Dzieci z Przylądka Nadziei spotkały się z papieżem Franciszkiem

4 grudnia 2018

To była wyjątkowa wyprawa i niesamowite przeżycie! Dwudziestka małych pacjentów Przylądka Nadziei z opiekunami pojechała do Watykanu na audiencję do Ojca Świętego.

Spotkanie z papieżem było niezwykłe. Podczas audiencji  Franciszek pobłogosławił dzieci, życzył im zdrowia i dużo sił do walki z chorobą. Mówił też, że Bóg nad nimi czuwa. Były łzy wzruszenia i radości. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy różaniec.

 

Wielką atrakcją – nie tylko dla dzieci – była również wizyta w siedzibie Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście…. Zbrojownia!

Wyprawa z Przylądka Nadziei do Watykanu zorganizowana została po raz piąty. Nasi pacjenci przyjmowani byli przez Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W zorganizowaniu tegorocznej wizyty pomógł mecenas Krzysztof Bramorski, Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburg we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy!

Pozostałe aktualności

15 października 2019

Przy klinice Przylądek Nadziei ruszyła poradnia zaburzeń krzepnięcia dla dzieci

W profesjonalnym przygotowaniu poradni i sfinansowaniu dodatkowej diagnostyki Przylądkowi Nadziei pomogła Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

9 października 2019

TIM S.A. dołącza do Programu Broviac

Nasz “broviakowy” team powiększył się o firmę TIM S.A.! Największy w Polsce sklep elektrotechniczny dołącza do Programu Broviac i funduje dzieciom z kliniki Przylądek Nadziei zestawy do samodzielnej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu.

1 października 2019

NobleBet, nowy sponsor Śląska Wrocław też pomaga dzieciom chorym na raka

Bukmacher Noblebet został nowym sponsorem głównym naszych Przyjaciół, klubu Śląsk Wrocław. Jednak - dzięki decyzji firmy - Przylądek Nadziei wcale nie znika z koszulek zawodników.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!