Pomagam i wpłacam

Korowód pełen nadziei

3 września 2012

1 września, zgodnie z zapowiedziami, odbył się uroczysty ,,Korowód Nadziei”, który na kilka godzin zmienił oblicze miasta i pozostawił po sobie trwały ślad w samym środku wrocławskiego Rynku: na Placu Gołębim stanęła bowiem jedyna w swoim rodzaju skarbona, przeznaczona do zbiórki funduszy na budowę nowej kliniki onkologicznej dla dzieci – ,,Przylądka Nadziei”.

              Barwna parada, zorganizowana przez fundację ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” przy współpracy ze Strażą Miejską Wrocławia przemaszerowała ulicami Wrocławia. Wzięło w niej udział kilkuset uczestników, m.in. członkowie Patrolu Konnego Straży Miejskiej, ułani i jeźdźcy wojskowi w paradnych strojach, wieloosobowa Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, kolorowy dziecięcy zespół ,,Zgraja”, tancerki z grupy ,,Al-mara”, szczudlarze z “Teatru Parada”, dorożki, wiozące reprezentantów fundacji, małych podopiecznych, a także zdrowe dzieci, którym udało się pokonać nowotwór oraz wielu Przyjaciół Kliniki i fundacji. Około 16.30 korowód w asyście wozów policyjnych i ku zainteresowaniu przechodniów dotarł na Rynek, gdzie zebrani goście mogli podziwiać popis muzycznych umiejętności blisko czterdziestoosobowej orkiestry.

            Po wstępnej części artystycznej nadszedł czas na część honorową: na scenie głos zabrali: Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Zarządu Fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą Nowotworową”, kierująca Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM prof. Alicja Chybicka oraz Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych – Jacek Sutryk. Wszyscy mówili o naglącej potrzebie budowy nowej siedziby kliniki onkologicznej oraz zapraszali do wspólnej zabawy. Zanim jednak goście podziwiać mogli występy artystyczne, przyszedł czas na gwóźdź programu: uroczyste odsłonięcie skarbony, której zadaniem jest pomóc w zbiórce funduszy na budowę ,,Przylądka Nadziei”. Przy pomocy skrzata – Kuby nastąpiło przecięcie wstęgi i oczom wrocławian ukazała się imponujących rozmiarów skarbona, zwieńczona na szczycie miniaturą przyszłej kliniki. Całość podtrzymują cztery krasnale, wykonane przez artystkę, autorkę wielu innych wrocławskich skrzatów – Beatę Zwolańską – Hołod, natomiast autorem samej skarbony jest Marcin Michalak, na co dzień wykładający na wrocławskiej ASP. Teraz każdy, przechodząc Placem Gołębim może choćby jedną złotówką, wspomóc chore dzieci, czekające na nowy szpital, który pozwoli im wracać do zdrowia w godnych i komfortowych warunkach.

Wierzymy, że skarbona na stałe wpisze się w architekturę i krajobraz miasta Wrocławia, gdyż poza swoim celem charytatywno -użytkowym, swoją estetyką i wykorzystaniem postaci skrzatów, nawiązuje do charakteru samego Rynku – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes fundacji.

Zaraz po uroczystym odsłonięciu, na scenie pojawił się kolorowy zespół ,,Zgraja”, który zaprezentował kilka swoich popisowych numerów, a po nim publiczność podziwiać mogła urocze artystki, wykonujące taniec orientalny. W trakcie trwania imprezy wolontariusze fundacji zbierali datki do puszek, a szczudlarze z “Teatru Parada” rozdawali ulotki. Około godziny 18.00 orszak opuścił wrocławski Rynek. 

 

Pozostała na Placu Gołębim skarbona przypominać będzie o potrzebie budowy, a potem wyposażenia nowej kliniki onkologicznej, która rocznie leczyć będzie ponad dwa tysiące dzieci z całej Polski.

Tak powstawała skarbona:

Ostatnie przygotowania przed wymarszem …

… i wyruszyliśmy!

Runda honorowa na wrocławskim Rynku – na czele Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

Zgromadzonych na Rynku gości powitała prezes Agnieszka Aleksandrowicz, a towarzyszył jej skrzat Kubuś:)

A oto nasza skarbona:

Po uroczystym odsłonięciu skarbony podziwialismy występy zespołu “Zgraja” oraz “Al-Mara”:

Za zdjęcia dziękujemy: N.Dobryszyckiej. P.Hawałejowi, K.Nowackiej.

Pozostałe aktualności

25 lipca 2021

Green Tour do Przylądka Nadziei. Wyprawa rowerzystów z Orange Polska

600 kilometrów w pięć dni. Takie rowerowe wyzwanie dla dzieci z kliniki Przylądek Nadziei podjęła Drużyna Rowerowa Realizacji Inwestycji Orange. Efektem tego wyzwania jest wspaniały prezent dla naszych dzieci.

14 lipca 2021

Do Przyjaciół Przylądka dołącza HABA Polska

Do przylądkowej Drużyny Wielkich Serc dołączają kolejni Przyjaciele! Pani Joanna Lis, pan Krzysztof Przybyła i firma HABA Polska postanowili wesprzeć klinikę w realizacji bardzo ważnego zadania.

1 lipca 2021

Znów pojedziemy wirtualnymi ciężarówkami dla dzieci z Przylądka Nadziei!

Ruszamy z charytatywnymi streamami na Youtube! Zaglądajcie na kanały Pawła “Kronosa” Maliszewskiego i Sebastiana “Paina” Felisiaka. Wielki finał już 3 i 4 lipca! Zapraszamy!

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych!
Przylądek Nadziei wpłaty

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Wspieraj systematycznie

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Pomagam i wpłacam