Pomagam i wpłacam

Bieg po Nadzieję

15 września 2014

Po raz czwarty pobiegli po nadzieję

 

            Niedziela we Wrocławiu z pewnością należała do biegaczy – i tych, mierzących się z dystansem maratońskim i tych, którzy poprzez przebiegnięcie wybranego dystansu pomogli podopiecznym fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. W tym roku w sztafecie charytatywnej ,,Bieg po nadzieję” udział wzięło blisko 90 osób.

 

            Bieg charytatywny na rzecz dzieci chorych na nowotwory zorganizowany został już po raz czwarty. Uczestnicy po uiszczeniu opłaty startowej w wysokości 200 zł, która w całości przeznaczona została na podopiecznych Fundacji, wybrać mogli dystans, adekwatny do swoich możliwości. Jednak nie czas ani kilometraż były tu najważniejsze. Priorytetem był sam udział i pomoc małym pacjentom.

            Sztafetę otworzyła prof. Alicja Chybicka, kierująca Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, a na zmianach pałeczkę przejmowali kolejni zawodnicy. Niezależnie od statusu majątkowego czy wykonywanej na co dzień profesji, wszystkich połączyła idea wspólnej pomocy oraz pragnienie zwrócenia uwagi na trudną sytuację dzieci chorych na nowotwory. Wszyscy członkowie sztafety wraz z wolontariuszami i pracownikami Fundacji przy gorącym aplauzie widzów około godziny 14.00 solidarnie wbiegli na metę, gdzie czekały już na nich pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny.

            Dzięki zaangażowaniu biegaczy, jak i wszystkich, obecnych tego dnia na Stadionie Olimpijskim udało się zebrać prawie 19 tys. zł! Wszystkie środki przeznaczone zostaną za zakup leków oraz rehabilitację podopiecznych Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

           

 

Fundacja ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od lat organizuje oraz bierze udział w licznych wydarzeniach sportowych.

Organizując Mecze Nadziei lub uczestnicząc w dorocznym Wyścigu Smoczych Łodzi pokazuje jak łatwo połączyć aktywność fizyczną z filantropią, a zachęcając swoich podopiecznych do udziału w Onkoigrzyskach lub Onkoolimpiadzie daje świadectwo braku przeciwwskazań do wysiłku fizycznego w schorzeniach onkologicznych. Fundacja ma też zaszczyt być beneficjentem wielu wydarzeń kulturalno-sportowych, których uczestnicy stając w sportowe szranki decydują się też zrobić coś dla zdrowia innych.

 

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam