Ceneo Charytatywnie dla Fundacji

8 grudnia 2016

Świąteczna pomoc przy okazji świątecznych zakupów
Już po raz drugi użytkownicy Ceneo.pl przy okazji świątecznych zakupów mogą nabyć charytatywne cegiełki, z których dochód zasili budżet fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Jeden dodatkowy klik, niewielkie kwoty (już od 5 zł) – które w sumie oznaczają wielką pomoc dla najnowocześniejszej kliniki onkologicznej dla dzieci z całej Polski – „Przylądka Nadziei”.
– Warto podkreślić, że to sąsiedzka współpraca. Zarówno Fundacja, jak i Ceneo.pl mają swoje siedziby we Wrocławiu – jednak działamy na ogromną ogólnopolską skalę. Liczymy, że i w tym roku odwiedzający nasz serwis klienci nie zawiodą, i wspomogą małych pacjentów Przylądka Nadziei, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z najdalszych zakątków naszego kraju – podkreśla Magdalena Kulig koordynująca akcję po stronie Ceneo.pl.
 
Na co zbieramy?
Potrzeby Fundacji są ogromne:

  • zakup drogich, nierefundowanych leków, finansowanie długofalowych, często eksperymentalnych terapii, wyposażenie kliniki w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – na ten cel Fundacja przeznacza rocznie ok 2,5 mln zł.
  • wyjazdy do renomowanych zagranicznych ośrodków na konsultacje u światowej klasy ekspertów specjalizujących się w leczeniu danego typu nowotworu oraz finansowanie turnusów rehabilitacyjnych – rocznie potrzeba na to kilkaset tysięcy złotych.
  • rozwój autorskiego i jedynego w Polsce projektu Kliniki Mentalnej, w ramach którego najlepsi onkopsycholodzy otaczają specjalistyczną opieką całe rodziny małych pacjentów, a także zapewniają pomoc socjalną i rzeczową dla dzieci z ubogich środowisk – na te cele w ciągu roku wydawany jest milion złotych.

 
Łatwo policzyć, że już teraz na bezpośrednie wsparcie naszych podopiecznych przeznaczamy rocznie ok 4 mln zł –  a wydatki wciąż rosną – mówi Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji. – Liczymy, że ponowna współpraca z Ceneo.pl wzmocni naszą obecności w Internecie i odpowie na potrzeby współczesnych darczyńców.
Jak włączyć się do akcji?
Wystarczy przy okazji świątecznych zakupów, poświęcając zaledwie kilka dodatkowych sekund,  dorzucić do swojego „koszyka” cegiełkę o wybranej wartości, płacąc za nią online. Dostępne cegiełki mają nominały od 5 do 100 zł. Akcja trwa do końca grudnia, a cały dochód ze sprzedaży cegiełek już w styczniu trafi za pośrednictwem Fundacji do małych pacjentów z całej Polski leczących się w Klinice Przylądek Nadziei.
Na cele akcji można także oddać punkty zgromadzone w programie lojalnościowym „Klub Łowców Nagród”.  Zostaną przeliczone przez Ceneo.pl na realne złotówki i również przekazane na konto Fundacji.
 
POMAGAM
 

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM