się coroczne przekazanie „Czapek od serca” dla dzieci z chorobą nowotworową i ich bliskich przez Fundację Ronalda McDonalda.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam