Pomagam i wpłacam

Dzieci, które pokonały raka, walczyły o podium

6 czerwca 2017

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Znani sportowcy i mali bohaterowie, którzy mają już za sobą zmagania z chorobą, a teraz mogą tylko cieszyć się beztroską rywalizacją sportową. Tak wyglądały 10-te, jubileuszowe dolnośląskie onkoigrzyska, które 3 czerwca zorganizowała Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wraz z Fundacją „Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.
Ceremonia otwarcia przebiegła zgodnie z rytuałem olimpijskim. Najpierw młodzi sportowcy przemaszerowali w takt muzyki Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przy asyście żużlowca Macieja Janowskiego dzieci wciągnęły olimpijską flagę, a bokser Mateusz Masternak wraz z młodą zawodniczką zapalili olimpijski znicz. Odbyło się także uroczyste ślubowanie. Uroczystość inauguracyjną uświetniły pokazy: wyścigi konne w wykonaniu Straży Miejskiej Wrocławia, pokaz grupy DANCE LIFE z Kamiennej Góry oraz pokaz bokserski Mateusza Masternaka.
Młodzi sportowcy z Polski, Czech i Słowacji rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych (bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal), pływaniu, tenisie stołowym oraz badmintonie. Odbył się także mecz piłki nożnej pomiędzy zawodnikami z Polski oraz Czech i Słowacji. Zwyciężyli goście. Przez cały dzień dzieci mogły się także bawić w ogródku rekreacyjnym. Po zakończeniu rywalizacji i zjedzeniu pysznego obiadu przygotowanego przez żołnierzy odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Tak naprawdę w Onkoigrzyskach zwyciężyły wszystkie dzieci, ponieważ najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział. Odbywające się co roku zawody są alternatywą dla tradycyjnych zawodów sportowych i pozwalają dzieciom chorym na nowotwory sprawdzić się w rywalizacji, poczuć ducha wspólnoty oraz – co najważniejsze – doskonale się bawić.
Tegoroczna edycja imprezy była wyjątkowa – były to już dziesiąte, jubileuszowe zawody dla małych wojowników, którzy pokonali raka. Całe wydarzenie poprowadził Janusz Cedro, wokalista, manager i konferansjer grupy Spirituals Singers Band. W trakcie zawodów zostały przygotowane dodatkowe atrakcje – niespodzianki, zarówno dla młodych sportowców, jak i ich opiekunów. Na koniec wszyscy zjedli onkoigrzyskowy, jubileuszowy tort.
 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam