Pomagam i wpłacam

230 tysięcy złotych zebranych podczas Kolacji Charytatywnej “Dla Nadziei”

21 listopada 2019

Maja Popielarska, Karol Okrasa, Joanna Bator, Joanna Sierko-Filipowska, oraz wielu znamienitych przedstawicieli wielkich korporacji wzięło udział w Kolacji Charytatywnej “Dla Nadziei”, oficjalnej inauguracji działalności Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” w Warszawie. W Sali Balowej Hotelu InterContinental spotkali się Przyjaciele Fundacji, którzy angażują się w pomaganie dzieciom chorym na raka. Zorganizowana została też aukcja wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół Fundacji. Cały dochód z kolacji zostanie przeznaczony na utworzenie i sfinansowanie nowego ośrodka wsparcia psychologicznego, Kliniki Mentalnej w wybranej klinice w Polsce w 2020 roku.

18 listopada o godzinie 20:00 w Sali Balowej Hotelu InterContonental zapłonęły serca wspaniałych gości, którzy przybyli na Kolację Charytatywną „Dla Nadziei” – oficjalną inaugurację działalności Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” w Warszawie. Mieliśmy przyjemność zaprezentować Złotą Wstążkę – wyjątkowy symbol walki dzieci zmagającymi się z chorobą onkologiczną. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali Złotą Wstążkę, aby pamiętali, że wśród nich są mali wojownicy, którzy niezwykle dzielnie walczą z nowotoworem.

Tego wieczoru Karol Okrasa, Maja Popielarska, Joanna Bator, Joanna Sierko-Filipowska, profesor Piotr Ponikowski, prezeski i prezesi oraz przedstawiciele wielkich przedsiębiorstw, takich jak: Arcadis, Unum, Deloitte, Impel, KGHM, Viessmann, Dentons, Resource Partners mieli okazję zobaczyć w jaki sposób działa Przylądek Nadziei i dlaczego każda pomoc dzieciom chorym na raka jest na wagę złota.

 

Znamienici goście poznali również wyjątkowość Kliniki Mentalnej – projektu finansowanego przez Fundację, w ramach którego dzieci oraz ich rodzice z Przylądka Nadziei mogą korzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej. Terapeuci otaczają troską pacjentów i ich opiekunów od pierwszych dni pobytu w szpitalu, by pomóc im odnaleźć się w nowej sytuacji. Każdego dnia służą fachową rozmową i konsultacją. Klinika Mentalna na tle kraju stanowi jeden z najlepszych ośrodków pod względem opieki psychologicznej dla dzieci chorujących na nowotwory i ich rodziców.

Niezwykle emocjonującą częścią wieczoru były aukcję, w ramach których zaproszeni Przyjaciele mogli licytować wyjątkowe i unikatowe przedmioty, które udało nam się pozyskać dzięki ludziom o wielkich sercach. Były to m.in.:

 • książka „Wygrać Wolność” autorstwa Lecha Wałęsy i Leszka Barcelowicza ze specjalną dedykacją na darczyńcy Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz autografami obu autorów;
 • zaproszenie na kolację przygotowaną i serwowaną przez Karola Okrasę dla 4 osób w jego restauracji Platter by Karol Okrasa w hotelu InterContinental;
 • weekend dla dwóch osób w hotelu-pałacu Kamieniec;
 • koszulka wraz z autografem reprezentanta Polskiej drużyny w siatkówkę Pawła Zatorskiego;
 • obraz Joanny Sierko- Filipowskiej z cyklu „Obrazki na szczęście”;
 • weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Intercontinental Warszawa oraz 8-daniowa kolacja degustacyjnaw restauracji Platter by Karol Okrasa;
 • książka ze specjalną dedykacją i autografem Joanny Bator
 • obraz Beaty Murawskiej „Pink Ice Cream”;
 • plakat Andrzeja Pągowskiego z autografem;
 • weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu InterContinental Kijów;
 • koszulka siatkarza wszechczasów Gib’y z podpisem;
 • vipowskie zaproszenie na na inauguracje sezonu skoków narciarskich w Wiśle;
 • koszulka Śląska Wrocław z logo Fundacji „na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” z autografami całej reprezentacji.

W ostatniej chwili do licytacji dołączyła unikatowa książka „Bieguni” autorstwa laureatki Nagrody Nobla – Olgi Tokarczuk z autografem noblistki! Wielkie poruszenie, emocje, radość i dobra zabawa – aukcja była wyjątkowa i na długo zapadnie w pamięci wszystkich gości.

Dzięki wspaniałym Przyjaciołom Fundacji udało nam się zebrać  łącznie aż 230 tysięcy złotych (z czego 100 tysięcy złotych to efekt samych licytacji).

Idealnym zakończeniem wieczoru był wspaniały koncert utalentowanej wokalistki – Ani Karwan, która swoim wrażliwym głosem złapała za serca wszystkich słuchaczy. Towarzyszył jej jak zwykle fenomenalny Dziubek Band, który później porwał gości do tańca.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam