Dzień Dziecka

2 czerwca 2014

 

2 czerwca Fundacja ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zorganizowała dla swoich podopiecznych Dzień Dziecka. W ogrodzie za Domem Nadziei, pełniącym rolę przyszpitalnego hotelu dla dzieci i rodziców atrakcji było co nie miara, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Obchody Dnia Dziecka otworzyła Prezes Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz życząc przy wtórze prof. Alicji Chybickiej wszystkim zdrowia, a dzisiaj – dobrej zabawy.

Uroczystość rozpoczęła się występem pracowników Credit Suisse, którzy zaprezentowali dzieciom teatralną adaptację Przygód Koziołka Matołka. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawy: animacje z chustą klanzy, przeciąganie liny, konkursy z nagrodami czy zawody gimnastyczne.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się kącik zoologiczny: dzieci mogły przejechać się na prawdziwym kucyku, któremu towarzyszyła pani instruktor z Toru Wyścigów Konnych na Partynicach lub wsiąść na pięknego konia, przyprowadzonego przez oficera Straży Miejskiej Wrocławia.

Na amatorów motoryzacji czekał najnowszy model BMW, na którym każde dziecko mogło zostawić swój podpis lub kolorowy malunek. Już po godzinie auto pokryte było pięknymi obrazkami, przedstawiającymi tęcze, serduszka, kwiatki i motylki.

Jak co roku małych pacjentów odwiedził także wrocławski Klub Sportów Balonowych, którego członkowie każdemu dziecku ofiarowywali balon z karteczką, na której można było napisać swoje marzenia. Po przywiązaniu karteczki można było swoje życzenie wypuścić do nieba.  

Przez cały czas do dyspozycji najmłodszych były ogromne dmuchane zamki, na których można było szaleć do woli, stoisko do malowania buziek oraz suto zaopatrzony bufet z tym, co dzieci lubią najbardziej: lodami, słodyczami i pizzą. Na koniec każdy mały pacjent otrzymywał wspaniały prezent, a piękną i wesołą oprawę muzyczną zapewnili przedstawiciele Radia Wrocław.

Fundacja ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” każdego roku organizuje dla swoich podopiecznych Dzień Dziecka pragnąc jednak najbardziej, by to radosne święto każdy maluch mógł spędzić jak najdalej od szpitalnego łóżka.

 

Pozostałe aktualności

16 maja 2019

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Kochani, wielkimi krokami zbliża się DZIEŃ DZIECKA! Mamy dla Was obowiązkowy punkt do wpisania w kalendarze! Od godziny 12 do 18 atrakcji dla małych i dużych mamy co niemiara!

14 maja 2019

Piłkarze Śląska Wrocław z wizytą u przylądkowych kibiców

Ach, cóż to był za dzień! Zaprosiliśmy do Przylądka WSPANIAŁĄ reprezentację WKS Śląsk Wrocław SA. Z młodymi kibicami spotkali się Marcin Robak, Krzysztof Mączyński i Mariusz Pawelec.

10 maja 2019

Herbaciany Konkurs. Zaprojektuj opakowanie na herbatę Przylądek Nadziei i wygraj bilet do Energylandii!

Jeśli nie masz jeszcze 15 lat, potrafisz malować, rysować albo używać innych metod plastycznych, ten konkurs jest dla Ciebie!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!