Ceneo Charytatywnie dla Fundacji

8 grudnia 2016

Świąteczna pomoc przy okazji świątecznych zakupów
Już po raz drugi użytkownicy Ceneo.pl przy okazji świątecznych zakupów mogą nabyć charytatywne cegiełki, z których dochód zasili budżet fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Jeden dodatkowy klik, niewielkie kwoty (już od 5 zł) – które w sumie oznaczają wielką pomoc dla najnowocześniejszej kliniki onkologicznej dla dzieci z całej Polski – „Przylądka Nadziei”.
– Warto podkreślić, że to sąsiedzka współpraca. Zarówno Fundacja, jak i Ceneo.pl mają swoje siedziby we Wrocławiu – jednak działamy na ogromną ogólnopolską skalę. Liczymy, że i w tym roku odwiedzający nasz serwis klienci nie zawiodą, i wspomogą małych pacjentów Przylądka Nadziei, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z najdalszych zakątków naszego kraju – podkreśla Magdalena Kulig koordynująca akcję po stronie Ceneo.pl.
 
Na co zbieramy?
Potrzeby Fundacji są ogromne:

  • zakup drogich, nierefundowanych leków, finansowanie długofalowych, często eksperymentalnych terapii, wyposażenie kliniki w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – na ten cel Fundacja przeznacza rocznie ok 2,5 mln zł.
  • wyjazdy do renomowanych zagranicznych ośrodków na konsultacje u światowej klasy ekspertów specjalizujących się w leczeniu danego typu nowotworu oraz finansowanie turnusów rehabilitacyjnych – rocznie potrzeba na to kilkaset tysięcy złotych.
  • rozwój autorskiego i jedynego w Polsce projektu Kliniki Mentalnej, w ramach którego najlepsi onkopsycholodzy otaczają specjalistyczną opieką całe rodziny małych pacjentów, a także zapewniają pomoc socjalną i rzeczową dla dzieci z ubogich środowisk – na te cele w ciągu roku wydawany jest milion złotych.

 
Łatwo policzyć, że już teraz na bezpośrednie wsparcie naszych podopiecznych przeznaczamy rocznie ok 4 mln zł –  a wydatki wciąż rosną – mówi Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji. – Liczymy, że ponowna współpraca z Ceneo.pl wzmocni naszą obecności w Internecie i odpowie na potrzeby współczesnych darczyńców.
Jak włączyć się do akcji?
Wystarczy przy okazji świątecznych zakupów, poświęcając zaledwie kilka dodatkowych sekund,  dorzucić do swojego „koszyka” cegiełkę o wybranej wartości, płacąc za nią online. Dostępne cegiełki mają nominały od 5 do 100 zł. Akcja trwa do końca grudnia, a cały dochód ze sprzedaży cegiełek już w styczniu trafi za pośrednictwem Fundacji do małych pacjentów z całej Polski leczących się w Klinice Przylądek Nadziei.
Na cele akcji można także oddać punkty zgromadzone w programie lojalnościowym „Klub Łowców Nagród”.  Zostaną przeliczone przez Ceneo.pl na realne złotówki i również przekazane na konto Fundacji.
 
POMAGAM
 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!