Pomagam i wpłacam

Wydarzenia dla pacjentów

Każdego roku organizujemy wydarzenia specjalnie dla naszych małych podopiecznych. W wakacje zabieramy dzieci na Rejs Statkiem po Odrze. Dwugodzinna wyprawa pozwala maluchom nabrać sił do walki z chorobą i choć na chwilę zapomnieć o trudnym leczeniu.

W wakacje zabieramy dzieci na Rejs Statkiem po Odrze. Dwugodzinna wyprawa pozwala maluchom nabrać sił do walki z chorobą i choć na chwilę zapomnieć o trudnym leczeniu. Na statku nie brakuje pysznych przekąsek, muzyki i naszych wolontariuszy-animatorów, którzy atrakcyjnie wypełniają dzieciom czas. Z każdym rejsem wypływamy w inny świat, dotychczas dotarliśmy, m.in. do krainy Indian i na Hawaje. Czas poświęcony na zabawę z rodziną i kolegami w pięknych okolicznościach przyrody, ładuje małym pacjentom baterie na długi czas.

Najważniejszym świętem, jakie organizujemy w Fundacji jest niezmiennie Dzień Dziecka. Zawsze staramy się zapewnić maluchom wspaniałe prezenty oraz atrakcje, by był to najbarwniejszy i najradośniejszy festyn tego dnia we Wrocławiu. Co roku organizujemy go w malowniczym Parku Skowronim, który sąsiaduje z Przylądkiem Nadziei. Zapewniamy maluchom fantastyczne animacje, stawiamy dmuchańce i fotobudki. Dzieci mogą także zjeść swoje ulubione smakołyki: pyszne lody, watę cukrową, gofry i pizzę. Nie może zabraknąć także straży miejskiej na koniach.

W 2015 roku przygotowaliśmy akcję „Cześć jak czapka”. Jej celem było zwrócenie uwagi na potrzeby pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. W jej ramach, ponad 1400 osób zrobiło sobie zdjęcia w czapkach i wpłaciło pieniądze na konto Fundacji. Dzięki akcji zgromadziliśmy aż 35 tysięcy złotych. Zdjęcia naszych Przyjaciół solidaryzujących się z chorymi dziećmi dotarły do nas nie tylko z Polski, ale też z Anglii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Kanady, Australii oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Dzieci uwielbiają niespodzianki, dlatego od czasu do czasu chcemy ich zaskoczyć obchodami świąt nietypowych. W związku z tym celebrowaliśmy Dzień Pluszowego Misia oraz Święto Puzzli. Wierzymy, że nic tak nie pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia jak relaks i dobra kondycja psychiczna.

Szpitalna rzeczywistość bywa dla maluchów szczególne przygnębiająca, gdy zbliżają się święta, które powinny spędzać w domu ze swoją rodziną, takie jak Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Dokładamy wszelkich starań, aby umilić pacjentom ten czas, dlatego przygotowujemy im wspaniałe prezenty i Wigilię.

W pomoc dla naszych podopiecznych można się włączyć także przy okazji ważnych wydarzeń osobistych. Zachęcamy do zbierania środków na cele Fundacji podczas ślubów i innych uroczystości. W tym pięknym dniu można poprosić gości, by zamiast kwiatów lub drobnych upominków przekazali symboliczne kwoty-cegiełki dla małych pacjentów.

Od kilkunastu lat trwa także akcja „Nakrętka”. Szkoły, firmy, a także osoby prywatne zbierają plastikowe nakrętki do specjalnych koszy, które późnej należy przywieźć na targowisko przy ul. Niedźwiedziej we Wrocławiu. Dzięki dochodom z ich sprzedaży udało się zebrać ponad 150 tysięcy złotych na potrzeby podopiecznych Fundacji! Zbiórka plastikowych nakrętek po napojach i detergentach to jedna z najprostszych form pomocy dzieciom z Przylądka Nadziei.

Zobacz, jak świetnie się razem bawimy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam