Akcja Zielone Serca

18 marca 2010

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny będzie świętowany we Wrocławiu w sposób szczególny. Tego dnia na wrocławskim rynku będzie mieć miejsce finał akcji charytatywnej „Zielone Serca”, znanej między innymi ze spotu telewizyjnego, w którym udział wzięli Kinga Preis, L.U.C. i Czesław Śpiewa.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na budowę kliniki Przylądek Nadziei, czyli nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Nie mniej istotna jest towarzysząca zbiórce kampania informacyjna mająca poszerzyć wiedzę społeczeństwa dotyczącą diagnozowania, profilaktyki i sposobów leczenia chorób nowotworowych u dzieci.

            Finał akcji, który odbędzie się w godzinach od 12.0,do 18.00, uświetnią koncerty grup HooDooBand, Instytut, MP1 i Rabastabarbar, a także występy mistrza i wicemistrza świata w  break dance.

Tego dnia na rynku pojawi się także autobus RCKiK, w którym można będzie oddać krew. Do oddania krwi będzie można się zgłaszać od godz. 12.00 do godz. 16.00. Rejestracja dawców zlokalizowana będzie w Muzeum Miejskim w Ratuszu.

21 marca zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Pokaż swoje serce”. Każdy zainteresowany wzięciem w nim udziału powinien własnoręcznie wykonać symboliczne serce, przy użyciu dowolnej techniki, a następnie 21 marca złożyć je w Muzeum Miejskim Wrocławia. Dla zwycięzców przewidziane zostały atrakcyjne nagrody, dodatkowo zaś wszystkie prace zostaną uhonorowane poprzez wystawienie ich w atrium biurowca Times’a, na ulicy Kazimierza Wielkiego.

            Dodatkowo akcji towarzyszyć będzie  zbiórka zużytych tuszy i tonerów do drukarek na rzecz Kliniki "Przylądek Nadziei".

Warto także zaznaczyć, że finał przedsięwzięcia zostanie bezpośrednio poprzedzony przez  zbiórkę pieniędzy na terenach wrocławskich galerii handlowych, która odbędzie się w dniach 19.03-21.03.

Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich do współudziału przy ratowaniu chorych dzieci, gdyż, jak mówi prof. Alicja Chybicka „Wszystko da się cofnąć z wyjątkiem śmierci. Walka o życie odbywa się codziennie”.

            Akcja „Zielone Serca” została zorganizowane przez fundację Metropolis Wrocław przy współudziale fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową i agencji reklamowej AS agency of satisfaction. Patronat medialny nad akcją obejęły Polska Gazeta Wrocławska, a także Radio Wrocław oraz telewizja TVN 24. Głównym sponsorem  przedsięwzięcia jest firma VB leasing.

            Zapraszamy 21.03 od godziny 12.00 na rynek do wspólnej kwesty!

 

Dorota Błażejowska

Źródło: www.zieloneserca.pl

 

 

 

Pozostałe aktualności

19 września 2019

Przylądkowa wycieczka do Amazon Polska. Było niesamowicie i… piżamowo!

Z okazji miesiąca świadomości dziecięcych chorób nowotworowych dostaliśmy zaproszenie od Przyjaciół Przylądka z Amazon Polska na wyjątkową wyprawę. Zobaczcie, co zastaliśmy na miejscu!

16 września 2019

Edyta Jungowska opowiadała dzieciom z Przylądka o Pippi Pończoszance

Piękne bajki, dużo radości i wspaniała zabawa dla małych i dużych! Odwiedziła nas w Przylądku Nadziei pani Edyta Jungowska, żeby poczytać bajki, opowiedzieć zabawne historyjki, zrobić zdjęcia z fanami i rozdać autografy.

15 września 2019

Cała Oleśnica Biega dla dzieci z Przylądka Nadziei!

V Festiwal Biegów Rodzinnych miał w tym roku nie tylko wymiar sportowy i rekreacyjny. Tym razem biegacze i kibice włączyli się w pomaganie dzieciom chorym na raka i pomagali podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!