Pomagam i wpłacam

Żywionko. Kulinarny przewodnik dla dzieci i młodzieży

Przedstawiamy przyjazny i praktyczny przewodnik po świecie żywienia dzieci i młodzieży w trakcie leczenia onkologicznego.

Podczas choroby w sposób szczególny skupiamy się na jadłospisie i apetycie naszego dziecka. Okazujemy w ten sposób troskę i miłość, pragniemy przyspieszyć zdrowienie. To, że Wasze dziecko jest w trakcie leczenia onkologicznego, oznacza, iż nie obędzie się bez rewolucji w Waszej kuchni. Pragniemy, aby nasza książeczka ułatwiła i oswoiła konieczne zmiany. Pokażemy, że Wasze nowe gotowanie może być smaczne i zdrowe – z korzyścią dla całej rodziny.

ŻywiOnko to pięknie ilustrowana książka, napisana przez Katarzynę Cieślę, psychologa i psychodietetyka Kliniki Mentalnej, działającej przy Przylądku Nadziei. Autorka to specjalistka psychodietetyki, propagatorka zdrowego stylu życia. W Przylądku Nadziei pracuje z dziećmi, wspiera rodziców, prowadzi warsztaty kulinarne „W rytmie zdrowia”. Jest autorką zbioru scenariuszy dla dzieci „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”.

ŻywiOnko Katarzyna Cieśla

Książka ŻywiOnko jest ponadosiemdziesięciostronicowym, przyjaznym i praktycznym przewodnikiem po świecie żywienia dzieci i młodzieży w trakcie leczenia onkologicznego. To również cenne źródło wiedzy dla osób, które pacjentów onkologicznych i osoby wyleczone mają w rodzinie i chcą stosować właściwe nawyki żywieniowe. Z ŻywiOnka dowiecie się:

  • o zasadach prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży,
  • co jeść rozpoczynając leczenie onkologiczne,
  • jakie trudności i wyzwania żywieniowe czekają na różnych etapach leczenia,
  • co musisz wiedzieć o jedzeniu idąc na przeszczep,
  • na czym polega dieta regeneracyjna, wspomagająca organizm w powrocie do zdrowia.

Poznacie też wiele praktycznych i inspirujących porad i przykładów:

  • smakowite i zdrowe przepisy kulinarne,
  • ćwiczenia relaksacyjne, zwiększające świadomość,
  • odpowiedzi na pytania, najczęściej zadawane przez dzieci i rodziców.

Książka w wersji papierowej, wydana przez Fundację “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” dostępna jest bezpłatnie dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei i ich rodzin. Udostępniamy ją również w wersji elektronicznej, także bezpłatnie. Życzymy miłej lektury, smacznego i na zdrowie!

Pobierz ŻywiOnko w PDF (9MB)
Książkę możesz pobrać bezpłatnie. Będziemy wdzięczni, jeśli w zamian przekażesz niewielką kwotę na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki Przylądek Nadziei. Taki dar serca możesz przekazać przez stronę www.naratunek.org/pomagam. Dziękujemy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!