Pomagam i wpłacam

Karnawałowe szaleństwo

4 lutego 2010

 

Gdybyś położył na się drewnianej podłodze i obserwował ich z dołu, widziałabyś jak śpiesznie i radośnie małe buciki podążają za większymi, jak w rytm muzyki suną po parkiecie. Gdybyś podniósł głowę wyżej, zobaczyłbyś kolorowe rajstopy, szerokie spodenki, różnobarwne sukienki. Gdybyś wstał, dojrzałbyś uśmiech i radosne spojrzenie. Wiedziałbyś, że to prawdziwa karnawałowa zabawa, na której bawią się cyganki, baletnice, wróżki, księżniczki i czarownice – pacjenci kliniki.

Zabawę karnawałową już po raz piąty, zorganizowali nauczyciele, wychowawcy Zespołu Szkół nr 13 razem z Państwem Lipków , wspierani również przez wrocławską Ligę Ochrony Przyrody. W imprezie wzięli udział zarówno Ci mali jak i więksi pacjenci kliniki. Rodzice wspólnie z dziećmi bawili się na parkiecie, tańcząc w kółku. Prowadził ich klaun Miko, który wraz z iluzjonistą dał również pokaz prawdziwych cyrkowych sztuczek. Jakie zdziwienie i emocje wzbudziła sytuacja, gdy ciężka walizka, na oczach zebranych w jednej chwili jakimś magicznym sposobem, stała się lekka, by po chwili znowu ciążyć klaunowi. Na sali słychać było śmiech, co jakiś czas przerywany gorącymi brawami. Był czas na taniec, sztuczki i konkursy oraz słodkooki poczęstunek, o który zadbała Liga Ochrony Przyrody.

Na zabawie karnawałowej nie zabrakło byłych pacjentów kliniki, którzy swoją walkę z chorobą już dawno wygrali. Jednak po mimo upływu lat o tak ciężkim doświadczeniu nie zapomnieli. Swoją obecnością dawali świadectwo, że warto mieć nadzieję i walczyć, bo stawką jest najważniejsza wartość – życie.

I.B.

Pozostałe aktualności

12 czerwca 2020

Kolejna edycja wspaniałych Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży za nami!

Tym razem zawody sportowe odbyły się... online, na platformie ZOOM. Oczywiście nie mogło zabraknąć uroczystego ceremoniału olimpijskiego, w tym występu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wciągnięcie olimpijskiej flagi na maszt wraz z zapaleniem olimpijskiego znicza.

10 czerwca 2020

Przylądek Nadziei ma SUPERNOWOCZESNY rentgen

Serca nam rosną z radości (i możemy to wyraźnie i dokładnie zobaczyć), bo w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei pojawił się właśnie nowy, rewelacyjnie dokładny i precyzyjny aparat do badań rentgenowskich. Przyjechał do nas dzięki firmie JLL i... siatkarzom.

9 czerwca 2020

Profesjonalne oczyszczacze powietrza od Fundacji ERMED

Zobaczcie, jaki FENOMENALNY prezent podarowali Przylądkowi i naszym małym pacjentom wspaniali Przyjaciele z Fundacji ERMED i CM Ermed! Przylądek Nadziei ma teraz pięć SUPERnowoczesnych i SUPERwydajnych oczyszczaczy powietrza z filtrami hepa!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam