Pomagam i wpłacam

Ruszyły zapisy na XV Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

10 maja 2022

Ruch przybliża nas do zdrowia –  to hasło Onkoigrzysk, zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży po leczeniu przeciwnowotworowym. Już 4 czerwca na Stadionie Olimpijskim odbędzie się 15-sta jubileuszowa edycja sportowych potyczek. Ruszyły zapisy dla chętnych do wzięcia udziału w sportowej rywalizacji.

Ideą zawodów jest promocja aktywności fizycznej jako wsparcia procesu leczenia, rekreacji oraz rehabilitacji ruchowej, a jej organizatorzy chcą zachęcić dzieci i młodzież po leczeniu onkologicznym do uprawiania sportu w formie rekreacji. Jak głosi hasło Onkoigrzysk: Ruch przybliża nas do zdrowia!

Onkoigrzyska organizowane są przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu we współpracy z Katedrą i Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu oraz z Fundacją na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Jednym z głównych pomysłodawców jest prof. Alicja Chybicka.

Już 4. czerwca odbędzie się 15-sta jubileuszowa edycja sportowych potyczek. W programie uroczyste otwarcie imprezy, bieg rodzinny, lekka atletyka, gry (badminton i tenis stołowy), piłka nożna oraz konkurs plastyczny.

Dzieci i młodzież mogą zgłosić swój udział w Onkoigrzyskach do 20 maja 2020.

Link do zapisów:

Home

Pozostałe aktualności

6 maja 2022

Firma HEADFOUND GmbH została Partnerem Strategicznym naszej Fundacji

Niemiecka firma HEADFOUND GmbH została Partnerem Strategicznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Oznacza to początek długofalowej współpracy, wsparcia finansowego i merytorycznego dla misyjnych działań Fundacji.

15 kwietnia 2022

Wesołych świąt!

Nadchodzące święta Wielkiej Nocy są czasem nadziei i wiary. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia wszystkim naszym przylądkowym Dzieciom, ich Rodzicom i Opiekunom, dzielnie stawiającym czoła wyzwaniu, jakim jest choroba nowotworowa. Składamy serdeczne życzenia wszystkim Pracownikom Kliniki codziennie towarzyszącym pacjentom w procesie leczenia i poświęcającym się w pracy dla ich dobra, zdrowia i życia. … Continued

29 marca 2022

SIXT na ratunek ukraińskim dzieciom z chorobą nowotworową

Kierowcy firmy SIXT przejechali ponad 10 tysięcy kilometrów i byli do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy, by razem z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i Fundacją Herosi nieść pomoc chorym na raka ukraińskim dzieciom i ich bliskim.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam