Pomagam i wpłacam

Koncert Nadziei

26 marca 2014

Wyśpiewali 250 tysięcy złotych!

 

            W poniedziałkowy wieczór w Operze Wrocławskiej odbył się doroczny Koncert Nadziei, organizowany przez Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Gala przyciągnęła nie tylko fanów dobrej muzyki, ale przed wszystkim ludzi wielkiego serca, którzy dobrą zabawę skłonni są połączyć z pomocą najbardziej potrzebującym. Dochód z całej imprezy wyniósł bowiem 250 tys. zł.

 

            Koncerty Nadziei z roku na rok przybierają coraz to większe rozmiary i organizowane są z rosnącym rozmachem. Ich znaczenie dla dolnośląskiej kultury doceniają Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski oraz Prezydent Miasta Wrocławia, obejmując wydarzenia Patronatami Honorowymi. Jednak przede wszystkim gale przyciągają tłumy, chcące w doskonałej atmosferze bawić się i pomagać.

            W tym roku publika, która zapełniła Operę aż do ostatniego miejsca mogła przenieść się w świat produkcji małego oraz wielkiego ekranu i posłuchać najpiękniejszych utworów muzyki filmowej. Prowadzący galę – Prezes Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz oraz Paweł Gołębski – dziennikarz radiowy i telewizyjny stworzyli piękną i uroczystą atmosferę przeprowadzając zebranych po niezwykłym świecie najpiękniejszych filmowych przebojów. W głównej części artyści zachwycili publiczność oryginalnymi interpretacjami przebojów ze znanych i lubianych filmów w aranżacjach dyrektora artystycznego Marcina Mirowskiego. Koncert gwiazd rozpoczęła Monika Dryl, która brawurowo wykonała utwór Prince’a ,,Purple Rain” z filmu pod tym samym tytułem. Po jej energetycznym występie atmosferę nastrojowości wprowadziła Dominika Ostałowska wykonując w delikatnym i urokliwym opracowaniu temat z filmu ,,Leon Zawodowiec” . I tak było aż do zakończenia gali: żywiołowe występy przeplatały się z lirycznymi aranżacjami, a każdy występ: zarówno Mirosława Baki, Katarzyny Mirowskiej, Małgorzaty Pieńkowskiej, Olgi Bołądź jak i Andrzeja Grabowskiego niezmiennie kończył się wielkimi owacjami rozentuzjazmowanej publiczności. Jako ostatnia na scenie zaprezentowała się Katarzyna Figura, która niezwykle ekspresyjnie wykonała utwór z repertuaru Kaliny Jędrusik pt. ,,La valse du mal”. Artystom towarzyszyła ponad sześćdziesięcioosobowa ,,The Film Harmony Orchestra” – orkiestra symfoniczna pod batutą Michała Wróblewskiego, która znakomitym aranżacjom Marcina Mirowskiego nadała niepowtarzalnego charakteru, czyniąc każdy występ jeszcze bardziej spektakularnym i widowiskowym.

            Występ tak znakomitych gwiazd na jednej scenie był niewątpliwą atrakcją dla amatorów zarówno kina, jak i dobrej muzyki. Nie mniejszą gratką okazała się jednak pierwsza część gali, w której przedstawiciele sponsorów – korporacji, banków, firm czy instytucji prezentowali swoje zdolności wokalne i muzyczne. ,,Ada to nie wypada”, ,,Pamiętasz była jesień” czy ,,Sex Appeal” to tylko niektóre utwory, wyśpiewane brawurowo na deskach Opery Wrocławskiej ku wielkiej uciesze tłumnie zebranej publiczności. Pomimo dużej tremy, każdy z występujących dał z siebie wszystko, czego efektem były owacje na stojąco, będące dla artysty najlepszą nagrodą.

            Fundacja z dumą przyznaje, że Koncerty Nadziei na stałe wpisały się w mapę wrocławskich wydarzeń, a idea połączenia inicjatywy charytatywnej z koncertem muzycznym niezmiennie cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Dolnego Śląska, czego efektem jest realna pomoc małym pacjentom, przebywającym we wrocławskiej klinice onkologicznej.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam