Pomagam i wpłacam

Akcja Zielone Serca

18 marca 2010

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny będzie świętowany we Wrocławiu w sposób szczególny. Tego dnia na wrocławskim rynku będzie mieć miejsce finał akcji charytatywnej „Zielone Serca”, znanej między innymi ze spotu telewizyjnego, w którym udział wzięli Kinga Preis, L.U.C. i Czesław Śpiewa.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na budowę kliniki Przylądek Nadziei, czyli nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Nie mniej istotna jest towarzysząca zbiórce kampania informacyjna mająca poszerzyć wiedzę społeczeństwa dotyczącą diagnozowania, profilaktyki i sposobów leczenia chorób nowotworowych u dzieci.

            Finał akcji, który odbędzie się w godzinach od 12.0,do 18.00, uświetnią koncerty grup HooDooBand, Instytut, MP1 i Rabastabarbar, a także występy mistrza i wicemistrza świata w  break dance.

Tego dnia na rynku pojawi się także autobus RCKiK, w którym można będzie oddać krew. Do oddania krwi będzie można się zgłaszać od godz. 12.00 do godz. 16.00. Rejestracja dawców zlokalizowana będzie w Muzeum Miejskim w Ratuszu.

21 marca zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Pokaż swoje serce”. Każdy zainteresowany wzięciem w nim udziału powinien własnoręcznie wykonać symboliczne serce, przy użyciu dowolnej techniki, a następnie 21 marca złożyć je w Muzeum Miejskim Wrocławia. Dla zwycięzców przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, dodatkowo zaś wszystkie prace zostaną uhonorowane poprzez wystawienie ich w atrium biurowca Times’a, na ulicy Kazimierza Wielkiego.

            Dodatkowo akcji towarzyszyć będzie  zbiórka zużytych tuszy i tonerów do drukarek na rzecz Kliniki "Przylądek Nadziei".

Warto także zaznaczyć, że finał przedsięwzięcia zostanie bezpośrednio poprzedzony przez  zbiórkę pieniędzy na terenach wrocławskich galerii handlowych, która odbędzie się w dniach 19.03-21.03.

Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich do współudziału przy ratowaniu chorych dzieci, gdyż, jak mówi prof. Alicja Chybicka „Wszystko da się cofnąć z wyjątkiem śmierci. Walka o życie odbywa się codziennie”.

            Akcja „Zielone Serca” została zorganizowane przez fundację Metropolis Wrocław przy współudziale fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową i agencji reklamowej AS agency of satisfaction. Patronat medialny nad akcją obejęły Polska Gazeta Wrocławska, a także Radio Wrocław oraz telewizja TVN 24. Głównym sponsorem  przedsięwzięcia jest firma VB leasing.

            Zapraszamy 21.03 od godziny 12.00 na rynek do wspólnej kwesty!

 

Dorota Błażejowska

Źródło: www.zieloneserca.pl

 

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam