Pomagam i wpłacam

FALL in love

1 października 2010

 

Wystarczy spojrzeć za okno, by zobaczyć, że przyszła do nas jesień. Nie wszyscy ją lubimy, ponieważ często kojarzy się nam z chłodem i deszczem. Można jednak temu zaradzić, ubierając się na cebulkę. Urok jesieni polega właśnie na tym, że możemy schronić się w miękkich tkaninach, zawinąć i otulić w ciepłe materiały. 

 
 Zdj. Aktorka Dominika Figurska ( po lewej) i Pani Agnieszka Aleksandrowicz – Prezes Zarządu Fundacji.

 

Z takich właśnie szlachetnych i naturalnych tkanin powstała jesienno – zimowa kolekcja Pennyblack. 30. września w Pasażu Grunwaldzkim w niecodziennej scenerii sali kinowej odbył się pokaz jesienno – zimowej kolekcji Pennyblack, podczas którego zaprezentowane zostały modele wyznaczające najnowsze trendy w modzie. Pokaz zatytułowany został FALL IN LOVE.

Zdj. Modelki prezentujące kolekcję Pennyblack.

 

Tej jesieni nosimy stonowane kolory takie jak czernie, beże i szarości, przełamane fantazyjnymi odcieniami fioletu, burgundu i czerwieni.

Marka Pennyblack jest najmłodszym dzieckiem światowej sławy włoskiego domu mody Max Mara. Powstała z myślą o kobietach ceniących najwyższą jakość i wyrazisty styl za przystępną cenę. W kolekcji Jesień/Zima 2010 znalazły się zarówno wysmakowane propozycje mody miejskiej na co dzień, jak również oferty wysublimowanej elegancji na specjalne okazje. W kolekcji tej znajdziemy trochę francuskiego bon tonu, trochę klimatu angielskiej arystokracji, ale też odrobinę amerykańskiego ducha college’u. Nadchodzący sezon to jednak przede wszystkim kobiecość, kobiecość i jeszcze raz kobiecość!

Marka MaxMara specjalizuje się w produkcji artykułów ekskluzywnych – odzieży, okularów oraz eleganckich dodatków. Jej przedstawicielem na Dolnym Śląsku jest firma VegaFashionGroup.

Jednak gospodarze spotkania Państwo Małgorzata i Andrzej Oleksik razem z Fundacją „Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” za wspólny cel postawiła sobie propagowanie ,,towaru” jeszcze rzadszego – empatii. 

To ona właśnie pozwala zrozumieć wszystkie trudy, jakie mali pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu zmuszeni są znosić. Aby ich codzienna walka z chorobą stała się prostsza, a droga do zdrowia krótsza, Fundacja robi wszystko, aby wnieść nieco słońca w trudną, szpitalną rzeczywistość. Jednym z głównych celów organizacji jest zbiórka funduszy na nową siedzibę kliniki, której obecny stan pozostawia wiele do życzenia. Zaprojektowany już budynek spełniać będzie najwyższe standardy, aby jak najskuteczniej pomagać dzieciom w powrocie do zdrowia. Niestety, wzniesienie od podstaw całego kompleksu pociąga za sobą wysokie koszty. I tak szczytny cel Fundacja może zrealizować jedynie z pomocą Ludzi Wielkiego Serca, do których z pewnością zaliczyć można Państwa Oleksik.

 Zdj. (od lewej) Małgorzata Oleksik, Dominika Figurska i Andrzej Oleksik.

To już drugi pokaz mody organizowany przez VegaFashionGroup połączony z dobroczynną loterią losową. Łączny dochód, z obu akcji, ponad 41 tys. zł. przekazany został na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Agnieszka Aleksandrowicz, prezes Fundacji przyznaje: ten wieczór to poniekąd wspaniała babska uczta: piękna moda, doskonałe menu i drinki oraz dobre kobiece kino. (Zaproszeni goście po pokazie mody zobaczyli przedpremierowo film z Julią Roberts ,,Jedz, módl się i kochaj”).  Jednak prawdziwy cel tego niecodziennego spotkania był uniwersalny i krążył wokół jednego ideału: życia. Życia, które jest najbardziej ekskluzywnym i najdroższym ,,towarem”.

  


Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam