Pomagam i wpłacam

Jesteśmy pluszowym centrum Polski!!!

28 listopada 2016

Liczby naszej akcji „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei” robią ogromne wrażenie: przysłaliście, przywieźliście i przynieśliście do nas 5000 miśków. W wielkie wydarzenie zaangażowało się około 20 tysięcy osób i ponad 500 żłobków, przedszkoli, szkół i firm. I choć dziś świętujemy Dzień Pluszowego Misia, to wiemy, że są pluszaki, które jeszcze do nas jadą!
Pomysł mieliśmy prosty – na trzy tygodnie przed wielkim świętem Pluszowego Misia poprosiliśmy naszych Przyjaciół i Darczyńców o przesłanie do Fundacji pluszaków. Stworzyliśmy specjalną stronę www.dzienmisia.naratunek.org, gdzie każdy mógł wrzucić swoje zdjęcie z misiem, którego potem przekazał dzieciom chorym na raka. Paczki przychodziły do nas w ilościach hurtowych – dziennie listonosze przynosili po 50 kartonów pełnych pluszaków. Przez cały ten czas drzwi od naszego biura niemal się nie zamykały – miśki przywozili do nas pracownicy zaprzyjaźnionych firm, przedszkoli i szkół, ale też prywatne osoby. Dzięki ich wsparciu Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zgromadziła do dziś blisko 5000 miśków! Niektóre są maleńkie i mieszczą się w rączce dziecka, a inne tak duże, że ciężko je było wnieść na czwarte piętro do siedziby naszej Fundacji. Na te największe składały się i wspólnie kupowały całe klasy w szkołach lub grupy w przedszkolach. Więc mimo że miśków mamy 5000 osób, to policzyliśmy, że w całą akcję zaangażowało się około 20 tysięcy osób!
Do Przylądka Nadziei pojechał już pierwszy transport – tak świętowaliśmy z pacjentami kliniki Dzień Pluszowego Misia. Kolejne przytulanki rozdamy dzieciom między innymi podczas wielkiej Gali Zwycięzców, którą organizujemy 3 grudnia. Na imprezę przyjedzie do Wrocławia około 500 dzieci, które pokonały chorobę nowotworową. Do każdego prezentu, który przygotowaliśmy dla małych bohaterów, dołączymy pluszowego misia. Pozostałe misie rozdamy dzieciom z okazji Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. Chcemy też, żeby każde dziecko, które po raz pierwszy trafia do Przylądka, dostało swojego misia, który będzie dla niego przyjacielem w tym trudnym czasie.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam