Pomagam i wpłacam

Korowód Nadziei

Korowód Nadziei to wielka parada, która we wrześniu przechodzi ulicami Wrocławia. Od 8 lat Fundacja współorganizuje imprezę z sekcją konną wrocławskiej Straży Miejskiej, która zaprasza do udziału w wydarzeniu jednostki konne z całej Polski. Dzięki temu na czele naszego pochodu jedzie ponad 40 rumaków! W roku 2019 atrakcji mieliśmy jeszcze więcej, niż zwykle! I połączyliśmy siły z Wrocławskim Festiwalem Krasnoludków!

Co roku we wrześniu zapraszamy na imponujący marsz ulicami Wrocławia! Te barwne i wesołe pochody pozwalają zwrócić uwagę na trudną sytuację dzieci walczących z rakiem, które ze względu na leczenie nie mogą wraz z rówieśnikami rozpocząć roku szkolnego. Przy okazji Korowodu Nadziei zapraszamy też na bezpłatne badania, spektakle i występy dla dzieci, Bitwę Muzyczną dla młodzieży i na deser – koncert gwiazdy!

Dzięki takim wydarzeniom możemy mówić o potrzebach dzieci chorych na raka i zachęcać do ich wspierania! We wrześniu 2019 roku w paradzie wzięła udział sekcja konna Straży Miejskiej, policyjna orkiestra, grupy taneczne, akrobatyczne, artystyczne oraz wokalne z całego Dolnego Śląska. Do pochodu, jak co roku, włączyły się setki wrocławian. Jest w nas wszystkich wielka moc!

Od 2019  roku wydarzenie jest podwójnie atrakcyjne. Dwa symbole Wrocławia, czyli Przylądek Nadziei i wrocławskie krasnale z Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków łączą siły i maszerują wspólnie! Ulicami Wrocławia przeszedł Krasnalowy Korowód Nadziei!

Korowód Nadziei jest wzbogacony o Program Profilaktyczny, podczas którego lekarze z Kliniki Przylądek Nadziei bezpłatnie badają dzieci i młodzież.

– Zależy nam na uświadomieniu mieszkańców Dolnego Śląska, jak ważna jest profilaktyka – mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Wciąż zbyt wiele dzieci trafia do szpitali w zaawansowanym stadium nowotworu. A gdyby wykrywać go wcześniej, wyleczyć można prawie wszystkie dzieci.

Pochód wyrusza z placu zieleni przy ul. Sanockiej (boczna Komandorskiej i Ślężnej) i zmierza do Rynku, w którym budujemy tego dnia prawdziwe miasteczko zdrowia, zachęcając wrocławian do profilaktyki, regularnych badań i zdrowego trybu życia. Nie brakuje również atrakcji artystycznych, dobrej zabawy i występów naszych Przyjaciół.

Program Korowodu Nadziei:

  • Miasteczko Profilaktyki w Rynku
    bezpłatne badania przesiewowe dla dzieci, prowadzone przez lekarzy z Przylądka Nadziei • krwiobus • dentobus • rejestracja dawców szpiku
  • Bitwa Muzyczna w Rynku
  • Przemarsz Korowodu Nadziei z placu przy ul. Sanockiej (boczna Komandorskiej i Ślężnej) przez miasto do Rynku
  • Występy artystyczne na scenie w Rynku

Dziękujemy, że jesteście tego dnia z nami!

Patroni Honorowi Korowodu Nadziei

Wojewoda Dolnośląski

Prezydent Wrocławia

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Starosta Powiatu Wrocławskiego

 

Partnerzy Korowodu Nadziei

Wrocławski Festiwal Krasnoludków

Straż Miejska Wrocław

Hard Rock Cafe Wrocław

Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Ferio Gaj

Impel

pwc

Centrum Handlowe Borek

NFZ Dentobus

DKMS

Regionalne Centrum Krwiodawstwa Wałbrzych

Warsaw Genomics

Patroni Medialni

TVP3 Wrocław

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wrocławska

Radio Rodzina

Kocham Wrocław

PIK Wrocław

NetFan

RynekZdrowia

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!