Pomagam i wpłacam

Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży

Ideą Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży jest zmiana sposobu myślenia o wysiłku fizycznym, jako o czymś zbędnym i szkodliwym w procesie leczenia, rehabilitacji i rekreacji osób zmagających się ze schorzeniami nowotworowymi. Zapisz się lub zapisz swoje dziecko na Onkoigrzyska i weź udział w wyjątkowych zawodach!

Trwają zapisy na XVII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży, które już 8 czerwca odbędą się na Stadionie Lekkoatletycznym we Wrocławiu.

Czym są Onkoigrzyska?

Onkoigrzyska to międzynarodowe wydarzenie sportowe, w którym udział biorą dzieci chore na nowotwory. Ideą Onkoigrzysk jest zmiana sposobu myślenia o wysiłku fizycznym, jako o czymś zbędnym i szkodliwym w procesie leczenia, rehabilitacji i rekreacji osób chorych onkologicznie. Poprzez takie wydarzenia jak Onkoigrzyska, chcemy promować aktywność fizyczną i sport jako sposób na rekreację chorych dzieci i osób będących w grupie ryzyka.

Jak zapisać dziecko?

W wydarzeniu udział mogą wziąć wszystkie dzieci, które otrzymają zgodę lekarza na start. Nie ma limitu wiekowego, tak samo, jak w Onkoigrzyskach mogą wziąć udział pacjenci z całej Polski i ze wszystkich klinik onkologicznych. Aby zapisać swoje dziecko na imprezę wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁODZENIOWY dostępny na stronie Organizatora: Rejestracja – Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży (awf.wroc.pl)

Udział w Onkoigrzyskach jest bezpłatny. Zapraszamy dzieci i rodziców / opiekunów do wspólnej zabawy!

Organizatorzy

Organizatorami wydarzenia są: Zakład Fizjoterapii w Medycynie Zabiegowej i Onkologii, Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu „Przylądek Nadziei” oraz „Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

 

Zapraszamy!

 

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!