Pomagam i wpłacam

Klinika na europejskim poziomie

7 kwietnia 2011

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na projekt architektoniczny nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii I Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Wygrała go pracownia architektoniczna Hoppe Sommer Plannungs ze Stuttgartu.

Nowy, pięciokondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 13 tys. m², powstanie na terenie wielkości 1,36 Ha, należącym do Akademii Medycznej. Będzie połączony łącznikiem z już istniejącymi obiektami AM.

W podziemiu znajdować się będzie parking z miejscami parkingowymi dla ok. 90 aut. Nadziemne kondygnacje zbudowane zostaną na planie litery E. Do wejścia głównego będzie prowadził wewnętrzny dziedziniec, na którym zasadzone zostaną drzewa i krzewy.

Znajdzie się tam również fontanna i plac zabaw dla dzieci. Wszystko po to, aby już otoczenie miało przyjazny i optymistyczny charakter. Zaprojektowana bryła budynku nie jest przytłaczająca, ma jasną elewację z pastelowymi motywami. Efekt lekkości dają także przeszklone łączniki z miejscami do zabaw dla dzieci oraz oszklony taras na pierwszym piętrze, pomiędzy dwoma skrzydłami budynku.

Według planów architektonicznych, na parterze umiejscowione będą: izba przyjęć, pomieszczenia techniczne, kawiarenka  oraz 25 pokoi dwuosobowych wraz z całym zapleczem sanitarnym dla rodziców dzieci spoza Wrocławia.

Na piętrach ulokowane zostaną oddziały: wzmożonej opieki medycznej, onkologiczno-hematologiczne oraz  laboratoria, szpital dzienny, rehabilitacyjny, przychodnia kliniczna, pomieszczenia USG i blok naukowy. Na ostatnim piętrze znajdzie się oddział przeszczepowy i poprzeszczepowy. Wszystkie sale w nowej klinice będą jedno- lub dwułóżkowe.

Na oddziale wzmożonej opieki medycznej będzie także możliwość rozstawienia dodatkowych łóżek dla rodziców.Architekci poświęcili również sporo uwagi  funkcjonalności budynku. Jak już wspomnieliśmy, zostanie on połączony 80-metrowym, przyziemnym łącznikiem z istniejącym już gmachem Akademii Medycznej. Umożliwi to pacjentom Kliniki korzystanie z istniejącej tam infrastruktury medycznej. 

Wejście dla pacjentów i odwiedzających znajdować się będzie od strony ul. Spiskiej. Podjazd dla karetek i pacjentów nieporuszających się samodzielnie znajdzie się natomiast od strony wschodniej, tuż przy głównym pionie komunikacyjnym nowej kliniki.

Nowa klinika będzie mogła przyjąć równocześnie  67 małych pacjentów.Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam