Pomagam i wpłacam

Cała Oleśnica Biega dla dzieci z Przylądka Nadziei!

15 września 2019

V Festiwal Biegów Rodzinnych miał w tym roku nie tylko wymiar sportowy i rekreacyjny. Tym razem biegacze i kibice włączyli się w pomaganie dzieciom chorym na raka i pomagali podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową!

7 września biegową stolicą Polski była Oleśnica. Zjechali tu biegacze z całego kraju, żeby wziąć udział w festiwalu aktywnego spędzania wolnego czasu. Program Festiwalu Biegów Rodzinnych był bardzo rozbudowany. Dla małych, dużych, amatorów i zawodowców – wybór był wyjątkowo duży:

  • Bieg dzieci na dystansie 100m i 200m,
  • Bieg maskotek,
  • Bieg szkolny na dystansie 600m i 1200m,
  • Bieg Rodzinne Duety na dystansie 1200m,
  • Bieg główny na 10 km i 5 km,
  • Dekoracja zwycięzców. Licytacja i loteria fantowa.

W pierwszym biegu na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a każdy kto dobiegł do mety mógł być z siebie dumny. Przed biegiem głównym Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową dziękował wszystkim uczestnikom za wsparcie i pomoc dla dzieci z Przylądka Nadziei.

Bo tego dnia, oprócz biegania i kibicowania, każdy mógł pomóc naszym Podopiecznym.  Na ich rzecz sprzedawane były smakołyki, a każdy mógł wziąć udział w licytacji, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie i opiekę nad dziećmi z Przylądka Nadziei. Pod aukcyjny młotek trafiła koszulka WKS Śląsk, zaproszenie na sesję fotograficzną, zdjęcie z autografem od Pawła Meja (Bosy biegacz), słuchawki i wiele innych, fantastycznych fantów.

W międzyczasie wolontariusze Fundacji rozdawali balony i zapraszali do przekazywania datków do puszek. Warto dodać, że tego dnia aż dla 13 wolontariuszy był to debiut! Pomagaliśmy organizatorom Festiwalu w prowadzeniu animacji dla dzieci, rozdawaniu wody zawodnikom i wręczaniu medali. Pracy było dużo ale mieliśmy na kogo liczyć!

I choć trochę martwiliśmy się czy dobrej zabawy nie pokrzyżuje wszystkim pogoda, Festiwal udał się znakomicie! Pomimo deszczu atmosfera była radosna i pełna dobrej energii. A na rzecz dzieci z Przylądka Nadziei zebraliśmy łącznie 2289,67 zł! Brawo, Oleśnica! Z całego serca dziękujemy wszystkim za pomoc!

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam