Karnawałowe szaleństwo

4 lutego 2010

 

Gdybyś położył na się drewnianej podłodze i obserwował ich z dołu, widziałabyś jak śpiesznie i radośnie małe buciki podążają za większymi, jak w rytm muzyki suną po parkiecie. Gdybyś podniósł głowę wyżej, zobaczyłbyś kolorowe rajstopy, szerokie spodenki, różnobarwne sukienki. Gdybyś wstał, dojrzałbyś uśmiech i radosne spojrzenie. Wiedziałbyś, że to prawdziwa karnawałowa zabawa, na której bawią się cyganki, baletnice, wróżki, księżniczki i czarownice – pacjenci kliniki.

Zabawę karnawałową już po raz piąty, zorganizowali nauczyciele, wychowawcy Zespołu Szkół nr 13 razem z Państwem Lipków , wspierani również przez wrocławską Ligę Ochrony Przyrody. W imprezie wzięli udział zarówno Ci mali jak i więksi pacjenci kliniki. Rodzice wspólnie z dziećmi bawili się na parkiecie, tańcząc w kółku. Prowadził ich klaun Miko, który wraz z iluzjonistą dał również pokaz prawdziwych cyrkowych sztuczek. Jakie zdziwienie i emocje wzbudziła sytuacja, gdy ciężka walizka, na oczach zebranych w jednej chwili jakimś magicznym sposobem, stała się lekka, by po chwili znowu ciążyć klaunowi. Na sali słychać było śmiech, co jakiś czas przerywany gorącymi brawami. Był czas na taniec, sztuczki i konkursy oraz słodkooki poczęstunek, o który zadbała Liga Ochrony Przyrody.

Na zabawie karnawałowej nie zabrakło byłych pacjentów kliniki, którzy swoją walkę z chorobą już dawno wygrali. Jednak po mimo upływu lat o tak ciężkim doświadczeniu nie zapomnieli. Swoją obecnością dawali świadectwo, że warto mieć nadzieję i walczyć, bo stawką jest najważniejsza wartość – życie.

I.B.

Pozostałe aktualności

25 lutego 2020

Góra Centa dla dzieci z Przylądka Nadziei

Wiecie ile waży GÓRA CENTA? Nasz wspaniały Przyjaciel, pan Paweł wie o tym wszystko. Bo właśnie taką, drugą już górę eurocentów uzbierał wspólnie ze znajomymi w Niemczech!

23 lutego 2020

Radio Nadzieja. Walentynki z Radiem Wrocław w Przylądku Nadziei

14 lutego zamieniliśmy Przylądek Nadziei w WIELKIE, walentynkowe studio radiowe! Przez cały dzień nadawało RADIO NADZIEJA, czyli Walentynki z Radiem Wrocław.

20 lutego 2020

Dziaramy&Pomagamy! Najlepsze studia tatuażu organizują wyjątkowe wydarzenie

TAKIEGO wydarzenia jeszcze nie było! Na pomoc dzieciakom chorym na raka z kliniki Przylądek Nadziei ruszają wszystkie NAJLEPSZE wrocławskie studia tatuażu!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!