Pomagam i wpłacam

Kampania “Złotej Wstążki” 2023 – podsumowanie

2 października 2023

Dostrzeżenie pierwszych syndromów nowotworu zwiększa szanse dzieci na zdrowie. Niestety, łatwo je pomylić ze zwykłą infekcją. Dlatego tak ważna jest onkoczujność rodziców i opiekunów najmłodszych. To do nich skierowaliśmy Kampanię “Złotej Wstążki”, docierając do 5,6 mln odbiorców.

Żaden rodzic nie chce usłyszeć diagnozy: “Pani/Pana dziecko ma nowotwór.”. A jednak, każdego roku w Polsce ok. 1200 rodzin mierzy się z chorobą dziecka, takiego jak Julka. Najmłodsi trafiają do szpitali w trzecim lub czwartym ostatnim stadium, ponieważ symptomy nowotworu łatwo pomylić nawet z przeziębieniem – długotrwała gorączka, ospałość, bladość, bóle kończyn.

W tegorocznej edycji Kampanii mamy chorych onkologicznie dzieci, dzieliły się osobistymi doświadczeniami tego, co wzbudziło ich niepokój i skłoniło do wizyty u lekarza. Ich przekaz, że lepiej jest zbadać dziecko o 10 razy za dużo, niż o raz za mało dotarł do 5,6 mln odbiorców za sprawą mediów tradycyjnych (ONET Rano, TVN, Radio 3/5/7), naszej kampanii digital marketingowej oraz wsparciu PKP Intercity, które filmy kampanijne wyświetliło na ekranach pokładowych pociągów.

Kampanii towarzyszyły wydarzenia specjalne: “Odważ Się Pomagać” dla CEOs firm we współpracy z Attis Brokers; ogólnopolskie wyzwanie sportowe RakReaton, którego Partnerem był Artgeist, Impel oraz Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej, jak również zbiórka mikrodonacji w e-commerce dzięki Przelewy24 i Donateo. Łącznie zebraliśmy 881 032 zł, które przeznaczymy na bezpośrednią pomoc dzieciom oraz projekty naukowe i badawcze, które skracają czas diagnozy i zwiększają efektywność leczenia.
Dziękujemy!

Złota wstążka, będąca symbolem kampanii, to także znak szczególny września – międzynarodowego miesiąca świadomości nowotworów dziecięcych. Obchodzimy go co roku, zgodnie z jednym z filarów naszej strategii: Edukacja i Świadomość.

Tegoroczni Partnerzy Kampanii Złotej Wstążki:

Attis Broker
artgeist
DKMS Group
Donateo
HEADFOUND GmbH
Impel – Grupa Impel
PKP Intercity
the LEGO Group
LOT Polish Airlines
Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej
Sixt Polska
Starwax Polska
Amazon
Arcadis
BioInMed
Conscensia
Fundacja Unum
JYSK
Totalizator Sportowy
Fundacja Nasze Dzieci
Intel Corporation
mLeasing Sp. z o.o.
Nextbike Polska SA
PKO Leasing
SGB-Bank S.A.
Ticketmaster
VeloBank S.A.

Złota Wstążka 2024.

Chcesz zostać Partnerem kampanii w 2024 roku? skontaktuj się z Bernadettą Kędrą: bernadetta.kedra@naratunek.org

Pozostałe aktualności

17 lutego 2024

Wielkie otwarcie Sali Doświadczania Świata w Białymstoku

15 lutego, w Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa, w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku została otwarta Sala Doświadczania Świata. To niezwykłe narzędzie do wielozmysłowej terapii dzieci – nowoczesne pomieszczenie, wypełnione dźwiękami, kolorami i technologią, pozwala na pełne zaangażowanie, ale także na relaks i eksplorację, zgodnie z wytycznymi terapii Snoezelen.   … Continued

10 stycznia 2024

Moje życie, Twoje 1,5%

Od 15 lutego do 30 kwietnia w Polsce trwa akcja rozliczeń PIT za rok 2023. Jeśli chcesz przekazać 1,5% naszej Fundacji, wpisz w swoim zeznaniu podatkowym nasz numer KRS 00000 86 210.

24 grudnia 2023

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2024 władze Fundacji, pracownicy, wolontariusze i wszyscy ludzie, którym leży na sercu dobro chorych dzieci, pragną życzyć Państwu zdrowia, spokoju, radości i niekończących się pokładów pozytywnej energii!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!