Pomagam i wpłacam

Poradnik wolontariatu

Wolontariat to niezwykła szansa zrealizowania swoich pasji i chęci pomagania innym. Każdy wolontariusz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” może zmienić los dzieci chorych na raka.

Fundacja walczy każdego dnia nie tylko o zdrowie i życie, ale i o uśmiech pacjentów Przylądka Nadziei. Nasi Podopieczni miesiącami nie mogą opuszczać szpitalnych sal i nawet spacer po korytarzu jest dla nich wyzwaniem. Dlatego dbamy o to, żeby jak najbardziej umilić im czas, jaki muszą spędzić w klinice.

wolontariat w przyladku

Nasi wolontariusze to niezwykle mili, ciepli i empatyczni ludzie z niespożytą energią i ogromną chęcią pomocy innym. Ich pomoc jest niezastąpiona podczas różnych akcji organizowanych przez Fundację – to oni rozdają ulotki, zachęcają wszystkich do pomocy i sprawiają, że wokół jest mnóstwo dobrej energii. Ale nasi wolontariusze przede wszystkim pomagają na co dzień dzieciom chorym na raka, które leżą w klinice onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei. Chcą, aby szpitalne mury wypełniły się dobrą energią, wzajemnym wsparciem oraz radością. Przyświeca im myśl: „Przylądek Nadziei pełen życia”.

Jeśli szukasz pomysłu, w jaki mógłbyś zaangażować się w pomoc małym pacjentom Przylądka Nadziei, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy sposób, żeby zrealizować Twoje pasje i połączyć je z pomocą na rzecz naszych podopiecznych.

Prawa wolontariusza

Wolontariat to bezinteresowna pomoc. Pomoc, która zmienia świat wokół nas. Ale żeby było to możliwe, potrzebne są ramy prawne, które pozwalają zorganizować to wspaniałe przedsięwzięcie. Organizacje pożytku publicznego, które chcą zorganizować ekipę wspierających ich wolontariuszy, muszą znać przepisy, by wszystko było zgodne z prawem.

Czy warto zaangażować się w wolontariat?

Wolontariat – czas stracony czy bezcenny? Wolontariat to niezwykła szansa zrealizowania swoich pasji i chęci pomagania innym. A gdzie można ją dostać? Na przykład w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która ma niezwykły sztab ludzi wokół siebie, którzy sprawiają, że dzieciakom chorym na raka czas w szpitalu mija dużo szybciej! Kim jest wolontariusz?

Wolontariat okiem wolontariusza

Wartość wolontariatu – dla podopiecznych i wolontariuszy Przylądek Nadziei we Wrocławiu to szczególne miejsce. Leczą się tam mali wojownicy, którzy na co dzień zmagają się z chorobą nowotworową. Ich dzieciństwo, które powinno być beztroskie, staje się niejednokrotnie polem bitwy. Dzieci jednak mają w sobie dużo odwagi i tak łatwo się nie poddają.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!