Pomagam i wpłacam

Kobierzyce zagrały dla Fundacji

31 stycznia 2017

Kolejny raz w tym miesiącu sportowcy pokazali nam, że zwyciężając na boisku, można także wygrywać z chorobą. W ubiegłą sobotę, w Kobierzycach Klub Piłki Ręcznej zorganizował specjalny turniej charytatywny „Dzieci dzieciom”, z którego dochód w całości przekazał podopiecznym naszej Fundacji.
 
W turnieju piłki ręcznej wzięły udział dziecięce i młodzieżowe drużyny z Ziębic, Oławy i Kobierzyc. Największą atrakcją wieczoru był jednak mecz, w którym wziął udział zespół  Panthers Wrocław, mistrz polski i zwycięzca Ligi Mistrzów 2016 w futbolu amerykańskim. Futboliści wystąpili w nietypowej dla siebie roli, bo pokazali swoje umiejętności w szczypiorniaku. W pasjonującym meczu zmierzyli się z kibicami, działaczami i sponsorami kobierzyckiego Klubu Piłki Ręcznej, którzy nie wykorzystali jednak atutu własnego boiska i przegrali z „panterami”.
Wydarzenie uświetnił także występ grupy akrobatycznej FlyCube oraz jednej z najpopularniejszych polskich drużyn cheerleaderek, Cheerleaders Wrocław. Dla wrocławskich tancerek była to rozgrzewka przed wylotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie za parę dni wystąpią podczas meczu koszykówki ligi NBA.
Podczas turnieju piłki ręcznej odbyła się aukcja, w której licytujący walczyli o obraz namalowany przez naszego podopiecznego. Ostatecznie zwycięzca zapłacił za niego tysiąc złotych. Nasi wolontariusze zebrali do puszek prawie 4 tysiące złotych. Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach. To wspaniałe uczucie widzieć, że zdrowe dzieci poświęcają swój wolny czas, by wesprzeć swoich chorych na nowotwory kolegów.
 

Pozostałe aktualności

5 listopada 2021

11. Koncert Nadziei – Capitalne Duety dla dzieci chorych na raka

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" ma ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Już 6 grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol organizujemy 11. Koncert Nadziei. W ten wyjątkowy wieczór artyści i publiczność wspólnie wyciągają pomocną dłoń do dzieci chorych na raka, małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

1 października 2021

ONKOMOCNI – 218283* – Potęga Wspomnień

Jak przeżywa chorobę trzylatek? Jak smakuje chemioterapia? Mama czy tata – kogo widzi się częściej przy łóżku chorego dziecka? Dlaczego w klinice onkologicznej pachniało morzem i z jakiego powodu szpital kojarzy się z lotniskiem? Wszystkiego dowiecie się ze szczególnej książki „ONKOMOCNI – 218283* – Potęga Wspomnień”.

16 września 2021

Złota Wstążka. Debata ekspertów

W dniu 15 września o godzinie 13.30 miała miejsce debata najznamienitszych specjalistów w dziedzinie onkologii dziecięcej, poświęcona leczeniu białaczki w Polsce i na świecie: wyzwaniom, jakie stoją i mogą pojawić się przed medycyną oraz perspektywom rozwoju i skuteczności terapii. Zapraszamy do jej obejrzenia!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam