Pomagam i wpłacam

Żywionko. Kulinarny przewodnik dla dzieci i młodzieży

Przedstawiamy przyjazny i praktyczny przewodnik po świecie żywienia dzieci i młodzieży w trakcie leczenia onkologicznego.

Podczas choroby w sposób szczególny skupiamy się na jadłospisie i apetycie naszego dziecka. Okazujemy w ten sposób troskę i miłość, pragniemy przyspieszyć zdrowienie. To, że Wasze dziecko jest w trakcie leczenia onkologicznego, oznacza, iż nie obędzie się bez rewolucji w Waszej kuchni. Pragniemy, aby nasza książeczka ułatwiła i oswoiła konieczne zmiany. Pokażemy, że Wasze nowe gotowanie może być smaczne i zdrowe – z korzyścią dla całej rodziny.

ŻywiOnko to pięknie ilustrowana książka, napisana przez Katarzynę Cieślę, psychologa i psychodietetyka Kliniki Mentalnej, działającej przy Przylądku Nadziei. Autorka to specjalistka psychodietetyki, propagatorka zdrowego stylu życia. W Przylądku Nadziei pracuje z dziećmi, wspiera rodziców, prowadzi warsztaty kulinarne „W rytmie zdrowia”. Jest autorką zbioru scenariuszy dla dzieci „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”.

ŻywiOnko Katarzyna Cieśla

Książka ŻywiOnko jest ponadosiemdziesięciostronicowym, przyjaznym i praktycznym przewodnikiem po świecie żywienia dzieci i młodzieży w trakcie leczenia onkologicznego. To również cenne źródło wiedzy dla osób, które pacjentów onkologicznych i osoby wyleczone mają w rodzinie i chcą stosować właściwe nawyki żywieniowe. Z ŻywiOnka dowiecie się:

  • o zasadach prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży,
  • co jeść rozpoczynając leczenie onkologiczne,
  • jakie trudności i wyzwania żywieniowe czekają na różnych etapach leczenia,
  • co musisz wiedzieć o jedzeniu idąc na przeszczep,
  • na czym polega dieta regeneracyjna, wspomagająca organizm w powrocie do zdrowia.

Poznacie też wiele praktycznych i inspirujących porad i przykładów:

  • smakowite i zdrowe przepisy kulinarne,
  • ćwiczenia relaksacyjne, zwiększające świadomość,
  • odpowiedzi na pytania, najczęściej zadawane przez dzieci i rodziców.

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej, także bezpłatnie. Życzymy miłej lektury, smacznego i na zdrowie!

Pobierz ŻywiOnko w PDF (9MB)
Książkę możesz pobrać bezpłatnie. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian przekażesz niewielką kwotę na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei. Taki dar serca możesz przekazać przez stronę www.naratunek.org/pomagam. Dziękujemy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1,5% podatku