Barwny Korowód Nadziei przeszedł ulicami Wrocławia

10 września 2018

Orkiestra wojskowa, patrole konne, szczudlarze, mażoretki, podopieczni fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz licznie zgromadzeni wrocławianie wzięli udział w VII Korowodzie Nadziei, który w sobotę 8 września przeszedł ulicami miasta.

Ponad 2 tysiące uczestników

Korowód wyruszył o godzinie 16:00 z ulicy Sanockiej przy Centrum Handlowym Arena i przed godziną 17 dotarł na Rynek. Na scenie wszystkich uczestników parady powitali organizatorzy imprezy: Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki Przylądek Nadziei oraz Zbigniew Słysz, komendant Straży Miejskiej Wrocławia.

W imprezie wzięło udział ponad dwa tysiące osób. Wśród nich nie zabrakło również podopiecznych fundacji – dzieci, które chorobę mają już za sobą oraz tych, które nadal walczą z rakiem. Po raz kolejny na Rynku udało się utworzyć wielkie serce z ludzi, na znak solidarności z ciepiącymi na nowotwory dziećmi. W tym roku było jeszcze większe niż podczas ubiegłorocznej edycji – zmieściło się w nim blisko 600 osób.

Cieszymy się, że Korowód Nadziei na stałe wpisał się w kalendarz wrocławskich imprez. Jestem pod ogromnym wrażeniem, ponieważ już siódmy rok mieszkańcy miasta tak chętnie biorą udział w wydarzeniu na rzecz naszych dzieci – mówiła do zgromadzonych wrocławian prezes fundacji, Agnieszka Aleksandrowicz.

Nagrody dla szkół

Wrocławianie, którzy wzięli udział w wydarzeniu, chętnie wspierali małych podopiecznych fundacji, wrzucając datki do puszek wolontariuszy – także tych w mundurach. To już tradycja, że co roku przedstawiciele Straży Miejskiej również kwestują na wrocławskim Rynku na rzecz pacjentów Przylądka Nadziei. Wspólne udało się zebrać 12 tysięcy złotych.

Na scenie podczas finału Korowodu wystąpili: zespół taneczny Zgraja, tancerki z grupy „Al-Mara”, mażoretki z Trzebnicy i Leszna oraz akrobatki z Wrocławskiej Sekcji Akrobatyki Powietrznej. Zwieńczeniem imprezy był popis muzyczny orkiestry Mariusza Dziubka „Dziubek Band” z udziałem wokalistek z Wrocławia – Marty Kołodziejczyk i Natalii Lubrano.

Celem Korowodu organizowanego na początku września jest zwrócenie uwagi na dzieci, które z powodu choroby nowotworowej nie mogą wrócić do szkolnych ławek. Przy tej okazji fundacja wręcza nagrody dla uczniów ze szkół, której najaktywniej przez cały ubiegły rok działały na rzecz swoich chorych rówieśników. Wyróżnione w akcji „Szkoły dla Nadziei” zostały: Szkoła Podstawowa z Sycowa, Lotnicze Zakłady Naukowe i Przedszkole Nr 9 „Mały Czytelnik” z Wrocławia, a także Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola ze Ślubowa. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez firmę Amazon Fulfillment Poland.

Pozostałe aktualności

15 lutego 2019

#pokaPITa – daj przykład! Pokaż, że pomagasz!

Tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% podatku. ZMIEŃMY TO RAZEM! Daj dobry przykład! Podejmij wyzwanie z Anitą Sokołowską i pokaż wszystkim, że Ty pomagasz!

13 lutego 2019

Zostań ambasadorem Przylądka Nadziei. Pomóż w kampanii 1%

Pomóż nam pomagać dzieciom chorym na raka w powrocie do zdrowia! To bardzo proste - zapraszamy do grona ambasadorów Przylądka Nadziei. Spróbujmy RAZEM dotrzeć do 9 milionów Polaków, którzy nie przekazują 1% podatku!

11 lutego 2019

PIT-37 wypełniony przez urząd skarbowy. Czego nie zrobi za ciebie fiskus? [poradnik podatnika]

W tym roku po raz pierwszy fiskus rozliczy podatników automatycznie. Od 15 lutego na rządowym portalu czekać będzie gotowy PIT-37. Wypełniony od A do Z. Czy jednak wszystko będzie w nim ujęte? Sprawdź, czy na pewno nie musisz nic zrobić!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1% podatku