Pomagam i wpłacam

Firma Altair East doceniona za pomoc dla dzieci z Przylądka Nadziei. Została Dobroczyńcą Roku!

27 maja 2021

Kapituła prestiżowego plebiscytu Dobroczyńca Roku doceniła zaangażowanie przyjaciół Przylądka Nadziei i Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Altair East została laureatem w kategorii ZDROWIE za zaangażowanie swojej marki Starwax w Program Broviac, który pozwala dzieciom chorym na raka spędzać więcej czasu w domu podczas terapii.

Firma Altair East od 2019 roku pomaga dzieciom z kliniki onkologicznej “Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Jednego z największych dziecięcych szpitali onkologicznych w Polsce. To dzięki zaangażowaniu Altair East możliwe było uruchomienie przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową Programu Broviac, dzięki któremu dzieci mogą mniej czasu spędzać w szpitalu.

Projekt polega na fundowaniu rodzicom zestawów preparatów i akcesoriów do domowej pielęgnacji cewników broviaca: wkłuć centralnych, przez które podawane są leki i pobierana krew, a dziecka nie trzeba za każdym razem kłuć igłami. Dzięki możliwości pielęgnowania wkłucia w domu rodzice nie muszą przyjeżdżać specjalnie w tym celu do szpitala i więcej czasu spędzają komfortowo, w domu. Takie preparaty są jednak drogie i nierefundowane. Dla rodziców to często nieosiągalne kwoty.

Altair East postanowiła pomóc rodzicom i dzieciom z Przylądka Nadziei, wspierając finansowo Program Broviac. Od 2019 roku firma przeznacza na realizację programu złotówkę od każdego sprzedanego rozpuszczalnika i odplamiacza marki Starwax. Łącznie firma przekazała już ponad 117 tysięcy złotych.

– Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i jednocześnie deklarujemy wsparcie Fundacji w kolejnych latach. Wybór produktu, z którego środki przeznaczamy na tak wyjątkowy cel, nie był przypadkowy. To nasz najlepiej sprzedający się produkt, dzięki czemu możemy przekazać znaczące kwoty – mówi Anna Sudoł, Marketing and Communication Director Altair East. – Wierzymy, że nasze wsparcie zachęci również inne organizacje do działań społecznych i zwróci uwagę na problemy z jakimi się borykają podopieczni Fundacji.


– Z programu skorzystało już prawie 200 dzieci z całej Polski. Dla naszych podopiecznych i ich rodziców to nieoceniona pomoc. Każdy dzień spędzony w domu, z bliskimi, to dla dziecka podczas długiej terapii dodatkowa siła i energia do stawiania czoła chorobie. Dla rodziców to natomiast ogromne odciążenie finansowe, na które nie mogliby sobie pozwolić – podkreśla Mirosław Szozda, prezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – Jesteśmy wdzięczni, że kapituła plebiscytu Dobroczyńca Roku doceniła zaangażowanie naszych przyjaciół. Ten tytuł dla Altair East jest w pełni zasłużony.

Altair East została nominowana do tytułu Dobroczyńca Roku w kategorii Zdrowie. Podczas uroczystej gali w warszawskim Teatrze Capitol tytuł odebrał prezes firmy, Armel Delebarre Debay.

Decyzją kapituły, która w XXIV edycji konkursu oceniała ponad 120 zgłoszeń, przyjaciele Przylądka Nadziei znaleźli się w gronie trzynastu laureatów, których zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących zyskało największy szacunek i uznanie.

Organizatorem konkursu o tytuł Dobroczyńca Roku jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundatorem Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Nad prawidłowością przebiegu procedur konkursu czuwa firma EY. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu Altair East!
Dziękujemy z całego serca w imieniu wszystkich Podopiecznych!

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam