Pomagam i wpłacam

RakReaton - rusza mnie pomaganie

Z okazji miesiąca świadomości nowotworów dziecięcych wspólnie pokonajmy 1,2 miliona kilometrów w 30 dni, żeby wesprzeć dzieci z chorobą nowotworową.

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Z tej okazji zapraszamy osoby indywidualne i firmy do udziału w RakReatonie. Jeśli rusza Cię pomaganie – pokonaj z nami 1,2 miliona kilometrów w 30 dni i wesprzyj dzieci chore onkologicznie, a Partnerzy wyzwania: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą 120 tysięcy złotych na wsparcie dzieci z rakiem!

Partnerem wspierającym są Polskie Linie Lotnicze LOT. Dzięki czemu na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT pasażerowie mogli przeczytać o RakReatonie we wrześniowym wydaniu magazynu pokładowego Kaleidoscope.

W tym roku po raz czwarty organizujemy ogólnopolskie wyzwanie pod nazwą RakReaton, którego celem jest promocja kreatywnych form pomocy i zaangażowanie osób kochających aktywność fizyczną we wsparcie dzieci z nowotworami. Tegoroczna edycja wyzwania odbywa się pod hasłem Rusza mnie pomaganie. Bo teraz jest czas na twój ruch!

Rekordowa 4. edycja

4. edycja Rakreatonu upływa pod znakiem rekordów. W zaledwie 15 dni udało się osiągnąć pierwotny cel, jakim było 1 milion 200 tysięcy kilometrów, czyli 100% ówczesnego celu, co stanowi najlepszy wynik spośród dotychczasowych edycji wyzwania. Jednocześnie w tym roku aktywnie pomaga rekordowa liczba uczestników – już ponad 12 tysięcy osób z całej Polski biega, spaceruje, jeździ na rowerze dla dzieci z rakiem i Podopiecznych naszej Fundacji, korzystając z aplikacji ActivyPartnera technologicznego RakReatonu.

Artgeist dołącza do Fundacji LOTTO i Grupy Impel

Miło nam poinformować, że firma Artgeist dołącza jako trzeci Partner do pozostałych Partnerów wyzwania: Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupy Impel, którzy już na samym początku 4. edycji zadeklarowali wsparcie na poziomie 120 tysięcy złotych. Ten poziom wsparcia udało nam się osiągnąć już w połowie miesiąca.

400 tys. kilometrów i 40 tys. złotych więcej dzięki Artgeist

Dzięki dołączeniu do wyzwania firmy Argeist udało nam się podnieść stawkę i wyznaczyć nowy cel wyzwania. Jeśli do końca września uda nam się ubierać jeszcze 400 tysięcy kilometrów, wówczas Artgeist przekaże dodatkowe 40 tysięcy złotych na wsparcie dzieci z nowotworami.

– W Artgeist zawsze kładziemy nacisk na odpowiedzialność społeczną biznesu, a decyzja o dołączeniu do grona Partnerów RakReatonu jest tego naturalną konsekwencją – mówi Olga Adamkiewicz, CEO Artgeist.
– Udział w takim przedsięwzięciu to dla nas nie tylko okazja do pomocy, ale przede wszystkim wyraz wsparcia dla wartości, które cenimy i pielęgnujemy w naszej organizacji.

Już 160 tysięcy złotych dla chorych dzieci

Jednocześnie dzięki deklaracji firmy Artgeist, która przekaże 40 tysięcy złotych, pod warunkiem osiągnięcia nowego celu, udało się znacznie zwiększyć pulę tegorocznej edycji RakReatonu. Obecnie wynosi ona aż 160 tysięcy złotych.

Na czym polega RakReaton?

Jest to ogólnopolskie wydarzenie sportowo-charytatywne. Udział w nim mogą wziąć osoby indywidualne, a także firmy (drużyny firmowe), dla których przewidziana jest opłata wpisowa. Zainteresowani podjęciem wyzwania instalują na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Activy, Partnera technologicznego RakReatonu. Aplikacja monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans.

Jak osiągać kilometry?

Aplikacja zlicza pokonany dystans użytkownika na podstawie trzech kategorii aktywności:

 1. Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg trailowy. spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia) – zapis GPS
 2. Koła (dostępne aktywności: rower, rower szosowy, rower gravelowy, rower górski, rower elektryczny, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, stacjonarny) – zapis GPS
 3. Kroki-NOWOŚĆ! (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania)

Ważne: w wyzwaniu możesz zapisywać każdą z dostępnych kategorii, a jeżeli połączysz źródło kroków, to nie musisz uruchamiać aplikacji za każdym razem jak idziesz na spacer. W aplikacji dostępny jest ranking indywidualny oraz zespołowy, a w nich ranking łączony wszystkich kategorii oraz osobne rankingi kategorii: nogi, koła, kroki.

Pokonaj z nami 1 milion 200 tysięcy kilometrów

4. edycja RakReatonu to również nowy cel. Po sukcesie ubiegłorocznego wyzwania, w ramach którego ponad 11 tysięcy uczestników osiągnęło ponad 1,1 miliona kilometrów, postanowiliśmy podnieść poprzeczkę. Jako że w Polsce rokrocznie nowotwory są wykrywane średnio u 1200 dzieci, zwiększyliśmy liczbę kilometrów do pokonania. Już nie milion, lecz 1 milion 200 tysięcy kilometrów czeka na Was i Waszą solidarność z diagnozowanymi dziećmi i ich rodzicami.

Jeśli cel zostanie osiągnięty, Partnerzy przekażą pieniądze na chore dzieci

Jeśli uczestnikom uda się osiągnąć lub przekroczyć wymaganą liczbę kilometrów, Partnerzy wyzwania: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą darowiznę pieniężną w wysokości 120 tysięcy złotych na wsparcie dzieci z chorobą nowotworową. 

Wśród uczestników wyzwania medaliści igrzysk, świata i Europy

RakReatonowi przyświeca idea pomagania, która jednoczy wszystkich ludzi. Dlatego w wyzwaniu biorą udział również znani sportowcy, w tym medaliści igrzysk, mistrzostw świata i Europy. W poprzednich edycjach byli to: Kasia Zillmann – jedna z wioślarskiej czwórki kobiet, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy, Andrzej Bargiel, legenda himalaizmu i narciarstwa, Marta Wieliczko, wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Patrycja Maliszewska, sześciokrotna medalistka Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim oraz Gabriela Topolska, zawodniczka uprawiająca short track.

Chcesz pomóc w promocji wyzwania? Kup koszulkę RakReaton 2023

W tym roku, dzięki współpracy z firmą EERLE – Polska Odzież Sportowa , osoby biorące udział w wyzwaniu mają możliwość zakupu wyjątkowej koszulki termoaktywnej promującej RakReaton i przekazania cegiełki na rzecz naszej Fundacji. Zamówienia można składać na oficjalnej stronie firmy EERLE – SKLEP.

Materiały do pobrania dla MEDIÓW:

 • Komunikat prasowy – (.pdf)POBIERZ
 • Komunikat prasowy_Trzeci Partner wyzwania – (.pdf) POBIERZ

Materiały do pobrania dla OSÓB INDYWIDUALNYCH:

 • RakReaton logo POBIERZ
 • RakReaton logo warianty – POBIERZ
 • RakReaton cel banner Facebook (.png) – POBIERZ
 • RakRreaton cel banner Instagram (.png) – POBIERZ
 • RakReaton banner Facebook (.png) – POBIERZ
 • RakReaton banner Facebook + link do Activy (.png) – POBIERZ
 • RakReaton banner Facebook + kod QR (.png) – POBIERZ
 • RakReaton banner Instagram (.png) – POBIERZ
 • RakReaton banner Instagram + link do Activy (.png) – POBIERZ
 • RakReaton banner Instagram + kod QR (.png)POBIERZ
 • RakReaton zdjęcie profilowe Facebook (.png) – POBIERZ
 • RakReaton plakat dla szkół (.pdf) – POBIERZ

 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

Rusza Cię pomaganie?
Ścieżka indywidualna:

Rafał Różewicz
Specjalista ds. komunikacji i promocji

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
tel. 662 239 879
e-mail: rafal.rozewicz@naratunek.org

Rusza Was pomaganie?
Ścieżka firmowa:

Bernadetta Kędra
Fundraiserka

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”
tel. 539 095 571
e-mail: bernadetta.kedra@naratunek.org

 

 

Organizator:

 

 

Partner Strategiczny:

 

 

Partnerzy wyzwania:

 

 

Partner technologiczny:

Partner wspierający:

 

Uczestnicy RakReatonu: 

Media wspierające:

 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku