Akcja Zielone Serca

18 marca 2010

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny będzie świętowany we Wrocławiu w sposób szczególny. Tego dnia na wrocławskim rynku będzie mieć miejsce finał akcji charytatywnej „Zielone Serca”, znanej między innymi ze spotu telewizyjnego, w którym udział wzięli Kinga Preis, L.U.C. i Czesław Śpiewa.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na budowę kliniki Przylądek Nadziei, czyli nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Nie mniej istotna jest towarzysząca zbiórce kampania informacyjna mająca poszerzyć wiedzę społeczeństwa dotyczącą diagnozowania, profilaktyki i sposobów leczenia chorób nowotworowych u dzieci.

            Finał akcji, który odbędzie się w godzinach od 12.0,do 18.00, uświetnią koncerty grup HooDooBand, Instytut, MP1 i Rabastabarbar, a także występy mistrza i wicemistrza świata w  break dance.

Tego dnia na rynku pojawi się także autobus RCKiK, w którym można będzie oddać krew. Do oddania krwi będzie można się zgłaszać od godz. 12.00 do godz. 16.00. Rejestracja dawców zlokalizowana będzie w Muzeum Miejskim w Ratuszu.

21 marca zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Pokaż swoje serce”. Każdy zainteresowany wzięciem w nim udziału powinien własnoręcznie wykonać symboliczne serce, przy użyciu dowolnej techniki, a następnie 21 marca złożyć je w Muzeum Miejskim Wrocławia. Dla zwycięzców przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, dodatkowo zaś wszystkie prace zostaną uhonorowane poprzez wystawienie ich w atrium biurowca Times’a, na ulicy Kazimierza Wielkiego.

            Dodatkowo akcji towarzyszyć będzie  zbiórka zużytych tuszy i tonerów do drukarek na rzecz Kliniki "Przylądek Nadziei".

Warto także zaznaczyć, że finał przedsięwzięcia zostanie bezpośrednio poprzedzony przez  zbiórkę pieniędzy na terenach wrocławskich galerii handlowych, która odbędzie się w dniach 19.03-21.03.

Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich do współudziału przy ratowaniu chorych dzieci, gdyż, jak mówi prof. Alicja Chybicka „Wszystko da się cofnąć z wyjątkiem śmierci. Walka o życie odbywa się codziennie”.

            Akcja „Zielone Serca” została zorganizowane przez fundację Metropolis Wrocław przy współudziale fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową i agencji reklamowej AS agency of satisfaction. Patronat medialny nad akcją obejęły Polska Gazeta Wrocławska, a także Radio Wrocław oraz telewizja TVN 24. Głównym sponsorem  przedsięwzięcia jest firma VB leasing.

            Zapraszamy 21.03 od godziny 12.00 na rynek do wspólnej kwesty!

 

Dorota Błażejowska

Źródło: www.zieloneserca.pl

 

 

 

Pozostałe aktualności

13 lutego 2020

1 procent podatku od rolników [Poradnik Podatnika]

Skorzystanie z możliwości przekazania 1% jest jednak banalnie proste. Nie trzeba wypełniać całego PIT-a, wystarczy tylko złożyć formularz PIT-0P, umieścić na nim numer KRS organizacji pożytku publicznego (OPP), ewentualnie dopisać cel szczegółowy.

6 lutego 2020

Przyjaciele z Ticketmaster Polska przekazali ogromną kwotę na leczenie dzieci

Kolejne FENOMENALNE wieści od naszych przylądkowych Przyjaciół! Firma Ticketmaster Polska, którą znacie z dystrybucji biletów na największe wydarzenia kulturalne w Polsce, będzie pomagać dzieciom z Przylądka Nadziei przez kolejny rok!

5 lutego 2020

Noworoczne spotkanie prawników, aukcja sztuki i pomoc dla dzieci chorych na raka

Wspaniały gest i wielkie serca organizatorów Spotkania Noworocznego „Law&Art”. Zorganizowana tego wieczora licytacja dzieł sztuki przyniosła aż 13 tysięcy złotych na pomoc dla małych pacjentów kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!