Wydarzenia dla pacjentów

Każdego roku organizujemy wydarzenia specjalnie dla naszych małych podopiecznych. W wakacje zabieramy dzieci na Rejs Statkiem po Odrze. Dwugodzinna wyprawa pozwala maluchom nabrać sił do walki z chorobą i choć na chwilę zapomnieć o trudnym leczeniu.

W wakacje zabieramy dzieci na Rejs Statkiem po Odrze. Dwugodzinna wyprawa pozwala maluchom nabrać sił do walki z chorobą i choć na chwilę zapomnieć o trudnym leczeniu. Na statku nie brakuje pysznych przekąsek, muzyki i naszych wolontariuszy-animatorów, którzy atrakcyjnie wypełniają dzieciom czas. Z każdym rejsem wypływamy w inny świat, dotychczas dotarliśmy, m.in. do krainy Indian i na Hawaje. Czas poświęcony na zabawę z rodziną i kolegami w pięknych okolicznościach przyrody, ładuje małym pacjentom baterie na długi czas.

Najważniejszym świętem, jakie organizujemy w Fundacji jest niezmiennie Dzień Dziecka. Zawsze staramy się zapewnić maluchom wspaniałe prezenty oraz atrakcje, by był to najbarwniejszy i najradośniejszy festyn tego dnia we Wrocławiu. Co roku organizujemy go w malowniczym Parku Skowronim, który sąsiaduje z Przylądkiem Nadziei. Zapewniamy maluchom przejażdżki rajdowym samochodem, stawiamy wielką karuzelę, dmuchańce i fotobudki. Dzieci mogą także zjeść swoje ulubione smakołyki: pyszne lody, watę cukrową, gofry i pizzę. Nie może zabraknąć także straży miejskiej na koniach. W 2018 roku przy organizacji święta pomogli Fundacji żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania. Na festyn przywieźli czołg pancerny Leopard, Honkery i całą masę innego wojskowego sprzętu. Żołnierze nie tylko zrobili prezentację sprzętu wojskowego, ale również weszli na oddziały do dzieci, które z powodów zdrowotnych nie mogły opuścić swoich łóżek. Każdy mały pacjent mógł przymierzyć hełm komandosa, pobawić się noktowizjerem i zrobić sobie zdjęcie z żołnierzem w stroju maskującym.

W 2015 roku przygotowaliśmy akcję „Cześć jak czapka”. Jej celem było zwrócenie uwagi na potrzeby pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. W jej ramach, ponad 1400 osób zrobiło sobie zdjęcia w czapkach i wpłaciło pieniądze na konto Fundacji. Dzięki akcji zgromadziliśmy aż 35 tysięcy złotych. Zdjęcia naszych Przyjaciół solidaryzujących się z chorymi dziećmi dotarły do nas nie tylko z Polski, ale też z Anglii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Dzieci uwielbiają niespodzianki, dlatego od czasu do czasu chcemy ich zaskoczyć obchodami świąt nietypowych. W związku z tym celebrowaliśmy Dzień Pluszowego Misia oraz Święto Puzzli. Wierzymy, że nic tak nie pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia jak relaks i dobra kondycja psychiczna.

Szpitalna rzeczywistość bywa dla maluchów szczególne przygnębiająca, gdy zbliżają się święta, które powinny spędzać w domu ze swoją rodziną, takie jak Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Dokładamy wszelkich starań, aby umilić pacjentom ten czas, dlatego przygotowujemy im wspaniałe prezenty i Wigilię.

W pomoc dla naszych podopiecznych można się włączyć także przy okazji ważnych wydarzeń osobistych. Zachęcamy do zbierania środków na cele Fundacji podczas ślubów i innych uroczystości. W tym pięknym dniu można poprosić gości, by zamiast kwiatów lub drobnych upominków przekazali symboliczne kwoty-cegiełki dla małych pacjentów.

Od kilkunastu lat trwa także akcja „Nakrętka”. Szkoły, firmy, a także osoby prywatne zbierają plastikowe nakrętki do specjalnych koszy, które późnej należy przywieźć na targowisko przy ul. Niedźwiedziej we Wrocławiu. Dzięki dochodom z ich sprzedaży udało się zebrać ponad 150 tysięcy złotych na potrzeby podopiecznych Fundacji! Zbiórka plastikowych nakrętek po napojach i detergentach to jedna z najprostszych form pomocy dzieciom z Przylądka Nadziei.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!