60 tysięcy na budowę Kliniki

10 grudnia 2009

Ponad 60 tysięcy złotych przyniosła tegoroczna, piąta już Aukcja Charytatywna organizowana przez Kancelarię BSO Prawo & Podatki. Fundusze złożą się na pierwszą cegiełkę na budowę Kliniki Przylądek Nadziei – nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

V Doroczna Aukcja Charytatywna Kancelarii BSO Prawo & Podatki odbyła się wieczorem 9 grudnia 2009 r. w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza. Całkowity dochód z licytacji 30 przekazanych pamiątek – ponad 60 tysięcy złotych – przekazano na rzecz dzieci – pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Wynik tegorocznej Aukcji bardzo mnie cieszy – mówi Krzysztof Bramorski, organizator Aukcji. To duży sukces zważywszy na panujący kryzys i wszechobecne oszczędności. Jednak zwycięzcami są przede wszystkim dzieci, dla których zebrane pieniądze to krok ku poprawie warunków ich leczenia. Zgromadzone środki zostaną przekazane na budowę Kliniki Przylądek Nadziei, ośrodka na miarę XXI wieku, w którym dzieci będą mogły na najwyższym światowym poziomie odzyskiwać zdrowie.

Szczytny cel aukcji przyciągnął na nią ponad 200 gości. Licznie stawili się przedstawiciele świata biznesu, kultury i polityki. W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie Aldona Młyńczak i Michał Jaros, konsul Niemiec Annette Bussmann, prof. Jan Miodek, Andrzej Tylkowski i inni.

V Aukcja Charytatywna BSO Prawo & Podatki stała się po raz drugi okazją do nagrodzenia hojności i życzliwości osób, które od lat wspomagają Aukcję. Statuetki Krasnala Dobrodzieja z rąk mec. Krzysztofa Bramorskiego odebrali: pani Elin Magnusson, Pan Zbigniew Sebastian, Pani Katarzyna Bryci pan Jakub Szymczak. Statuetką uhonorowano również Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa, który od wielu lat przekazuje na Aukcję hojne dary oraz Marka Obszarnego, który wielokrotnie prowadził aukcje w ratuszu.

Wieczorną Galę uświetnił występ artystów orkiestry filmowej The Film Harmony Orchestra. Ogromne wrażenie na gościach Aukcji zrobił występ wokalny 11-letniego Antka Fierka, który jeszcze w kwietniu występował w spektaklu Teatru Muzycznego Capitol, a od maja walczy z choroba nowotworową. Zaśpiewana przez niego piosenka pt. „Nigdy nie ulegnę” wywołała wzruszenie na twarzach wszystkich gości.

Jak co roku licytację żywiołowo poprowadził Konrad Imiela, aktor i dyrektor Teatru Muzycznego Capitol. Wspomagali go autorzy licytowanych darów, m.in. Beata Hołod-Zwolańska, Leszek Cichoński, prof. Jan Miodek.

Bardzo nas cieszy, że znane osoby tak chętnie nam pomagają – wyznaje mec. Bramorski. Wsparcie osób równie popularnych, co wielkodusznych to dobry przykład na to, jak, będąc sławnym, pozostać wrażliwym i pomocnym – dodaje.

I tak, brązowy odlew ręki Możdżera sprzedano za kwotę 2 200 zł, rzeźby: „Krzesło” Beaty Hołod-Zwolańskiej i „Rozdarcie” Małgorzaty Kaszyńskiej osiągnęły kwotę 2 600 złotych każda, grafiki Andrzeja Tylkowskiego poszły pod młotek za prawie 4000 złotych. Tyle samo uzyskano za porcelanowy zegar Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa. Dużym powodzeniem cieszyła się biżuteria podarowana przez Panią Prezydentową Marię Kaczyńską osiągając kwotę 7 000 zł. Najcenniejszym okazał się jednak zegarek ks. kardynała Henryka Gulbinowicza, który osiągnął najwyższą na aukcji sumę 11 tysięcy złotych.

Biorący udział w licytacji prześcigali się w bezinteresownej hojności, podbijając wielokrotnie zarówno ceny wywoławcze, jak i serca wszystkich zebranych osóbmówi mec. Krzysztof Bramorski.

Wieczór obfitował również w niezwykłe sytuacje. Pan Mirosław Wróbel, który wylicytował gitarę Zbigniewa Dziewiątkowskiego oddał ją na zakończenie Aukcji wzruszonej ofiarodawczyni, Izabelli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Mała Oliwia z Fundacji „KRZYŚ” prezentując pluszaki na licytacji zaproponowała za nie kwotę 1000 zł. I choć licytacja stanęła wcześniej na 500 zł, to znalazł się kupiec, który kupił je za 1000 zł.

Wciąż trwa liczenie wszystkich środków przekazanych na rzecz budowy Kliniki Przylądek Nadziei. W dalszym ciągu wpływają datki na konto bankowe uruchomione specjalnie ten cel przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” od darczyńców, którzy nie mogli przyjść na aukcję.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Arcybiskup Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Dolnośląska Izba Gospodarcza, a patronat medialny: Telewizja TeDe, Telewizja Wrocław, Radio Rodzina, Radio RAM, Newsweek Polska, Rzeczpospolita, Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny.

Pozostałe aktualności

13 lutego 2020

1 procent podatku od rolników [Poradnik Podatnika]

Skorzystanie z możliwości przekazania 1% jest jednak banalnie proste. Nie trzeba wypełniać całego PIT-a, wystarczy tylko złożyć formularz PIT-0P, umieścić na nim numer KRS organizacji pożytku publicznego (OPP), ewentualnie dopisać cel szczegółowy.

6 lutego 2020

Przyjaciele z Ticketmaster Polska przekazali ogromną kwotę na leczenie dzieci

Kolejne FENOMENALNE wieści od naszych przylądkowych Przyjaciół! Firma Ticketmaster Polska, którą znacie z dystrybucji biletów na największe wydarzenia kulturalne w Polsce, będzie pomagać dzieciom z Przylądka Nadziei przez kolejny rok!

5 lutego 2020

Noworoczne spotkanie prawników, aukcja sztuki i pomoc dla dzieci chorych na raka

Wspaniały gest i wielkie serca organizatorów Spotkania Noworocznego „Law&Art”. Zorganizowana tego wieczora licytacja dzieł sztuki przyniosła aż 13 tysięcy złotych na pomoc dla małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!