Pomagam i wpłacam

IV Wrocławskie Onkoigrzyska dla Dzieci I Młodzieży

26 maja 2011

W sobotę, 4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, odbędą się czwarte już Dolnośląskie Onkoigrzyska dla Dzieci i Młodzieży. Młodzi sportowcy między innymi z Polski i  Czech, rywalizować  będą w lekkiej atletyce, grze w badmintona i tenisa stołowego, piłce nożnej i pływaniu.

Jak co roku wezmą w nich udział również  pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Ta forma aktywności fizycznej ma zachęcać do uprawiania sportu, zarówno jako rehabilitacji, jak również rekreacji dla osób obciążonych schorzeniami nowotworowymi. Onkoigrzyska przełamują stereotypowe myślenie o szkodliwości wysiłku fizycznego w procesie zdrowienia i pokazują jak duży wpływ może mieć sport nie tylko na stan fizyczny, ale i psychiczny walczących z rakiem dzieci.

Rejestracja zawodników rozpocznie się już od godz. 9.30. 

Na godz. 10.00 zaplanowane jest uroczyste rozpoczęcie Onkoigrzysk. Wręczenie medali zaplanowano na godz. 15.30, a zaraz potem organizatorzy zapraszają na piknik.

Wszelkich dodatkowych informacji pod numerem tel. 71/347 30 70 lub 600 081 790. udziela  jeden z pomysłodawców i organizatorów Onkoigrzysk prof. dr hab. Marek Woźniewski.

A już 7 czerwca specjalnie dla pacjentów Kliniki przy Bujwida – Onkoigrzyska Bis. Początek o godz. 15.00 – wszystkich pragnących pokibicować małym sportowcom.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam