Gitarowe „Pokusy I Pastisze” w Synagodze

18 września 2012

Już w najbliższy czwartek, 20 września o godz. 19.30 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, odbędzie się recital "Pokusy i Pastisze" w wykonaniu prof. Charlesa Williama Pohla.  Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz "Przylądka Nadziei".

Artysta gry na gitarze klasycznej uczył się z Juilanem Breamem z Wielkiej Brytanii, z Narcisio Yepesem z Hiszpanii oraz z Eliotem Fiskiem z USA. Przez wiele lat często grywał solowe recitale charytatywne w Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu, Chinach, Tajwanie, Rosji, Ukrainie, Włoszech, Austrii, Portugalii, na Cyprze i w Hiszpanii. Profesor Pohl zagra na instrumentach pochodzących z jego rodzinnej kolekcji historycznych pianin i legendarnych gitar.

Należą one do najbardziej poszukiwanych instrumentów, których twórcami byli słynni lutnicy Ramirez, Fleta i Bernabe porównywalni jedynie z twórcami skrzypiec Stradivarim, Guarnerim oraz Amatim z kremońskiej szkoły lutniczej we Włoszech.

Poza karierą muzyczną profesor Pohl pracuje jako prawnik zajmujący się międzynarodowym prawem biznesowym, fuzjami i przejęciami, branżą IT oraz prawem w mediach.

Pozostałe aktualności

15 listopada 2018

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka – już w grudniu będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Macieja Muszyńskiego organizowany przez naszą Fundację.

10 listopada 2018

Duże zmiany w rozliczaniu PIT. Zwróć uwagę na 1% dla OPP

Najpierw zmiany obejmą osoby pracujące na etacie i umowach cywilnoprawnych oraz grające na giełdzie. Za rok - również przedsiębiorców.

10 listopada 2018

Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei!

Już niedługo najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym rozpoczynamy akcję „Podaruj Prezent małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25 zł

Wpłacam

50 zł

Wpłacam

100 zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

WPŁACAM