Pomagam i wpłacam

To był wspaniały Koncert Nadziei! Wielkie święto muzyki i pomagania

9 grudnia 2021

Ogień w sercach, ogień na scenie i ogień na widowni! Tegoroczny,  11. Koncert Nadziei Wrocław zapamięta na bardzo długo!

6 grudnia o godzinie 20.00 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie – 11. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągali pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.  Zasiadając na widowni było można przeżyć niezwykłe chwile, ale dodatkowo pomóc w powrocie do zdrowia dzieciom. To one były bohaterami Koncertu Nadziei, bo to na ich rzecz organizowane jest to wielkie wydarzenie.

Tym razem przedstawiciele firm mieli okazję wystąpić w duecie ze znamienitymi aktorami Teatru Muzycznego Capitol. Wykonania ponadczasowych przebojów dostarczyło publiczności wiele wspaniałych emocji!

Bardzo dziękujemy wszystkim artystom, którzy sprawili, że ten wieczór był wyjątkowy. A są to:

👏 Impel Band (z Impel SA)
👏 Julia Szynkaruk (z Techland) oraz Cezary Studniak
👏 Anna Wojtas-Gaweł (z Kruk SA) oraz Artur Caturian
👏 Jan Michalak (z ERBUD) oraz Cezary Studniak
👏 Adrian Otrębski (z Arcadis) oraz Justyna Szafran
👏 Justyna Hnatów (z Fabryka Mebli BODZIO) oraz Tomek Leszczyński
👏 Piotr Kłapkowski (z Mercedes-Benz Grupa Wróbel) oraz Emose Unhunmwangho
👏 Lech Kwartowicz  (z Vantage Development) oraz  Justyna Antoniak
👏 Mariola Rozmus oraz EFL Band (z EFL) oraz Adrian Kąca
👏 Anna Wojtas-Gaweł (z Kruk SA) oraz Lech Kwartowicz  (z Vantage Development).

Fenomenalne prowadzenie zawdzięczamy dwójce znakomitych konferansjerów:

👏 Konrad Imiela
👏 Paweł Gołębski

Wyjątkowym wydarzeniem było pojawienie się na scenie również naszych reprezentantów:

👏 Weroniki, Justynki, Wiktorii i Samuela z Przylądka Nadziei

Za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu Koncertu dziękujemy sponsorom wspierającym, partnerom i patronom:

Santander Consumer Bank 🎼  SkarbiecTFI 🎼 Sofomo 🎼 Nowiccy Team  🎼 Pro Academy  🎼 Kwiaciarnia Orchidea  🎼  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak 🎼 Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego 🎼 Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk 🎼 Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki 🎼 Wyborcza.pl Wrocław 🎼 Gazeta Wrocławska 🎼 Kocham Wroclaw 🎼

To było COŚ NIESAMOWITEGO! Najbardziej niesamowity festiwal WIELKICH serc na świecie! DZIĘKUJEMY, że pomagacie dzieciom z kliniki Przylądek Nadziei!

Dlaczego warto pomagać?

Koncert Nadziei to zawsze wielkie święto muzyki i pomagania. Zapytaliśmy Przyjaciół Przylądka i Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” dlaczego decydują się pomagać i dlaczego wspieranie potrzebujących jest dla nich ważne. Oto, co odpowiedzieli:

Grzegorz Dzik
Prezes Zarządu Impel SA

Współpraca z Fundacją rozpoczęła się od mojego osobistego zaangażowania. Mój emocjonalny stosunek, a zarazem zrozumienie z jakimi problemami borykają się dzieci chore na nowotwory spowodowała, że włączyłem w pomoc swoją firmę i zachęciłem pracowników. Jesteśmy w tej pomocy bardzo konsekwentni. Uczestniczymy we wszystkich flagowych projektach fundacji, wiele z nich współtworzyliśmy, jak np. budowę nowej kliniki „Przylądek Nadziei”. Nie mogło nas więc zabraknąć podczas Koncertu Nadziei. Dawanie łączy, a najbardziej obdarowanym jest dający, bo on otrzymuje najwartościowszą zapłatę – zwiększa szanse na wyzdrowienie małych pacjentów.


Piotr Krupa
Prezes Zarządu KRUK S.A.

W pomocy najważniejsze jest dla mnie realne działanie. To ono wpływa na czas, od którego często zależą finalne rezultaty i powodzenie danego przedsięwzięcia. Od lat bliskie są mi działania zarówno na rzecz dzieci i młodzieży zmagających się z różnymi chorobami, ale i wspierające talenty, czyli tzw. młodą sztukę. W pomaganiu istotna jest też społeczna odpowiedzialność całego biznesu, który wspólnie może zdziałać dużo więcej dobrego. Pomoc to również zaangażowanie w inicjatywy dla dobra ogółu, jak chociażby ratowanie naszego wspólnego domu, jakim jest nasza planeta. Działajmy.


Justyna Hnatów
Dyrektor Bodzio

Pomaganie innym to nie tylko potrzeba dzielenia się z bliźnim, odruch naszego serca. To przede wszystkim miara naszego człowieczeństwa i przekonanie, że to czyni nas nie tylko lepszymi ale i mądrzejszymi. To odnajdywanie w sobie sensu życia i lepsze poznawanie samego siebie! Chyba najlepiej znaczenie tych słów oddaje cytat, że…

…pomagając komuś pomagasz także sobie. Zamiast martwić się o to, ile otrzymasz w zamian, lepiej pomóż jak największej liczbie osób. – Tapan Ghosh


Przemysław Kończal
Prezes Zarządu Santander Consumer Banku

W naszym banku naprawdę wierzymy, że warto pomagać, i że pomagając innym, pomagamy również sobie. Świadomość, że dzięki nam ktoś może się poczuć lepiej, uwierzyć, że wszystko będzie dobrze, nabrać nowej nadziei i siły do walki z chorobą uskrzydla. Pomagamy jako instytucja, ale jestem wdzięczny wszystkim naszym pracownikom za to, że z zapałem angażują się w różne inicjatywy charytatywne pokazując, jak bardzo są wrażliwi na drugiego człowieka. Zachęcam wszystkich, którzy mają takie możliwości, do bezpośredniego zaangażowania i wsparcia osób potrzebujących, których wokół nas nie brakuje.


Dariusz Grzeszczak
Prezes Zarządu firmy ERBUD

Jesteśmy wielką firmą z długą historią i czymś oczywistym jest dla nas, żeby angażować się w akcje społeczne i charytatywne. Los dzieci nie jest nam obojętny – przypomnę, że z sukcesem działa u nas Fundacja ERBUD, która pomaga wychowankom domów dziecka w usamodzielnieniu się. Tylko w zeszłym roku zafundowaliśmy naszym podopiecznym kilka tysięcy godzin psychoterapii. Niezmiernie cieszy mnie, że już kolejny raz angażujemy się w pomoc Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.


Jarosław Miziołek
Prezes Zarządu Arcadis

Z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” współpracujemy od wielu lat. Z jednej strony widzę potrzeby podopiecznych, które mogę wesprzeć, z drugiej obserwuję równie wielką siłę, która dla mnie – prezesa firmy zatrudniającej ponad 650 osób – oznacza zaangażowanie pracowników, wspólne cele i poczucie spełnienia. Nasi pracownicy stanowią nie tylko zgrany zespół, ale też ludzi o wielkich sercach, którzy potrafią się zebrać, połączyć siły i z pozytywną energią działać razem. To jeden z najlepszych czynników solidaryzujących ludzi i powodujących poczucie spełnienia. W dzisiejszym szybkim i powierzchownym świecie są to uczucia bezcenne.


Radosław Woźniak
Prezes Zarządu EFL

Pomaganie jest wpisane w naszą ludzką naturę, to nie tylko strategia firmy. Jako Grupa Credit Agricole wspieramy fundacje, z którymi współpracujemy, to jeden z filarów naszych działań CSR. Razem z pracownikami włączamy się w różne inicjatywy charytatywne jak coroczny koncert dla Fundacji Przylądek Nadziei. Nasza przyjaźń z fundacją trwa już 10 lat. Cieszymy się, że możemy razem zagrać i zebrać środki na podopiecznych zmagających się z chorobą nowotworową. Im więcej zaangażowania z naszej strony jako społeczeństwa, tym więcej radości i dobra wokół nas.


Michał Łuczak
Prezes Zarządu Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Z Fundacją “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” współpracujemy od wielu lat. Z jednej strony widzę potrzeby podopiecznych, które mogę wesprzeć, z drugiej obserwuję równie wielką siłę, która dla mnie – prezesa firmy zatrudniającej ponad 650 osób – oznacza zaangażowanie pracowników, wspólne cele i poczucie spełnienia. Nasi pracownicy stanowią nie tylko zgrany zespół, ale też ludzi o wielkich sercach, którzy potrafią się zebrać, połączyć siły i z pozytywną energią działać razem. To jeden z najlepszych czynników solidaryzujących ludzi i powodujących poczucie spełnienia. W dzisiejszym szybkim i powierzchownym świecie są to uczucia bezcenne.


Edward Laufer
Prezes Zarządu Vantage Development

Otwartość na potrzeby różnorodnych grup społecznych i pomoc potrzebującym jest dla nas naturalnym elementem prowadzenia biznesu. Kolejne sprzedane lub wynajęte mieszkania to jedno, ale aby rozwijać się w sposób zrównoważony musimy, jako firma wyjść poza ramy naszej działalności. Dzięki wsparciu i z inicjatywy naszego zespołu, możemy angażować się w projekty, które przynoszą wiele dobrego lokalnym społecznościom. Ich największa siła to autentyczność, bo akcje wynikają z naszej wewnętrznej potrzeby niesienia pomocy, a nie z prostego rachunku ekonomicznego.


Paweł Marchewka
Prezes Zarządu firmy Techland

Wspieranie osób potrzebujących od zawsze było ważnym punktem strategicznym działań Techlandu. Niezwykle cieszymy się, że możemy nieść pomoc. Do tej pory zaangażowaliśmy się w wiele akcji charytatywnych i również Fundacja Na Ratunek jest nam bardzo bliska.
Koncert Nadziei jest szczególnym wydarzeniem, ze względu na jego szczytny cel, ale także dlatego, że niemalże w każdej edycji na scenie występuje osoba z Techlandu.


 

Partnerzy Koncertu

Arcadis

Bodzio

EFL

Erbud

Impel

 

Kruk SA

Santander

Techland

Vantage Development

 

 

Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Sofomo

Sofomo


Patroni Koncertu

Prezydent Wrocławia

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Wojewoda Dolnośląski Starosta Powiatowy

 


Patroni medialni Koncertu

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wrocławska

Kocham Wrocław

 

Pozostałe aktualności

20 grudnia 2021

Łukasz Wasiuta nowym dyrektorem ds. komunikacji i promocji

Dwanaście lat związany z szeroko pojętym marketingiem i public relations. Wieloletni manager i współzałożyciel jednej z wrocławskich agencji marketingowych, od tygodnia kieruje zespołem komunikacji i promocji organizacji, z inspiracji której powstała najnowocześniejsza w Polsce klinika dla dzieci chorych na raka.

5 listopada 2021

11. Koncert Nadziei – Capitalne Duety dla dzieci chorych na raka

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" ma ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Już 6 grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol organizujemy 11. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągają pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

1 października 2021

ONKOMOCNI – 218283* – Potęga Wspomnień

Jak przeżywa chorobę trzylatek? Jak smakuje chemioterapia? Mama czy tata – kogo widzi się częściej przy łóżku chorego dziecka? Dlaczego w klinice onkologicznej pachniało morzem i z jakiego powodu szpital kojarzy się z lotniskiem? Wszystkiego dowiecie się ze szczególnej książki „ONKOMOCNI – 218283* – Potęga Wspomnień”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam