Pomagam i wpłacam

Pokazy mody włoskich marek ze szlachetnym celem

3 października 2016

Ponad 160 tysięcy złotych na rzecz Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” – tyle udało się zebrać w jeden wieczór dzięki miłośnikom światowej mody, którzy w sobotę, 1 października wzięli udział w Charity Fashion Show. 
 
Pokazy mody włoskich marek, szlachetny cel, cudowna oprawa muzyczna oraz niezwykli goście – tak w skrócie można opisać Galę Charity Fashion Show, która odbyła się we Wrocławiu już po raz siódmy. W sobotni wieczór, 1 października, w budynku Times, w gronie ponad 400 zaproszonych gości odbyło się niezwykłe wydarzenie. Charity Fashion Show to największa i najbardziej prestiżowa impreza modowa w Polsce organizowana przez Małgorzatę i Andrzeja Oleksików. Podczas Gali zaprezentowane zostały najnowsze kolekcje włoskich marek premium: MaxMara, Patrizia Pepe, Marella, Weekend by MaxMara. Stylizacje do pokazów wykonała Małgorzata Oleksik wspólnie z przedstawicielami poszczególnych marek.
 
W tym roku goście mogli nie tylko świętować 15-leci marki MaxMara we Wrocławiu, której płaszcze od dziesiątek lat wyznaczają trendy w kobiecej modzie, ale też podziwiać najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima. Płaszcze tej firmy noszą gwiazdy na całym świecie: Jessica Alba, Emma Stones, Eva Mendes, Katie Middleton, czy Katie Holmes. Swoją najnowszą kolekcję zaprezentowała również Patrizia Pepe, w której nie zabrakło topowych skórzanych kurtek, klasycznych płaszczy z nutką ekstrawagancji, lśniących cekinów, ćwieków, koronek i tiuli. Następną wielką marką była Marella, która przedstawiła kolekcję bogatą w kontrasty. Pokazy zakończyła podróż z marką Weekend by MaxMara, która oferuje nowy wymiar ubioru sportowego.
 
Charity Fashion Show to jednak nie tylko moda, ale także coroczna aukcja charytatywna na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, którą razem z Tomaszem Kammelem poprowadziła Prezes Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz. W tym roku na licytację zostało wystawionych kilkanaście fantów, m.in. sportowa jazda samochodem z mistrzynią driftu Karoliną „CK” Pilarczyk, koszulka Roberta Lewandowskiego czy weekendy w luksusowym SPA. Nie zabrakło również obrazków namalowanych przez dzieci, voucherów na ekskluzywne usługi fryzjerskie i kosmetyczne, a także niespodzianek przygotowanych przez samego Tomasza Kammela, który spontanicznie podczas licytacji dołożył fanty od siebie. Wśród prezentów ufundowanych przez prezentera znalazły się miedzy innymi wejściówka na nagranie programu Voice of Poland, obejrzenie od kulis prac nad serialem Rodzinka.pl oraz kilka książek. Ogromne serce okazała również aktorka Agnieszka Dygant, która zasiadała wśród publiczności. Spontanicznie przekazała na licytację wejściówkę na film „Pitbull” i zaproszenie na wspólne śniadanie. Ta aukcja została zakończona sumą 12 tysięcy złotych.
 
Jak co roku, najwięcej emocji przysporzyła licytacja krasnala z brązu stworzonego przez autorkę wrocławskich skrzatów Beatę Zwolańską-Hołod. Emocje sięgały zenitu, gdy prowadzący zamknęli licytację kwotą 26 tysięcy złotych. Nie mniej zacięta rywalizacja rozegrała się o koszulkę z autografem najlepszego polskiego piłkarza – Roberta Lewandowskiego. Zwycięzca zapłacił za nią ostatecznie 22 tysiące złotych. Warto wspomnieć, że dla wszystkich gości Charity Fashion Show najważniejsze były jednak nie tylko drogie i atrakcyjne gadżety. Do udziału w licytacjach zachęcała ich przede wszystkim chęć pomocy małym podopiecznym Fundacji. I najpiękniejszym tego dowodem było ich zaangażowanie w aukcję obrazów stworzonych przez dzieci walczące z rakiem. W tym roku trzy obrazy – małej Mai, Julki i Zuzi zostały łącznie sprzedane za  31,5 tysiąca złotych!
 
Łącznie podczas całej gali, na pomoc dzieciom chorym na raka udało się zebrać blisko 160 tysięcy złotych! To absolutny rekord. Podczas wszystkich poprzednich pięciu gali Fundacja zebrała łącznie 400 tysięcy złotych.
 
Ten prestiżowy wieczór wspierali również partnerzy: Mercedes Duda Cars, Idental Clinique, Instytut Piękna, L’occitante, Ars Vini, Studio Fedoryszyn, Art Hotel, Uroczysko 7 Stawów, Douglas, Laura Mercier, Times Event Center, Techland, Amazon.
 
Kliknij na obrazek poniżej, aby wyświetlić relację VIDEO
dd
 
 
 
 
 
 
 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam