Pomagam i wpłacam

Koncert Nadziei- występy artystów

10 kwietnia 2013

Na Koncercie Nadziei wyśpiewano 170 tys. zł

            Ponadgodzinny koncert znakomitego tenora Marka Torzewskiego, dopełniany choreograficznie przez zespół akrobatów FlyCube, popisy wokalne i instrumentalne przedstawicieli dolnośląskich korporacji, atrakcyjne nagrody i wspaniała atmosfera – tak w skrócie opisać można poniedziałkowy charytatywny Koncert Nadziei, zorganizowany przez fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

            Głównym celem gali, organizowanej w Operze Wrocławskiej, była zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych fundacji, a także w celu wyposażenia nowej kliniki onkologicznej – ,,Przylądka Nadziei”.

            Gości zachęcała niezwykła formuła koncertu oraz – bezsprzecznie – jego główna gwiazda – Marek Torzewski, który w 30. rocznicę pracy twórczej zgodził się swój pierwszy, jubileuszowy recital poświęcić małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Artysta zaśpiewał przeboje ze swoich ostatnich trzech krążków, kończąc występ honorowym przekazaniem na ręce Prezes Fundacji – Agnieszki Aleksandrowicz platynowej płyty, która w spontanicznej licytacji spieniężona została za kwotę 25 tysięcy złotych.

            Tłumnie zgromadzoną publiczność rozgrzał z pewnością swoisty support, który energią nie ustępował gwieździe wieczoru.  W pierwszej części koncertu pod hasłem ,,Pomagamy i śpiewamy” zaprezentowali się przedstawiciele dolnośląskich firm i organizacji, wspierających działania fundacji. Zaśpiewała więc między innymi Pani Teresa Kachniarz dyrektor Raiffeisen Polbank, Małgorzata Bruś –Atamańczuk – analityk banku Santander, Marcin Mądrzak z Wydawnictwa CZACHOROWSKI, EFL Band oraz – podbijający serca słuchaczy w całej Polsce – zespół The Straż Miejska. Brawurowy występ na harmonijce ustnej zaprezentował Wojtek Rembikowski – wiceprezes IMPEL SA. Na scenie pojawiła się również grupa muzyków z The Film Harmony Orchestra, a dyrektorem artystycznym tej niezwykłej części koncertu był Marcin Mirowski.

            Publiczność nie zawiodła – miejsca w Operze Wrocławskiej zostały niemal całkowicie wyprzedane, a Fundacja już planuje przyszłoroczną galę charytatywną, podobno jeszcze bardziej znakomitą.

 

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam