Pomagam i wpłacam

Budynek Kliniki

Przylądek Nadziei to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Odpowiada za leczenie dzieci chorujących na nowotwory nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w ościennych województwach. Rocznie zespół kliniki otacza opieką 2 tysiące maluchów z całej Polski.

W Przylądku Nadziei na łóżkach stacjonarnych może jednocześnie przebywać 75 małych pacjentów. Dodatkowo w szpitalu jest też oddział dzienny z 10 łóżkami. Korzystają z nich dzieci, które po zabiegu albo przyjęciu leków mogą wrócić do domu. Wszystkie sale w klinice są jedno- lub dwułóżkowe. Na każdej z nich dzieciom towarzyszą rodzice, którzy mogą skorzystać z rozkładanych miejsc do spania.

Ponadto nasza klinika jest największym i najnowocześniejszym ośrodkiem wykonującym przeszczepy na terenie kraju. Na oddziale przeszczepowym znajduje się 12 łóżek, a na oddziale poprzeszczepowym – 5. Z uwagi na dobro dzieci, które po tego typu operacjach wymagają szczególnej opieki, oba oddziały są oddzielone od pozostałych szeregiem śluz. Zapewnia to bezpieczeństwo pacjentom pozbawionym odporności po przeszczepie.

Przylądek Nadziei pod względem infrastruktury i sprzętu spełnia najwyższe europejskie standardy. Budynek powstał tuż obok Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i jest połączony z nim podziemnym korytarzem. Dzięki temu nasi lekarze mogą korzystać ze szpitalnego oddziału ratunkowego, pracowni obrazowania i laboratorium. Do dyspozycji chorych dziecina terenie kliniki, oprócz doskonale wyposażonych oddziałów, jest także dostępna strefa rehabilitacji, która pozwala pacjentom wrócić do sprawności po operacjach.

Centrum Onkologii Dziecięcej jest usytuowane w pięknym Parku Skowronim, a jego liczne przeszklenia sprawiają, że wnętrza są bardzo słoneczne. Wszystkie pomieszczenia pomalowano jasnymi farbami, a ściany są ozdobione grafikami stworzonymi przez artystów z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzięki temu klinika stanowi przyjazne miejsce dla dzieci i opiekunów, co ma istotne znaczenie w procesie powrotu do zdrowia.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!