Pomagam i wpłacam

RakReaton - rusza mnie pomaganie

Z okazji miesiąca świadomości nowotworów dziecięcych wspólnie pokonajmy 2 miliony kilometrów w 30 dni, żeby wesprzeć dzieci z chorobą nowotworową.

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Z tej okazji zapraszamy osoby indywidualne i firmy do udziału w RakReatonie. Jeśli rusza Cię pomaganie – pokonaj z nami 2 miliony kilometrów w 30 dni i wesprzyj dzieci chore onkologicznie, a Partnerzy wyzwania przekażą środki na wsparcie dzieci z rakiem!

W tym roku odbędzie się już 5., jubileuszowa edycja ogólnopolskiego wyzwania pod nazwą RakReaton. Jego celem jest promocja niestandardowych form pomocy i zaangażowanie osób kochających aktywność fizyczną we wsparcie dzieci z nowotworami. Tegoroczna edycja wyzwania odbywa się pod hasłem Rusza mnie pomaganie. Bo teraz jest czas na twój ruch!

Na czym polega RakReaton?

Jest to ogólnopolskie wydarzenie sportowo-charytatywne. Udział w nim mogą wziąć osoby indywidualne, a także firmy (drużyny firmowe), dla których przewidziana jest opłata wpisowa. Zainteresowani podjęciem wyzwania instalują na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Activy, Partnera technologicznego RakReatonu. Aplikacja monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans.

Jak osiągać kilometry?

Aplikacja zlicza pokonany dystans użytkownika na podstawie trzech kategorii aktywności:

  1. Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg trailowy. spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia) – zapis GPS
  2. Koła (dostępne aktywności: rower, rower szosowy, rower gravelowy, rower górski, rower elektryczny, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, stacjonarny) – zapis GPS
  3. Kroki (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania)

Ważne: w wyzwaniu możesz zapisywać każdą z dostępnych kategorii, a jeżeli połączysz źródło kroków, to nie musisz uruchamiać aplikacji za każdym razem jak idziesz na spacer. W aplikacji dostępny jest ranking indywidualny oraz zespołowy, a w nich ranking łączony wszystkich kategorii oraz osobne rankingi kategorii: nogi, koła, kroki.

Pokonaj z nami 2 miliony kilometrów

Jubileuszowa 5. edycja RakReatonu to również nowy cel. Już nie milion, ani 1 milion 200 tysięcy kilometrów, lecz 2 miliony kilometrów czeka na Was i Waszą solidarność z diagnozowanymi dziećmi i ich rodzicami.

Jeśli cel zostanie osiągnięty, Partnerzy przekażą pieniądze na chore dzieci

Jeśli uczestnikom uda się osiągnąć lub przekroczyć wymaganą liczbę kilometrów, Partnerzy wyzwania przekażą darowiznę pieniężną na wsparcie dzieci z chorobą nowotworową. 

Wśród uczestników wyzwania medaliści igrzysk, świata i Europy

RakReatonowi przyświeca idea pomagania, która jednoczy wszystkich ludzi. Dlatego w wyzwaniu biorą udział również znani sportowcy, w tym medaliści igrzysk, mistrzostw świata i Europy. W poprzednich edycjach byli to: Kasia Zillmann – jedna z wioślarskiej czwórki kobiet, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy, Andrzej Bargiel, legenda himalaizmu i narciarstwa, Marta Wieliczko, wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Patrycja Maliszewska, sześciokrotna medalistka Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, Gabriela Topolska, zawodniczka uprawiająca short track, Dawid Tomala – chodziarz, mistrz olimpijski z Tokio.

Rekordowa 4. edycja

4. edycja Rakreatonu upływa pod znakiem rekordów. W zaledwie 15 dni udało się osiągnąć pierwotny cel, jakim było 1 milion 200 tysięcy kilometrów, czyli 100% ówczesnego celu, co stanowi najlepszy wynik spośród dotychczasowych edycji wyzwania. Jednocześnie w ubiegłym roku, dzięki Partnerom z ArtGeist, udało się zwiększyć cel o 400 tysięcy kilometrów i osiągnąć go również w zaledwie pięć dni. Aktywnie pomagała nam rekordowa liczba uczestników – już ponad 12 tysięcy osób z całej Polski biegało, spacerowało i jeździło na rowerze dla dzieci z rakiem i Podopiecznych naszej Fundacji.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

Rusza Cię pomaganie?
Ścieżka indywidualna:

Rafał Różewicz
Specjalista ds. komunikacji i promocji

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
tel. 662 239 879
e-mail: rafal.rozewicz@naratunek.org

Rusza Was pomaganie?
Ścieżka firmowa:

Hubert Prekurat
Specjalista ds. Fundraisingu
Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
tel. 539 095 571
e-mail: hubert.prekurat@naratunek.org

 

 

Organizator:

 

 

Partner Strategiczny:

 

 

Partnerzy wyzwania:

 

 

Partner technologiczny:

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!