Pomagam i wpłacam

Bal na sportowo i z sercem

12 stycznia 2015

 

Było elegancko, wytwornie, a przede wszystkim bardzo hojnie. Goście zaproszeni na Bal Sportowca organizowany przez „Słowo Sportowe” na wrocławskim Stadionie Miejskim nie zawiedli. Tak ochoczo licytowali w aukcjach i wrzucali pieniądze do puszek, że na konto Fundacji wpłynęło blisko 15 tysięcy złotych.

 

W tym roku na wielką galę organizowaną na wrocławskim Stadionie Miejskim zostało zaproszonych pół tysiąca gości. Byli wśród nich nie tylko najwybitniejsi dolnośląscy sportowcy, ale i ludzie biznesu, kultury, władze miasta i województwa. Sam Bal jest organizowany przez tygodnik „Słowo Sportowe” od 2009 roku, a Fundacja już po raz trzeci zbierała podczas niego pieniądze dla maluchów chorujących na raka. 

Emocje sięgnęły zenitu, gdy rozpoczęła się licytacja koszulki Rafała Majki, wybitnego młodego kolarza, który święcił triumfy w Tour de France 2014. Cena błyskawicznie poszybowała w górę i ostatecznie zwycięzca aukcji zapłacił za nią 7,5 tysiąca złotych. Koszulka kolarska teamu Trinkoff-Saxo przygotowana specjalnie na TdF 2014 została podpisana przez Rafała Majkę. Gdy w ubiegłym roku ten młody kolarz stawał na starcie słynnego wyścigu kolarskiego Tour de France mało kto wierzył, że uda mu się osiągnąć taki sukces. Tymczasem 19 lipca 2014 jako drugi Polak w historii wygrał etap Tour de France, cztery dni później, powtórzył to osiągnięcie. Pierwsze sukcesy go zmobilizowały do jeszcze cięższej pracy, bo 24 lipca, jako pierwszy polski kolarz w historii, zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji górskiej Tour de France.  

Goście balu mogli też licytować voucher na skok spadochronowy w tandemie. Zwycięzca aukcji za tą podniebną atrakcję zapłacił 3 tys. zł. O swoim locie będzie z pewnością długo pamiętał, bo dostanie nie tylko certyfikat potwierdzający wykonanie skoku w tandemie, ale również film, który upamiętni te wyjątkowe chwile w powietrzu. Voucher został ufundowany przez ekipę skoczków spadochronowych z www.skokwtandemie.pl, którzy organizują skoki w Aeroklubie Wrocławskim w Szymanowie.

Na wszystkich uczestników Balu, którzy chcieli wesprzeć dzieci chorujące na nowotwory czekała też niespodzianka przygotowana przez Roberta Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz ostatnich lat przekazał na aukcję podpisaną przez siebie biografię. „Robert Lewandowski. Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia” to książka, która  pozwala nie tylko prześledzić wyjątkową karierę piłkarza, ale i zajrzeć za kulisy tej sławy. Umożliwiają to piękne zdjęcia z prywatnego, domowego archiwum, którymi z czytelnikami podzielił się Lewandowski.  Unikatowy egzemplarz z autografami piłkarza i autora książki został wylicytowany za 1,5 tys. zł.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam