Pomagam i wpłacam

Jubileuszowy bal pary prezydenckiej

17 stycznia 2012

W piątkowy wieczór 1300 osób bawiło się na jubileuszowym, dziesiątym balu dobroczynnym, organizowanym przez parę prezydencką, Annę i Rafała Dutkiewiczów. W tym roku dochód z imprezy wyniósł 1,5 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkiewskiego, pomoc chorej na artrogrypozę Julii Zakrockiej oraz na dofinansowanie budowy ,,Przylądka Nadziei”.

Na parkiecie Hali Stulecia do białego rana bawili się ludzie biznesu, sztuki i nauki nie tylko z Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Para prezydencka gościła m.in. Leszka Czarneckiego z Jolantą Pieńskowską, Grzegorza Dzika, prezesa spółki IMPEL, czy rektora Uniwersytetu Ekonomicznego, profesora Bogusława Fiedora.
Na aukcjach, które wypełniały czas pomiędzy tańcami, licytowanych było 40 przedmiotów, z czego najcenniejszy z nich – skrzypce z autografem George’a Michaela, sprzedany został za 250 tys. zł. Zakupić można było też kielich Jana Pawła II, rękawice, podpisane przez Tomasza Adamka i Vitalija Kliczkę, a także kolekcjonerską, złotą monetę z logotypem ,,Przylądka Nadziei”. Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz, która jak zwykle dała popisowy koncert, podrywając do zabawy wszystkich zebranych gości.


 

Suma dochodów z wszystkich dziewięciu odsłon imprezy wyniosła ponad 8 mln zł.

 

Zdjęcia wykorzystano dzięki uprzejmości Agencji Gazeta.pl

Autor: Maciej Świeerczyński

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam