Pomagam i wpłacam

Karnawałowe szaleństwo

4 lutego 2010

 

Gdybyś położył na się drewnianej podłodze i obserwował ich z dołu, widziałabyś jak śpiesznie i radośnie małe buciki podążają za większymi, jak w rytm muzyki suną po parkiecie. Gdybyś podniósł głowę wyżej, zobaczyłbyś kolorowe rajstopy, szerokie spodenki, różnobarwne sukienki. Gdybyś wstał, dojrzałbyś uśmiech i radosne spojrzenie. Wiedziałbyś, że to prawdziwa karnawałowa zabawa, na której bawią się cyganki, baletnice, wróżki, księżniczki i czarownice – pacjenci kliniki.

Zabawę karnawałową już po raz piąty, zorganizowali nauczyciele, wychowawcy Zespołu Szkół nr 13 razem z Państwem Lipków , wspierani również przez wrocławską Ligę Ochrony Przyrody. W imprezie wzięli udział zarówno Ci mali jak i więksi pacjenci kliniki. Rodzice wspólnie z dziećmi bawili się na parkiecie, tańcząc w kółku. Prowadził ich klaun Miko, który wraz z iluzjonistą dał również pokaz prawdziwych cyrkowych sztuczek. Jakie zdziwienie i emocje wzbudziła sytuacja, gdy ciężka walizka, na oczach zebranych w jednej chwili jakimś magicznym sposobem, stała się lekka, by po chwili znowu ciążyć klaunowi. Na sali słychać było śmiech, co jakiś czas przerywany gorącymi brawami. Był czas na taniec, sztuczki i konkursy oraz słodkooki poczęstunek, o który zadbała Liga Ochrony Przyrody.

Na zabawie karnawałowej nie zabrakło byłych pacjentów kliniki, którzy swoją walkę z chorobą już dawno wygrali. Jednak po mimo upływu lat o tak ciężkim doświadczeniu nie zapomnieli. Swoją obecnością dawali świadectwo, że warto mieć nadzieję i walczyć, bo stawką jest najważniejsza wartość – życie.

I.B.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam