Pomagam i wpłacam

10. Koncert Nadziei. Anita Lipnicka zagra dla dzieci chorych na raka

4 marca 2019

Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” ma zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Już 17 kwietnia w Narodowym Forum Muzyki organizujemy jubileuszowy, 10. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągają pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

Udział w tym szczególnym wydarzeniu wezmą:

  • Muzykujący Przyjaciele Fundacji z towarzyszeniem orkiestry DZIUBEK BAND w widowisku muzycznym “DZIECI ROCK&ROLLA“,  czyli największymi przebojami muzyki rozrywkowej.
  • Gwiazda wieczoru – Anita Lipnicka.

Serdecznie zapraszamy również Państwa. Zasiadając na widowni nie tylko przeżyjecie niezwykłe chwile, ale dodatkowo pomożecie w powrocie do zdrowia dzieciom. To one są cichymi bohaterami Koncertu Nadziei, bo to na ich rzecz organizujemy to wielkie wydarzenie.

Cały dochód z biletów przeznaczamy na leczenie małych pacjentów Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego szpitala onkologii dziecięcej w Polsce.

Dwa lata temu udało nam się zebrać 750 tysięcy złotych, a podczas poprzedniej edycji Koncertu przekroczyliśmy milion! To prawdziwy unikat w skali całego kraju – nikomu na żadnym wydarzeniu artystycznym nie udało się do tej pory zgromadzić aż takiej kwoty. Wierzymy, że i tym razem uda nam się pobić nasz własny rekord. Ale żeby było to możliwe, potrzebna jest nam Państwa pomoc!

Dziękujemy i do zobaczenia w NFM!

Dlaczego warto pomagać?

Koncert Nadziei to zawsze wielkie święto muzyki i pomagania. Zapytaliśmy Przyjaciół Przylądka i Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” dlaczego decydują się pomagać i dlaczego wspieranie potrzebujących jest dla nich ważne. Oto, co odpowiedzieli:

Grzegorz Dzik
Prezes Zarządu Impel SA

Wierzę, że chęć pomagania tkwi w każdym z nas. Pracodawca, lider czy obywatel ma możliwość dawania.  Nawet najmniejszy gest pomocy ma w sobie podwójną wartość – czyni dobro, a jednocześnie staje się wzorcem dla innych. Dawanie łączy, można dać komuś wsparcie, pieniądze, wiarę. Najbardziej obdarowanym jest dający, on otrzymuje największą zapłatę – wdzięczność, poczucie własnej wartości, uznanie otoczenia. Dzielenie się to mechanizm wyrównania społecznego, rodzaj podatku obywatelskiego.


Piotr Krupa
Prezes Zarządu KRUK S.A.

Bezinteresowna pomoc to naturalny, ludzki odruch, który prowadzi do budowy lepszego świata. A najlepsze jest w niej to, że daje poczucie szczęścia zarówno obdarowanym, jak i samym darczyńcom. Pomaganie to też poczucie odpowiedzialności oraz potrzeba dzielenia się z innymi tym, co mamy. Dobro zawsze wraca. Każdy z nas ma swoje własne powody, dla których angażuje się w pomoc innym. Ważne, aby robić to świadomie.
KRUK już od kilku lat wspiera działania Fundacji i pomaga małym pacjentom Przylądka Nadziei w walce z bezwzględnym przeciwnikiem – chorobą nowotworową. Dzięki temu możemy zmienić ich świat na lepsze.


Justyna Hnatów
Dyrektor Bodzio

Pomaganie innym wyzwala w nas niezwykle pozytywne emocje. Widok drugiego, szczęśliwego człowieka, któremu mogliśmy pomóc, rozbudza wielkie pokłady towarzyszących przy tym uczuć, to najlepsze co możemy od siebie wzajemnie otrzymać. Nie ma znaczenia, czy pomoc ma charakter materialny, czy też w inny sposób okazujemy naszą empatię. Często drobny gest, czy dobre słowo znaczą o wiele więcej niż możemy sobie to wyobrazić. Wspieranie drugiej osoby jest fundamentem życia każdego z nas. Pomagać możemy wszyscy, i to jest klucz do czynienia dobra, a przez to do stawania się lepszym człowiekiem!


Marzena Więckowska
Szef Komunikacji Korporacyjnej Amazon

Od początku naszej obecności w Polsce, dokładamy wszelkich starań, abyśmy uczestniczyli w najważniejszych lokalnie inicjatywach. Jednym z naszych głównych parterów, któremu zawsze chętnie pomagamy, jest fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Co roku Fundacja organizuje Koncert Nadziei. To niesamowite wydarzenie na mapie Wrocławia, mające na celu zbiórkę funduszy na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi. Jesteśmy dumni, że razem z pracownikami możemy być częścią tej pięknej inicjatywy.


Beata Janczur
Wiceprezes Zarządu Credit Agricole Bank Polska S.A.

Dla każdej firmy budowanie wartości i wiarygodności to istotne kwestie, na które wpływają nie tylko wyniki finansowe, ale też szeroko pojmowana odpowiedzialność biznesu. W Credit Agricole rozumiemy ją jako świadomość wpływu na otoczenie, w jakim działamy, i przyjmowanie związanej z tym odpowiedzialności. Jako bank, który słucha, jesteśmy uważni na potrzeby osób wokół nas i chcemy zapewniać im niezbędną pomoc.
Drugi powód, by pomagać, to zwykła ludzka solidarność i chęć wsparcia potrzebujących. Takie zaangażowanie to jedna z podstawowych wartości, które wyznajemy w naszym banku.


Radosław Kuczyński
Prezes Zarządu EFL

Wsparcie przedsięwzięć społecznych to nasza codzienność bo wierzymy, że dzięki odpowiedniemu wsparciu i zaangażowaniu, nawet najtrudniejsze cele są możliwe do zrealizowania. W tym miejscu pragnę podziękować niesamowitym pracownikom EFL, którzy na co dzień wspierają różne inicjatywy angażują się społecznie , i się tym nie chwalą. Jestem z nich dumny i uważam, że takie działania należy pokazywać i zarażać chęcią podejmowania ważnych inicjatyw skierowanych do różnych społeczności.


Edward Laufer
Prezes Zarządu Vantage Development

W codziennym pędzie nie dostrzegamy tego, jak często nasze powodzenie w życiu zależne jest od uśmiechu losu. Pomaganie jest tym wyjątkowym momentem, w którym możemy przystanąć na chwilę i pochylić się nad tymi, którym mniej się poszczęściło.


Sebastian Walerysiak
Prezes Zarządu Viessmann

Viessmann, jako firma rodzinna, mocno angażuje się w sprawy nauki, sportu oraz kwestie społeczne. Sponsorowane przez nas inicjatywy odzwierciedlają wartości firmy i realizują jej misję. Od lat współpracujemy m.in. z Centrum Psychoonkologii Unicorn, które wspiera pacjentów onkologicznych. Niedawno do grona wspieranych przez nas inicjatyw dołączyła również Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Dlaczego warto pomagać? To ogromna satysfakcja pomagać drugiemu człowiekowi. Kiedy widzimy radość na twarzach ciężko chorych, którzy na co dzień nie mają wiele powodów do uśmiechu, wiemy, że to, co robimy ma sens.


Grażyna Gołębiowska
Członek Zarządu ATM Grupa S.A.

Los bywa niesprawiedliwy i nie wszystkim daje równe szanse. W codziennym biegu brakuje często czasu by zatrzymać się na chwilę, docenić zdrowie i szczęście swoje i swoich bliskich, którego wszyscy życzymy sobie przy każdej okazji. Zetknięcie z chorobą, która spotyka często najmłodszych, to moment na refleksję, na zatrzymanie się. Pomoc w takiej sytuacji staje się najlepszym sposobem na spotkanie, na powiedzenie: jestem, rozumiem, przejdziemy przez to razem. A warto dlatego, żeby zobaczyć uśmiech i choćby iskierkę nadziei w oczach drugiego człowieka a w szczególności dziecka.


Radosław Kałamaga
Prokurent, Dyrektor Oddziału Wrocław Erbud

Pomaganie nadaje naszemu życiu głębszy sens, przyczynia się do tego, że ten „dziwny świat” staje się bardziej oswojony, przyjazny, a my znajdujemy prawdziwy sens naszego działania. Pomaganie innym daje szczęście obdarowanemu i obdarowującemu, jest zatem nagrodą dla nas samych. To wielkie szczęście móc pomagać. Świadomość, że przyczyniamy się do zmiany życia innych na lepsze sprawia, że pomagając, dając coś od siebie paradoksalnie zyskujemy znacznie więcej. Dzięki wzajemnej życzliwości, wspólnymi siłami możemy osiągnąć dużo więcej, niż w samotnym biegu w walce o lepszy świat, dlatego pamiętajmy, że:
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

A dobro natychmiast do nas wróci wraz z uśmiechem obdarowanego.


Michał Łuczak
Prezes Zarządu Grupy Wróbel

Pomagając pragniemy sprawić, by świat, w którym żyjemy, stał się bardziej przyjazny, jaśniejszy. Każda inicjatywa, bez względu na jej zakres czy wartość, ma znaczenie. Liczy się radość, uśmiech i siła, którą wywołuje podjęte działanie. Będąc firmą pomagamy na wiele sposobów, różnym osobom i organizacjom – angażujemy się w projekty na rzecz kultury i sztuki, sportu, wspieramy akcje społeczne i charytatywne. Z fundacją Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową jesteśmy związani od kilku lat. To niezwykle istotny punkt na mapie działań Grupy Wróbel.


 

Partnerzy Koncertu

Amazon

Arcadis

Bodzio

Credit Agricole

EFL

Erbud

Impel

Kruk SA

Santander

Techland

Vantage Development

Lipińscy Domy

Magnolia

GAM Kia

GAM Fiat

Viessmann

ATM Grupa

EY

Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Fedoryszyn

ART Hotel

Sofomo


Patroni Koncertu

Prezydent Wrocławia

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Wojewoda Dolnośląski


Patroni medialni Koncertu

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wrocławska

Kocham Wrocław

TuWroclaw.com

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam