Pomagam i wpłacam

Brakuje płytek krwi!

27 listopada 2018

W „Przylądku Nadziei” brakuje płytek krwi. Z całego serca prosimy wszystkich chętnych o udanie się do stacji krwiodawstwa i przekazanie tego cennego daru dla małych pacjentów kliniki.

Czym są płytki krwi?

Płytki krwi są małymi krwinkami obecnymi we krwi każdego człowieka. Są potrzebne do prawidłowego krzepnięcia krwi. Chorzy, którzy nie mają wystarczającej ilości płytek są narażeni na krwotok nawet z niewielkich ran, na wykrwawienie podczas operacji lub bardzo groźne krwotoki mózgowe.

Podawanie płytek jest niezwykle ważne  w leczeniu maluchów chorujących na nowotwory. Klinika nie może zostać pozbawiona zapasów płytek, ponieważ w krytycznej sytuacji, doprowadzi to do stanu zagrożenia życia dzieci w Przylądku Nadziei.

Apelujemy o pomoc i udostępnianie informacji. We Wrocławiu płytki krwi można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9.

Kto może oddać płytki?

Dawcą może być osobą w wieku 18-60 lat, która waży minimum 50 kilogramów.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam